18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamachy w Somalii

TT4 • 2017-10-17, 07:08
Grubo... :lol:
Cytat:

Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego podwójnego zamachu terrorystycznego w stolicy Somalii Mogadiszu przekroczyła 300 - poinformował w poniedziałek szef stołecznego pogotowia ratunkowego Abdikadir Abdirahman. - Potwierdziliśmy śmierć 300 osób. Liczba ofiar śmiertelnych będzie wyższa, ponieważ wciąż są zaginieni - powiedział Abdirahman. Dodał, że wciąż umierają ranni. Odbywają się już pierwsze pogrzeby ofiar. Ranni otrzymają pomoc w tureckich szpitalach Do Mogadiszu przybył minister zdrowia Turcji Ahmet Demircan, by koordynować ewakuację rannych, którzy otrzymają pomoc medyczną w tureckich szpitalach. Agencja Anatolia poinformowała, że szpitale w Turcji są przygotowane na przyjęcie około 50 rannych. Źródła somalijskie mówią, że do Turcji przetransportowanych zostanie drogą lotniczą ponad 70 ciężko rannych. Zasadzka islamistycznych bojowników. Nie żyją co najmniej 24 osoby 24 żołnierzy... Turcja wysyła też do Somalii ratowników i ekipy medyczne. Nikt nie przyznał się do zorganizowania podwójnego zamachu, jednak somalijski rząd oskarżył atak powiązaną z Al-Kaidą organizację ekstremistyczną Al-Szabab, która zazwyczaj odpowiada za podobne akty terroru w Somalii. Siła sobotnich eksplozji była jednak bez precedensu. Ekstremiści z Al-Szabab walczą o narzucenie w Somalii surowej wersji islamu i obalenie prozachodniego rządu. Bojownicy są w stanie dokonywać krwawych ataków, mimo że utracili większość kontrolowanego dotychczas terytorium po ofensywie sił pokojowych Unii Afrykańskiej. Prezydent Somalii Mohamed Abdullahi Mohamed ogłosił po sobotnim zamachu trzydniową żałobę narodową.









Opis wg. żydowsko-SB-eckiej stacji.

pi...........ja

2017-10-17, 11:34
Somalia jako kraj nie istnieje od wielu lat. to mapa aktualnej, piątej fazy wojny domowej/secesyjnej/religijnej/klanowej itp.

kamuha

2017-10-17, 13:09
dziwne. Tym razem rurkowce nie wpisują na swoich profilach Je suis Somali.

Cara_Al_Sol

2017-10-17, 18:15
pietras_ja napisał/a:

Obrazek





P.S. Wiem, wiem. Na szybko i ch*jowo.
Pozdrawiam.

Essent

2017-10-17, 18:48
Fajnie mają,wstajesz do pracy <hahahha> o 7 rano i nagle wybuch i wp*zdu 30 ofiar śmiertelnych.Więc sobie myślisz...spoko dzisiaj nie idę do pracy :amused:

Ba...........yk

2017-10-17, 20:08
"Tera mnie to wali bo jestem" z Somali.

tranzystor

2017-10-17, 20:27
orisuniek napisał/a:

Fajnie mają,wstajesz do pracy




W Somalii ktoś pracuje? Przecież ich "gospodarka" utrzymuje się z piractwa.

saves

2017-10-17, 20:59
Mnie to wygląda na festyn w ZOO.

airwalk

2017-10-17, 22:01
Ale jebniecie konkretne...

kampton

2017-10-17, 22:16
Aż mi słuchawki z uszu wypadły!

Radson

2017-10-18, 08:08
Achh ci piraci. Widocznie wybuchła beczka z prochem.

PanAndrzej666

2017-10-18, 11:18
i co tam USA ? czas na Helikopter w ogniu 2 ?

El_Macias

2017-10-18, 11:31
Jak widać zamieszki w Ugandzie z powodu nie wyrabiania się z produkcją gówna na gównochatki spowodowała zamieszki w Somalii

De...........sz

2017-10-18, 12:02
Jebło? to jebło! Na ch*j drążyć temat...