18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamiast ratować, nagrywał wypadek telefonem.

romek1506 • 2017-09-13, 12:04
Trzech motocyklistów jechało niemiecką autostradą A8 z Goppingen do Monachium. Jeden z nich, 59-latek, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w barierki. Całe zdarzenie widział kierowca tira, który zatrzymał się w miejscu wypadku. Niestety nie po to, by udzielić pierwszej pomocy…

Kierowca tira zatrzymał się by… nagrać telefonem całe zdarzenie. Nie udzielił poszkodowanemu pomocy, nie podjął akcji reanimacyjnej. Dopiero przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy podjęli próbę ratowania motocyklisty. Niestety było już za późno.

Policjanci wezwani do zdarzenia zauważyli kierowcę tira wśród tłumu gapiów, gdyż ten wciąż nagrywał akcję ratunkową swoim telefonem. Powstało podejrzenie, że tym samym dopuścił się naruszenia prywatności. Dodatkowo oskarżono go o nieudzielenie pomocy i skonfiskowano mu telefon. Teraz grożą mu dwa lata więzienia.

https://www.scigacz.pl/Zamiast,ratowac,nagrywal,wypadek,telefonem,Groza,mu,2,lata,wiezienia,31342.html

Ktoś dyskryminuje idealnego według nas operatora kamery :idzwch*j:

RedIsGood

2017-09-14, 13:33
BigCohones napisał/a:

W Niemczech kilka lat temu zaostrzyli prawo w stosunku do ludzi nagrywających poszkodowanych w wypadku zamiast udzielania pomocy. U nich przynajmniej się za to wzięli. A u nas? 20 osób kręci filmik na FB albo YT żeby podbić sobie lajki, a pomocy nie ma kto udzielić.

Poza tym nagrywanie prywatnych osób w Niemczech jest zabronione, dotyczy to też kamerek w samochodach.



I słusznie. Popieram bardzo. Nagrywanie osób powinno być dozwolone tylko za ich wyraźną zgodą.

PanDymsza

2017-09-14, 13:50
Cytat:

i skonfiskowano mu telefon


i dupa, a mógł być taki fajny materiał...

ordinarymortar

2017-09-14, 14:12
miałem wypadek samochodowy. pierwsze co zrobił nadjeżdżający kierowca to zatrzymał się i zaczął mnie nagrywać telefonem.
pojazd zmiażdżony elegancko ..bardzo elegancko. zapięte pasy mnie uratowały (krwiak na obojczyku od nich). wysiadłem przez drzwi pasażera(moje się zblokowały). Wychodzę i sięgam z powrotem do tego wraka po papierosy. zapalam fajka, a gość smutny chowa telefon. wcześniej jak stał z wytrzeszczem oczu, to pewnie spodziewał się jakiejś k***a nagrody reporterskiej
..nie wiem, złotego pulizera czy jak?
jakbym leżał rozerwany albo wyszedł zakrwawiony, to pewnie poczułby jakiś orgazm egzystencjalny

BrianGriffin

2017-09-14, 14:43
SpeedyG napisał/a:

Jeżeli macie kontakt z krwią poszkodowanego to k***a nie musicie reanimować. ch*j wie, czy poszkodowany nie miał hiva lub jakiejś żółtaczki, tym bardziej gdy był to motocyklista zapie**alający 300 km/h.



Nie pie**ol i nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo potem będą kolejne takie akcje. Nie masz obowiązku robić sztucznego oddychania, ale masaż serca masz robić, możesz w rękawiczkach (najlepiej nitrylowych).

poligon6

2017-09-14, 14:47
Tylko sadol by umarł bez tych co kreca telefonem takie filmiki, nie bądźmy hipokrytami. Wszak osobówka wbita pod naczepe gdzie ciala cieniutkie jak placek i łepek od nich odskoczył to przedni widok na sadolu.

wszystkozajete1234

2017-09-14, 15:51
BrianGriffin napisał/a:


masaż serca masz robić, możesz w rękawiczkach (najlepiej nitrylowych).


Tak w ramach przypomnienia:


KillerLaugh

2017-09-14, 16:47
To nie żaden wypadek, incydent, tylko działalność niemieckich nazistowskich dróg zagłady. Kierowcę tira ukarano za próbę udokumentowania zbrodni, jak to w niemczech.

ellsworth

2017-09-14, 20:31
Velture napisał/a:


Pewnie z powodu zbyt niskiej prędkości...


Potwierdzam. Im mniejsza prędkość, tym mniejsza siła żyroskopowa, która utrzymuje jednoślad w pionie. No i glebnął w barierkę... ;-)

picolo

2017-09-15, 00:44
"Trzech motocyklistów jechało niemiecką autostradą ..." a te j*bane lewackie p*zdy do kierowcy tira sie przy*ierdalają.