18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zamach w Tu-154M

ptwardowski2 • 2020-08-11, 22:59
Poniżej raport wideo z ponownego wyjaśnienia katastrofy...
Śledczy wykazali, że doszło do dwóch eksplozji materiałów wybuchowych.
Czyli jednak zamach!!! Pytanie dlaczego jest tak cicho? Materiały zostały opublikowane raptem kilka dni temu. Co ciekawe, autorzy ani razu nie użyli słowa zamach.
Jakie są wasze opinie po obejrzeniu materiału? Podzielcie się proszę w komentarzach.


sa...........os

2020-08-19, 22:20
ptwardowski2 napisał/a:

poprostu brak słów .
nie wiem jak skomentować te wasze intelektualne wypociny.
Wk***iają mnie ludzie, którzy z tak skrajnie poważnych tematów robią obraźliwe i wulgarne żarty.
Trochę to przypomina rozmowę dorosłego ze złośliwym i gnuśnym dzieckiem.
Człowieka wykształconego z plebsem.
Bo jak inaczej nazwać kogoś kto szydzi nie podejmując dyskusji kiedy temat jest poważny?
Ten materiał to nie tylko wyjaśnienie przyczyn mordu 90 ludzi pochodzących z elit społecznych.
To dowód na to kto mówił prawdę i kogo z politycznej sceny należałoby usunąć permanentnie, skazać na dożywocie, zdrada powinna być karana śmiercią.
Mój błąd, że założyłem że na dziale dokumentalne znajdują się ludzie z którymi można podyskutować



Chciałem zatem Szanowny Panie z pełną powagą i elokwencją zauważyć... Że już wszyscy dość mają tego pie**olenia o zamachach, słuchania PiSowskich "ekspertów" z koziej p*zdy, którzy z powodu faktu posiadania paru literek przed nazwiskiem za zasługi w czasach socjalizmu, uważają się za alfę i omegę... naginania rzeczywistości i wałkowania w kółko Goebellsowskiej propagandy.
Nie wiem, macie forum Frondy, Niezależną, pewnie jakiś facebook powiązany z TVP 1 też się znajdzie, a z uporem maniaka wciąż Sadistic zapychany jest takimi bzdurami...

ca...........ia

2020-08-20, 19:52
Napisze tak i czytać ze zrozumieniem. Jak by ruskie chciały kogokolwiek się pozbyć z tzw. elit, to by się nie pie**olili i tyle w temacie. Nie róbcie z kurdupla męża stanu czy kogokolwiek. Polska na świecie jest dnem. Tak , wiem, bylem, widziałem i czasami jak mówiłem skąd jestem to murzyn się potrafił zapytać czy dużo tych polarnych misiów u nas jest. Po pierwsze sobie zadajcie pytanie. Czy Polska coś może zdziałać na arenie międzynarodowej? To samo było z Krymem. Ukraina nic nie znaczy wiec ruskie podpie**oliły cześć kraju. Ktoś coś zrobił? Jakby chcieli kaczora dobić, to nie dość ze ny go ubili, to jeszcze przez tydzień na słońcu trzymali,żeby pokazać kto tu rządzi.

ptwardowski2

2020-08-24, 19:26
Nikt nie mówi, że to ruskie go rozwaliły ;)
Generalnie łatwo się zorientować kto zyskał na tym.
I to raczej w tym gronie trzeba szukać zleceniodawców, tak myślę.
Natomiast ruskie mają współudział na bank.
To że Ty camadoria nie widzisz motywu zbrodni to wcale nie znaczy, że go nie ma.
W Katyń też nikt nie wierzył.
W ogóle skoro ukranina nic nie znaczy, to po co komu kawałek tego terenu? Po co ruskom niszczenie wlasnej gospodarki ?
Wiesz jak naród ruski dostał w pierdziel tymi sankcjami? Ja wiem bo mam znajomych w rosji...
A jednak napadli na krym, na ukraine, na gruzje. Zestrzelili samolot malyzjski to i z kaczorem mogli podobnie.
Jak człowiek ma miliardy na koncie to nie ma już na świecie dla niego żadnej atrakcji poza władzą.

Rozumiem, że nie wszystkim podoba się ten temat tutaj.
Natomiast protestuję przed ocenieniem albo lekceważeniem tematu przed zapoznaniem się z materiałem.
Nie palcie czarownicy na stosie!
To że, ludzie są nastawieni negatywnie do problemu piszą o tym że mają dość, że rzygają jak słyszą Smoleńsk, że to nie byli fachowcy etc. itp. jest efektem działania bardzo skutecznego zespołu, który dostał zadanie zatarcia śladów itp. Przecież to oczywiste. Niemcy robili to samo po 2 wojnie światowej.
Katastrofa musi zostać wyjaśniona.
Ja dla przykładu zajmuje się zawodowo modelowaniem matematycznym, i pracę przedstawioną w video oceniam na bardzo profesjonalną.
Dlatego uważałem, że jest warta dyskusji.

SuchyHarry

2020-08-25, 08:43
ptwardowski2 napisał/a:

Nikt nie mówi, że to ruskie go rozwaliły
Generalnie łatwo się zorientować kto zyskał na tym.
I to raczej w tym gronie trzeba szukać zleceniodawców, tak myślę.
Natomiast ruskie mają współudział na bank.
To że Ty camadoria nie widzisz motywu zbrodni to wcale nie znaczy, że go nie ma.
W Katyń też nikt nie wierzył.
W ogóle skoro ukranina nic nie znaczy, to po co komu kawałek tego terenu? Po co ruskom niszczenie wlasnej gospodarki ?
Wiesz jak naród ruski dostał w pierdziel tymi sankcjami? Ja wiem bo mam znajomych w rosji...
A jednak napadli na krym, na ukraine, na gruzje. Zestrzelili samolot malyzjski to i z kaczorem mogli podobnie.
Jak człowiek ma miliardy na koncie to nie ma już na świecie dla niego żadnej atrakcji poza władzą.
Rozumiem, że nie wszystkim podoba się ten temat tutaj.
Natomiast protestuję przed ocenieniem albo lekceważeniem tematu przed zapoznaniem się z materiałem.
Nie palcie czarownicy na stosie!
To że, ludzie są nastawieni negatywnie do problemu piszą o tym że mają dość, że rzygają jak słyszą Smoleńsk, że to nie byli fachowcy etc. itp. jest efektem działania bardzo skutecznego zespołu, który dostał zadanie zatarcia śladów itp. Przecież to oczywiste. Niemcy robili to samo po 2 wojnie światowej.
Katastrofa musi zostać wyjaśniona.
Ja dla przykładu zajmuje się zawodowo modelowaniem matematycznym, i pracę przedstawioną w video oceniam na bardzo profesjonalną.
Dlatego uważałem, że jest warta dyskusji.



Temat wałkowany w ch*j i jeszcze trochę, ale ok... Materiału nie oglądałem, bo nihil novi nie usłyszę. To pierwsza rzecz. Druga jest taka, że robić śledztwo po ponad dekadzie od katastrofy, to jak ustalać z dokładnością do 1m, z której strony podpalono Rzym w 64 r n.e. I trzecia, ostatnia rzecz - jeśli wierzyć w teorie spiskowe, które twierdzą, że miałby to być zamach, to raczej mocodawców szukałbym tutaj. Dlaczego? Wystarczy tylko na chwilę włączyć TV by spojrzeć na propagandę jednej, jak i drugiej strony i tego, do jakich chwytów się uciekają. Prezydent nie był wtedy na rękę rządzącym Platfusom i farbowanym rolnikom, dlatego gdzieś w kuluarach mógł powstać plan, by się go pozbyć w ten czy inny sposób. A że przy okazji odpali się trochę swoich... No trudno, cel uświęca środki. To oczywiście tylko luźna dywagacja. Nie ma 100% dowodów, że to był zamach i nie ma 100% dowodów, że to była zwykła katastrofa, a szukać ich po takim czasie jest totalnie bez sensu (zwłaszcza, jeśli główny dowód w sprawie, czyli wrak, jest tam gdzie jest i raczej po 10 latach ślady czegokolwiek, jeśli coś było na nim, też raczej uległy zatarciu)

@edit
I ostatnia rzecz, jaka mnie naszła (to raczej dla fanatyków tego tematu). Żeby jednoznacznie potwierdzić udziały rosyjskie w tym wszystkim (i mieć niepodważalny dowód na to, że był to zamach) trzeba byłoby zdobyć dokumentację z takiej operacji. Ryzyko przy tworzeniu dokumentów z operacji jest takie, że wówczas taka dokumentacja może wycieknąć. Jak wiadomo, FSB to nie CIA i tym podobne, więc u nich coś takiego jak WikiLeaks nie ma racji bytu. Ruscy czasami zabezpieczają się dwojako na takie wypadki. Nie tworzą dokumentacji ze swych tajnych akcji. Nie ma dokumentacji = nie ma co wyciekać.

Wiewór

2020-08-25, 12:11
ptwardowski2 napisał/a:

Poniżej raport wideo z ponownego wyjaśnienia katastrofy...
Śledczy wykazali, że doszło do dwóch eksplozji materiałów wybuchowych.
Pytanie dlaczego jest tak cicho? Materiały zostały opublikowane raptem kilka dni temu. Co ciekawe, autorzy ani razu nie użyli słowa zamach.
Jakie są wasze opinie po obejrzeniu materiału? Podzielcie się proszę w komentarzach.



Za katastrofę odpowiada Jarosław Kaczyński, który kazał lądować choćby ch*j na ch*ju stanął.
Możecie zrobić mln takich filmików i założyć setki tysięcy komisji złożonych z cukierników, magazynierów i blacharzy ale faktów nie zmienicie.
NIE BYŁO k***A ZAMACHU.

Przyczyną wypadku jest polskie dziadostwo, obchodzenie procedur, szantażowanie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i tyle.
ch*j.

kr...........81

2020-09-01, 04:42
kraj matołów i zj***nych katolików ciemnogród pl stara w domu powinna ci zrobić zamach i piznac patelnią w łeb bo dla mnie to był najszczesliwszy dzien w zyciu tylko szkoda ze reszta sierot nie leciala trzeba było ich upchac wszystkich a szczególnie odpadki kaczynskich

Keli

2020-09-03, 12:36
Witam.

Rzadko sie wypowiadam na forum, ale tym razem zabiore głos.
Jestem inżynierem lotnictwa (circa 2015). Pracuje obecnie w IT.

Wynik prac mojego profesura z wydziału Pana Laska (który ostatnio rozpoczał romans z polityką i startuje z ramienia PO... cóż za zbieg okolicznosci...) i członka powołanej przez rząd Donalda T. Komisji smoleńskiej to lipa.
Skrzydło, a raczej część która przenosi wszelkie obciążenia tzw dźwigar, to jakby kręgosłup samolotu. Jest to najwytrzymalszy element statku powietrznego.
Ktokolwiek myśli, że czubek brzozy mógłby taką część choćby zniekształcić nie ma pojęcia o mechanice, fizyce. To jakby trawa przecieła "ostrze" kosiarki rotacyjnej.
Zgadzam się, że brzoza mogła uszkodzić aluminiowe poszycie skrzydła.
Zgadzam się, że przez uszkodzenie poszycia dźwigar mógłby się "ukręcić". Dźwigar na przenoszenie tego typu obciążeń nie jest przygotowany (przenosi je poszycie) Dźwigar jest zrobiony z duraluminioum, jest to dosyć plastyczny materiał (skrzydła np pracują w czasie lotu uginając się pod ciężarem kadłuba)
Zostawiłoby to jednak charakterystyczny ślad na dźwigarze, dowód działania sił skręcających.
Takiego śladu NIE MA. Dźwigar wygląda na scięty.

Pozdrawiam ludzi szukających prawdy i zdolnych do dyskusji jeśli ta jest niewygodna.

ptwardowski2

2020-09-07, 11:53
Keli napisał/a:

Witam.
Rzadko sie wypowiadam na forum, ale tym razem zabiore głos.
Jestem inżynierem lotnictwa (circa 2015). Pracuje obecnie w IT.
Wynik prac mojego profesura z wydziału Pana Laska (który ostatnio rozpoczał romans z polityką i startuje z ramienia PO... cóż za zbieg okolicznosci...) i członka powołanej przez rząd Donalda T. Komisji smoleńskiej to lipa....



Ja czułem podobnie, dlatego tym tematem się zianteresowałem.
I w zasadzie myślę, że warto każdemu poświęcić uwagę kto to ma rozsądne argumenty.
Nawet jeśli w mediach jest przedstawiony jako wariat i psychopata (np. Macierewicz).
Po zapoznaniu się z materiałem wideo stwierdzam, że jest wiarygodny, co mnie przeraża.
Ciekawostka dla dociekliwych jest taka, że są starsze wersje tego wideoraportu.
W końcu badania trwają kilka lat...
Na jednej z takich wersji wypowiada się zagraniczy ekspert, który mówi wprost o tym, że samolot zniszczyły eksplozje.
Podobno holendrzy też potwierdzili, że to eksplozje.

Pozdrawiam intelignecje.

luja27

2020-09-13, 14:46
ptwardowski2 napisał/a:

poprostu brak słów .
nie wiem jak skomentować te wasze intelektualne wypociny.
Wk***iają mnie ludzie, którzy z tak skrajnie poważnych tematów robią obraźliwe i wulgarne żarty.
Trochę to przypomina rozmowę dorosłego ze złośliwym i gnuśnym dzieckiem.
Człowieka wykształconego z plebsem.
Bo jak inaczej nazwać kogoś kto szydzi nie podejmując dyskusji kiedy temat jest poważny?
Ten materiał to nie tylko wyjaśnienie przyczyn mordu 90 ludzi pochodzących z elit społecznych.
To dowód na to kto mówił prawdę i kogo z politycznej sceny należałoby usunąć permanentnie, skazać na dożywocie, zdrada powinna być karana śmiercią.
Mój błąd, że założyłem że na dziale dokumentalne znajdują się ludzie z którymi można podyskutować



http://polityczek.pl/uncategorised/13561-duda-zapytany-o-smolensk-prosze-pamietac-ze-jestem-prawnikiem-i-waze-slowa

na...........pl

2020-09-19, 00:14
k***a, w jakim kraju my żyjemy, przecież te k***y z komisji powinny dawno być rozstrzelane, a z ruskimi powinniśmy być w stanie wojny O_o a oni razem za likwidacją norek głosują...

to...........10

2022-04-12, 21:03
"Raport" i ogólniej mówiąc wszystkie "dokonania" komisji Macierewicza, to stek pisowskich bredni i wymysłów. Pokrótce:

1. Rzekomi "eksperci" robili i robią elementarne błędy np. nieuwzględnienie prędkości poziomej w jednym z wywodów Biniendy, czy nieuwzględnienie sił aerodynamicznych gdy "dowodził" on, że skrzydło samolotu "nie może" ulec zniszczeniu w zderzeniu z drzewem. To drugie wytknęli specjaliści z WATu, którzy pokazali, że przy uwzględnieniu sił aerodynamicznych zniszczenie skrzydła jednak następuje. Po tym nastąpił zwrot w bredniach pisowskich i zaczęło się "udowadnianie", że samolot w ogóle w drzewo nie uderzył.

2. Ciąg dalszy błedów i bredni. Aby "udowodnić", że samolot przeleciał nad drzewem wyznaczono pozycję poziomą uzywając do tego wskazań akcelerometru. Pozycję uzyskuje się poprzez dwukrotne całkowanie przyspieszenia, co przy małej dokładności omawianego akcelerometru daje błąd większy od uzyskanego wyniku. Mówiąc obrazowo, otrzymane "wyliczenia" równie dobrze wskazuje, że samolot przeleciał nad drzewem, uderzył w drzewo, albo lecial poniżej poziomu gruntu.

3. Jeszcze więcej błędów i bredni. W wyniku analizy wskazań wysokościomierza "wykazano" rzekome "gwałtowne zmiany położenia" samolotu, które zostały zinterpretowane jako efekt "eksplozji". Problem w tym, że użyty wysokościomierz daje jedynie odczyty dyskretne z dokładnością 10 stóp (~3,3 metra), czyli możliwe są np. wartości 10, 20, 30, itd. Zmiany tych wskazań uznano za "dowód" na owe "gwałtowne zmiany położenia", podczas jest to jedynie efekt niezbyt dobrej dokładności przyrządu pomiarowego.

4. Absurdy metodologiczne. Przez cały czas Macierewicz upiera się, że zapisy rejestratorów lotu zostały "sfałszowane", a mimo to korzysta z tychże rejestratorów lotu w swoich wywodach. Przykładowo, dane opisane w punktach 2 i 3 powyżej pochodzą z rejestratorów lotu.

5. Wielokrotne zmiany wersji wydarzeń. Nie jest to kwestia ściśle związana z badaniem katastrof, ale daje do myślenia jeśli chodzi o rzetelność prowadzonych prac. Nietrudno zauwazyć, że komisja Macierewicza wygenerowała cały szereg (według różnych zestawień 20-30) różnych wersji wydarzeń za każdym razem upierając się, że wszystkie "ustalenia" są "w pełni wiarygodne". Jedynym wspólnym elementem wszystkich tych wymysłów jest słowo "zamach". Z tych które pamiętam były co najmiej: rozpylanie helu, rozpylanie mgły, fałszywe radiolatarnie, strącenie bronią EMP, zdalna blokada lotek, jeden wybuch, dwa wybudy, trzy wybuchy, itp.

6. Osobnym i ciekawym wymysłem jest "zestrzelenie rakietą", które dziwnym trafem przyszło do głowy "ekspertom" akurat wtedy gdy Rosjanie zestrzelili malezyjskiego Boeinga. Na prezentacjach komisji były pokazywane zdjęcia, na których były rzekomo "niezaprzeczalne" ślady po uderzeniu rakiety. Dziwnym trafem owe "niezaprzeczalne ślady" nie zostały stwierdzone przez pisowców przed 2014 rokiem a o tej wersji "zamachu" zapomniano jakiś czas potem. Jak widać brednie pisowców są generowane tak, żeby pasowały do bieżących wydarzeń i kojarzyły się z Rosją.

7. Najnowsza wersja: bomba termobaryczna. Nagle się okazuje, że "użyto bomby dokładnie takiej jak na Ukrainie" (znów widać, że wymysły są brane jak leci z bieżących wydarzeń powiązanych z Rosją). Tak na marginesie, bomba termobaryczna (paliwowo-powietrzna) jest bardzo wygodna dla pisowskich mitomanów, bo istotę jej działania stanowi wybuch paliwa rozpylonego w powietrzu, czyli coś co nagminnie zdarza się w czasie katastrof lotniczych.

8. Nachalne nakręcanie "atmosferki", czyli np. sprzedawanie bredni o "zamachu" wraz z opowiadaniem o Katyniu, itp. Oczywiście Katyń ma się nijak do katastrof lotniczych, ale chodzi o zbudowanie powiązania w umysłach naiwniaków. Ponadto kolejne "ustalenia" pisowskiej komisji są publikowane albo w okolicach 10 kwietnia (znów: otoczka emocjonalna) albo przed wyborami (celu chyba nie muszę tłumaczyć). Oczywiście ten punkt nie odnosi się do merytoryki pisowskich wywodów, ale jest ciekawym przykładem jak się sprzedaje dezinformację i manipuluje ludźmi.

Podsumowując: od 12 lat produkowane są pisowskie brednie i wymysły a celem jest manipulowanie naiwnymi i nabijanie słupków wyborczych.

"Raport" i ogólniej mówiąc wszystkie "dokonania" komisji Macierewicza, to stek pisowskich bredni i wymysłów.

Maikeru

2022-09-19, 10:41
ma ktoś zdjęcia z tego raportu?

Damz

2023-01-10, 18:27
ptwardowski2 napisał/a:

poprostu brak słów .
nie wiem jak skomentować te wasze intelektualne wypociny.
Wk***iają mnie ludzie, którzy z tak skrajnie poważnych tematów robią obraźliwe i wulgarne żarty.
Trochę to przypomina rozmowę dorosłego ze złośliwym i gnuśnym dzieckiem.
Człowieka wykształconego z plebsem.
Bo jak inaczej nazwać kogoś kto szydzi nie podejmując dyskusji kiedy temat jest poważny?
Ten materiał to nie tylko wyjaśnienie przyczyn mordu 90 ludzi pochodzących z elit społecznych.
To dowód na to kto mówił prawdę i kogo z politycznej sceny należałoby usunąć permanentnie, skazać na dożywocie, zdrada powinna być karana śmiercią.
Mój błąd, że założyłem że na dziale dokumentalne znajdują się ludzie z którymi można podyskutować



Cudownie się zestarzały te Twoje pierdy. xD