18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zagadka Tiermes: starożytna budowla pozostająca tajemnicą

Gorti • 2017-08-01, 20:43
Na całym świecie znajdujemy zagadkowe budowle wzniesione przed tysiącami lat. Przykładem takiej intrygującej konstrukcji jest kompleks Tiermes, znajdujący się na terenach współczesnej Hiszpanii. Poziom zaawansowania struktur z Tiermes wskazuje, że budowniczy musieli stanowić bardzo rozwiniętą kulturę. Wg miejscowej ludności historia budowli związana jest z rasą tajemniczych istot, które miały tu niegdyś przebywać.


lucilla

2017-08-02, 15:03
Na bank kosmici.

kevlarx

2017-08-02, 20:16
@up
Ciekawe czemu postanowili stąd sp***alać.

Hrabona

2017-08-03, 09:01
@up
Bo skapneli się, że ziemia jest plaska.
Aha, i nie chcieli szczepionek dla swoich dzieci :kawa:

Noside

2017-08-04, 17:06
Dwunastolatek w minecrafcie dopie**ala ręcznie odwzorowanie Minas Tirith, a banda idiotów spuszcza się, że Stonehenge i inne takie to robota kosmitów. Może jakby tak nie siedzieć z p*zdą w komputerach i nie użalać się nad swoim losem tylko cały swój czas spędzać na tworzenie konstrukcji, to metodą prób i błędów w końcu byście cokolwiek zbudowali, tak jak ten goły białas, co kręci filmiki w dżungli.

qwerty1234567890

2017-08-04, 23:10
Tylko, że dwunastolatek często w zespole, nawala odwzorowanie czegoś tam myszką. Wykopanie, ustawienie trwa sekundy, a obróbka na stole rzemieślniczym, jeszcze szybciej. Fakt, faktem trzeba mieć olej w deklu bo proste to nie jest. Myślę, że problemem dla współczesnych jest ówczesna obróbka. To nie jest dłubanie patykiem w piasku tylko logiczne dla nich cięcia w pigułę głębokie i przemyślane, które czemuś służyły, a w innych miejscach precyzyjna robota wyliczona do centymetra na blokach skalnych wielkości mojego pokoju lub domu i na przestrzeni czasem nawet połowy miasta.
Co do gościa z buszu to na początku myślałem, o k***a przech*j, ale po namyśle stwierdziłem, że nic odkrywczego nie robi i większość ludzi potrafiła by podobnie. Gościu ma wiedzę, którą nabywał może w trakcie nauki (marketing, zarządzanie, itp. się nie liczy) a jak nie, to ma dostęp do sieci, gdzie może szukać rozwiązań i inspiracji. Jest też pytanie jakim sposobem w pigułę czasu temu istniały mega cywilizacje rozwinięte w mechanice, matematyce, astronomii, medycynie itp. a do dziś są tacy co wpie**alają korniki z drzew i dostają bęcki po łbie jakimiś patykami od szamana, który leczy ich z bólu głowy.
Powiem Ci, że sam chętnie zajął bym się konstrukcjami. Ślinię się jak widzę mechanizmy z lego mindstorms, ale mnie na to nie stać, oczywiście można się pierniczyć z patykami, ale mija się to z celem. Przykład: chcę zrobić koło zębate, ale nie mam na to całego życia, a mam z narzędzi tylko brzeszczot bo nie stać mnie na piłę taśmową, wyrzynarka odpada z wiadomych powodów. Mnie to wali bo takie koło wrzucę na cnc i za 10min mam gotowy detal, jednak w takiej sytuacji jest wielu; z tym, że może nie mają dostępu do cnc. Gwoździem i patykiem nie wiele zdziałają. O ja pie**olę, się rozpisałem...