18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zapierdalanie traktorem z przyczepami...

Halman • 2020-07-15, 10:32

tym razem nie w indiach a w polsce - wrocław :)

ligo

2020-07-15, 11:30
centrum Wrocławia XD

solltys

2020-07-15, 13:51
Spowodować wypadek z powodu nadmiernej prędkości ciągnikiem rolniczym to w sumie niezłe osiągnięcie.

mazga50

2020-07-15, 14:18
solltys napisał/a:

Spowodować wypadek z powodu nadmiernej prędkości ciągnikiem rolniczym to w sumie niezłe osiągnięcie.



To nie nadmierna prędkość. W przyczepach był uszkodzony układ hamulcowy, albo mistrz wertepów nie podłączył przewodów w ogóle. Ciągnik nie jechał za szybko, ale przy ostrym hamowaniu (żeby nie władować się w bordowy bolid przed nim), przyczepy popchnęły go, zrobił się bardzo nadsterowny i się złożył.
Widziałem podobną sytuację na własne oczy w Stargardzie, wtedy jeszcze Szczecińskim.

Grzmocislaw

2020-07-15, 14:43
j***ny Patyrak, całe życie po polu zapie**alal, raz do miasta się puścił i nie opanował mocy .... Bronip*zdeczka
:mrgreen:

Alonso

2020-07-15, 15:06
Złe hamulce to częsta przypadłość składów traktor+ przyczepa.
Żeby dobrze zahamować, muszą zadziałać hamulce w ciągniku i w obu przyczepach.
Hamulce są pneumatyczne, więc potrzebne jest odpowiednie ciśnienie powietrza w układzie hamulcowym.
Rolnicy często myślą - po ch*j mi hamulce , przecież wystarczy ująć gazu i wszystko samo hamuje.
Tak, hamuje, ale nie od razu.

impressa88

2020-07-15, 17:13
W niektórych są nawet pnemauyczne naprzemiennie z hydraulicznymi w razie wlasnie awari lub zapominalskiego

przewodnik_elektryczny

2020-07-15, 17:33
Prawie na pewno nie podłączył hamulców od przyczep, na wsi szkoda czasu na takie pierdoły. Traktorem trzeba jechać a nie hamować

JADARO

2020-07-15, 22:03
Przecież się zatrzymał. Poza tym geniusze zła i spisków., uszkodzone hamulce pneumatyczne automatycznie się blokują. Schodzi ciśnienie to blokują się bębny.

bamboocha

2020-07-15, 23:13
JADARO napisał/a:

Przecież się zatrzymał. Poza tym geniusze zła i spisków., uszkodzone hamulce pneumatyczne automatycznie się blokują. Schodzi ciśnienie to blokują się bębny.



Czy ty kiedyś na polskiej wsi byłeś? To jak działają hamulce w dużych nie znaczy że tak samo w przyczepach u rolasa...

St...........on

2020-07-16, 01:17
Alonso napisał/a:

Złe hamulce to częsta przypadłość składów traktor+ przyczepa.
Żeby dobrze zahamować, muszą zadziałać hamulce w ciągniku i w obu przyczepach.
Hamulce są pneumatyczne, więc potrzebne jest odpowiednie ciśnienie powietrza w układzie hamulcowym.
Rolnicy często myślą - po ch*j mi hamulce , przecież wystarczy ująć gazu i wszystko samo hamuje.
Tak, hamuje, ale nie od razu.



Co tam z pneumatyką jak klocków te przyczepy nie widziały .

mazga50

2020-07-16, 04:22
JADARO napisał/a:

Przecież się zatrzymał. Poza tym geniusze zła i spisków., uszkodzone hamulce pneumatyczne automatycznie się blokują. Schodzi ciśnienie to blokują się bębny.



Pod warunkiem, że tam w ogóle są szczęki.

LPCrooks

2020-07-16, 04:54
Typowy naj***ny pgrowiec.