18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zakażenie

soull • 2021-07-25, 09:01
Kolega ma firmę montująca windy. Na jednym z montaży jego pracownika coś ugryzło w palec a to jego efekt. Lekarze podejrzewają jakąś pluskwę ale pewności nie ma. Doszło do zakażenia. Bardzo prawdopodobna amputacja palca.










Ragu

2021-07-26, 10:51
To w Polszy się stało? Wygląda na ukąszenie przez pajączka Brown recluse (pustelnika brunatnego) co ma jad lityczny i pięknie rozpuszcza tkankę identycznie jak na tych zdjeciach

chumak

2021-07-26, 11:55
Jeśli pająk/ptasznik to ciekawe jaki gatunek, mam kilka sztuk i coś tam sobie ogarniam na YT w wolnym czasie i spodziewałbym się innych dolegliwości po ukąszeniu, tutaj obstawiałbym węża.

soull

2021-07-26, 12:33
Ragu napisał/a:

To w Polszy się stało? Wygląda na ukąszenie przez pajączka Brown recluse (pustelnika brunatnego) co ma jad lityczny i pięknie rozpuszcza tkankę identycznie jak na tych zdjeciach



W Polszy, Polszy..


chumak napisał/a:

Jeśli pająk/ptasznik to ciekawe jaki gatunek, mam kilka sztuk i coś tam sobie ogarniam na YT w wolnym czasie i spodziewałbym się innych dolegliwości po ukąszeniu, tutaj obstawiałbym węża.



No węża by raczej zauważył..

Ragu

2021-07-26, 12:48
Ptaszniki te z popularnie hodowanych nie powodują aż takiego spustoszenia (nie mówię o atraxach czy czegoś z trap doorow które w pl są nielegalne) sam zajmowałem się kilkanaście lat pająkami i to nie wygląda na ptasiora działanie.

Erich_Priebe

2021-07-26, 13:59
Autor napisał/a:

Lekrze podejrzewają....
Ale w przypadku wyszczepiania bydła mają 100% pewność, że preparaty są bezpieczne.
Powinno się tych konowałów zagonić do kopania rowów melioracyjnych.



O kolejny wielce oświecony karmiony pie**oleniem pedofila zięby i innych przydupasów kremla. Ile klas bęcwale skończyłeś? 2? Leć tam kupować witamkne C od typa co dzieci dotykał a teraz wielce pokrzywdzony przez system

Dezeus

2021-07-26, 14:17
@soull poleć mu komorę hiperbaryczną to może jeszcze uratuje palca

jazeck

2021-07-26, 15:38
Czekajcie swoją historię wrzucę ... podobna akcja.... ;)

soull

2021-07-26, 17:55
jazeck napisał/a:

Czekajcie swoją historię wrzucę ... podobna akcja....




notak

2021-07-26, 18:52
Ragu napisał/a:

To w Polszy się stało? Wygląda na ukąszenie przez pajączka Brown recluse (pustelnika brunatnego) co ma jad lityczny i pięknie rozpuszcza tkankę identycznie jak na tych zdjeciach



To w Polszy się stało?

jebnięty jesteś, tak pisze rodak o Polsce, bo gdyby tak kacap napisał to bym się nie zdziwił,
umyj onuce i przemyśl co napisałeś tępaku

impah

2021-07-26, 22:14
Kopeć napisał/a:

pustelnik brunatny.



też bym obstawiał pająka

Ragu

2021-07-27, 00:24
notak napisał/a:

To w Polszy się stało?
jebnięty jesteś, tak pisze rodak o Polsce, bo gdyby tak kacap napisał to bym się nie zdziwił,
umyj onuce i przemyśl co napisałeś tępaku



Widzę że kolega spięty jak baranie jaja i wyciąga najważniejsze z całego zdania. No ale tak to jest jak się nie ma nic do powiedzenia wartościowego w temacie.

Liton

2021-07-28, 11:34
Ło k***a, eksperty Sadistic w akcji :amused:
Jednozębny pająk i wonsz (obaj ninja niewidoczni) upie**olił gościa w rękę. Zarówno wąż jak i pająk zadają dwie rany (2 zęby jadowe, lub para szczękoczułek, k***a).

Gościa albo dźgnął jednorożec, albo wlazł w siedlisko syfu i uszkodził sobie w tym syfie skórę. Sami sobie odpowiedzcie co jest bardziej prawdopodobne.

Nekroza tkanek jako zaburzenia mikrokrążenia. Zagadka do ekspertów co to jest "mikrokrążenie" i czemu występiły zaburzenia w przepływie?

ciepson

2021-07-29, 22:19
@up
Pojęcie "mikrokrążenie" jak sama nazwa wskazuje to takie krążenie w skali mikro, kapilary - płyny ustroju. A zaburzenia mogły nastąpić z powodu jadu nekrotycznego.

Fylkirk

2021-07-31, 14:19
Dokładnie tak samo wyglądał mój zgnilec jak mnie uj***ł Tygżyk Paskowany, na pewno ukąszenie

to...........10

2021-08-01, 11:08
Autor napisał/a:

Lekrze podejrzewają....
Ale w przypadku wyszczepiania bydła mają 100% pewność, że preparaty są bezpieczne.
Powinno się tych konowałów zagonić do kopania rowów melioracyjnych.



Tak, nieuku, a TY będzie leczył ludzi. Jak ja uwielbiam takich przemądrzałych pajaców.