18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żarcik Na Czasie

T3RMINATOR • 2018-01-16, 23:42
Sekret długowieczności? Żadne tam witaminy czy ćwiczenia. Trzeba kamienicę w Warszawie kupić. Ci, co kupili, to po 130 lat żyli.

mygyry

2018-01-16, 23:59
Kamienic w Warszawie się nie kupuje, tylko dostaje ;-)

StaryIdiota

2018-01-17, 00:08
Lepiej niech ktoś się wypowie, do kogo później taka kamienica należała, skoro właściciel już w 49 r. p.n.e. był martwy- szukali spadkobierców czy jakiś urzędas trzymał na tym ch*ja, ciekawy jestem?

~Velture

2018-01-17, 04:05
Cytat:

szukali spadkobierców czy


Tak. Bardzo intensywnie "szukali" :wyj***ne:

kokos_123

2018-01-17, 12:00
Ja jestem jak najbardziej za zwracaniem kamienni, tylko niech im wystawią rachunek za odbudowę po 1945 i późniejsze utrzymanie przez 70 lat, a wręcz niech ich szukają i wystawiają im takie rachunki, a jak właściciel umarł, to niech rodziny szukają... :lol:

InnyName

2018-01-17, 13:30
Swoją drogą dobry pomysł, oddać pod warunkiem, ze spłacą jej odbudowę, nakładając ogromne procenty, a potem ją zabrać za nie spłacanie procentów tego kredytu

Swoją drogą w pięknym Gdańsku też ze świecą szukać budynku wybudowanym przed 40r....

Przema

2018-01-17, 13:45
Staradupanakanapie napisał/a:

Lepiej niech ktoś się wypowie, do kogo później taka kamienica należała, skoro właściciel już w 49 r. p.n.e. był martwy- szukali spadkobierców czy jakiś urzędas trzymał na tym ch*ja, ciekawy jestem?



przed naszą erą :)

ojcieckogut

2018-01-17, 14:35

kokos_123 - mojej rodzinie oddali po 89' kamienicę, ale nikt tnie ośmielił się żądać zwrotu kosztów utrzymania i remontów (których praktycznie nie było) liczonych od 45' bo jakbyśmy potrącili z utraconym czynszem za najem, to by miasto musiało tyle zapłacić, że cała rodzina żyłaby z odsetek do dziś.
z twoich podatków by to zapłacili, więc nie byłoby ci tak do śmiechu :)

kokos_123

2018-01-17, 15:14
@ojcieckogut no racja, ogólnie nie jestem przeciwny zwracaniu zajętego majątku, ale mam problem z roszczeniami odnośnie budynków, które wybudowano na miejscu starych, zburzonych po wojnie, czynszu z zburzonej kamiennicy przecież by nie miał.
Skoro się nie upominali o ziemię, to rąbnąć obecne kamienice jako samowolki + zasiedzenie, a ziemię wykupić po cenie rynkowej.

FransFr

2018-01-17, 18:39
kokos_123 napisał/a:

Ja jestem jak najbardziej za zwracaniem kamienni, tylko niech im wystawią rachunek za odbudowę po 1945 i późniejsze utrzymanie przez 70 lat, a wręcz niech ich szukają i wystawiają im takie rachunki, a jak właściciel umarł, to niech rodziny szukają... :lol:



To proponuję aby majątek zwrócić ich "najprawdziwszym" właścicielom, tym których moskale za Ural i dalej wysyłali, a wierz mi, czosnki w strefie osiedleń nie dostawali majątków szlacheckich po polskich powstańcach od carskich namiestników za frajer czy niewinność. Szeroka koolaboracja narodu wybranego z naszymi ciemiężycielami była wszak najszybszym sposobem na dorobienie się.
To co działo się w kongresówce przerasta po stokroć to co działo się za III republiki francuskiej w drugiej połowie XIX wieku. Dlatego każdy Polak przez wzgląd na krzywdy doświadczone przez pradziadów musi przynajmniej czuć do "nich" wstręt.

gagatek690

2018-01-17, 21:55
ojcieckogut- jakie ty czynsze chciałeś naliczać w PRL że uważasz że byłyby tak wysokie że pokryłyby koszty utrzymania , odbudowy twojej kamienicy?

StaryIdiota

2018-01-18, 01:29
Velture napisał/a:


Tak. Bardzo intensywnie "szukali" :wyj***ne:



Misiu, wiem w jakim państwie żyje, nie trzeba mi przypominać.
Po Tobie spodziewałbym się, że rozwiniesz temat, bo przecież Ty wszystko wiesz, a tutaj ch*j... :-)

ojcieckogut

2018-01-25, 19:09
gagatek690 kamienica nie została odbudowana, bo w czasie wojny nikt jej nie zniszczył.
remontów PRL nie robił wcale, a czynsz jaki by nie był, byłby zarobkiem. całych kamienic na wynajem za PRL nie było, ale np. studentom wynajmowano pokoje na stancje, wiec najem z wynagrodzeniem był na pewno akceptowany, czego dowodem jest istnienie instytucji najmu w kodeksie cywilnym z 64'.

więc takie czynsze chciałem naliczać