18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zamieszki w izraelu

ko...........ca • 2014-02-24, 14:11
Zamieszki w Izraelu :-/

Cytat:

Setki ultraortodok­syj­nych żydów starło się z policją w Jerozolimie w proteście przeciwko decyzji o obcięciu funduszy dla studentów seminariów. W ruch poszły kamienie, a policja użyła armatek wodnych.Wstrzymanie wypłat stypendiów oznacza w praktyce, że studenci religijnych uczelni będą musieli zacząć pracować. Teraz większość z nich żyje z zasiłków i zajmuje się tylko studiowaniem pism. Jako jedni z nielicznych nie muszą też odbywać służby wojskowej.







W starciach uczestniczyło kilkaset osób. Ok. 30 zatrzymano. Mimo silnych strumieni wody, ultraortodoksyjni żydzi nie zakończyli protestu. Część z nich zaczęła nawet tańczyć.




TomBoy

2014-02-24, 17:59
Ten żydek z ostatniego zdjęcia, obok mordy policjanta w tle to tez student? Jakiś taki zarośnięty :mrgreen:

las84500

2014-02-24, 18:05


Lajf is brutal and samtajms kopas w dupas.

bimbastah

2014-02-24, 18:11
Już sam nie wiem co gorsze - kozojebcy z ich pie**olonymi burkami i allakbarowaniem czy żydki z tymi poj***nymi kapelutkami i pejsami kręconymi lokówką... A jedno i drugie tylko całymi dniami kombinuje jak kogoś wyj***ć i wbić mu nóż w tył łba.

Ja pie**ole... Mogliby się w końcu rozj***ć wzajemnie.

rerekumk

2014-02-24, 19:25
Wszędzie zamieszki, dokąd my zmierzamy

MAJORO

2014-02-24, 21:00
zajebista sprawa jakby sami sie wybili

milosciprzyjazn

2014-02-24, 21:10
bimbastah napisał/a:

Już sam nie wiem co gorsze - kozojebcy z ich pie**olonymi burkami i allakbarowaniem czy żydki z tymi poj***nymi kapelutkami i pejsami kręconymi lokówką... A jedno i drugie tylko całymi dniami kombinuje jak kogoś wyj***ć i wbić mu nóż w tył łba.

Ja pie**ole... Mogliby się w końcu rozj***ć wzajemnie.


No nie wiem, może katole, najwięksi k***a hipokryci, którzy tak płaczą jak ktoś najeżdża na ich religię i wyzywają ludzi od gimbusów, a sami gnoją wszystkich i wszystko, co nie zgadza się z ich światopoglądem i wiarą :roll:

Dobrze że te wszystkie urojenia powoli tracą na sile, i tak jak niegdyś zaratusztrianizm czy religie greków, egipcjan powoli wymierają.

LICH0

2014-02-24, 21:17
Szkoda, że nie użyli miotaczy ognia....

jasiejag

2014-02-24, 21:29
O mój Boże PRACOWAĆ???? Toż to gorsze nawet od holokaustu! Co za banda antysemitów!

kilroy.ok

2014-02-24, 22:51
żyd żydowi żydem :D

XtravaganZa

2014-02-25, 00:31
Chociaż to potwierdza moje poprzednie posty o Żydach i Izraelu.

W Izraelu żyją przede wszystkim normalni ludzie, którzy mają podobny do naszego, stosunek do religii. Wychowani w kulturze, tradycji, ale nie opętani przez religię.

Ortodoksy (czyt. Haredim) są pojebami jak moherowe berety, albo islamiści. Ich życie, to spędzanie życia w jesziwach, beit hamidraszach i innych, żeby wkuwać Torę i Talmud.
Żerują na podatnikach, bo ich życie, to tylko nauka więc nie mogą pracować. Knesset był na tyle łaskawy, że ich finansował i nawet zwalniał ze służby wojskowej. Skończyło się babci sranie, pasożycić już nie mogą i szaleją.

Haredim są wrogo nastawieni do Izraela, bo ziemię odzyskali syjoniści. Według nich, dopiero Bóg miał im dać tę ziemię, zatem żyją ze "świadomością", że go wk***ili i kraj nie ma prawa istnieć.
Te ich tańce są formą modlitwy, która jest odprawiana w radości.

Turystom i zwykłym Izraelczykom odradza się chodzić po dzielnicach ortodoksów, bo bywają groźni i nie wahają się atakować, rzucać kamorami we wszystkich, którzy okażą się niegodni - normalnie ubrana kobieta, pijący alkohol Żydzi, nieprzestrzegający szabasu ludzie, etc.

Reasumując, Haredim są stereotypowymi Żydami, na których, Sadole, tak lubicie wieszać psy. Normalni Żydzi są spoko. PS - w USA też są ortodoksyjne enklawy, m. in. Kiryas Joel, NY.

Shalom!

Nicram1024

2014-02-25, 09:59
milosciprzyjazn napisał/a:


Dobrze że te wszystkie urojenia powoli tracą na sile, i tak jak niegdyś zaratusztrianizm czy religie greków, Egipcjan powoli wymierają.



Prawda, tylko zastanawia mnie jedno- ciekawe co będzie następne? Pewnie kościół facebookowski, albo może jaszczuroludzie?

mw

2014-02-27, 11:42
Ciekawe czy policja użyła gazu :lol: