18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Zaczyna się.

hanys94 • 2013-03-23, 14:31
Zaczyna się w Polsce.

Przedstawiciele Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, spotkali się 21 marca z ministrem administracji i cyfryzacji Michałem Bonim, domagając się zniesienia zakazu uboju rytualnego. Twierdzą oni, że naruszona jest ich wolność religijna, gdyż w styczniu w Polsce przestało obowiązywać prawo zezwalające na ubój rytualny bez wcześniejszego ogłuszenia zwierzęcia.
Rada Ministrów miała się zająć sprawą uboju rytualnego w miniony wtorek, ale odłożyła to na później. Muzułmanie nie ustępują i wysłali również oświadczenie do prezydenta Bronisława Komorowskiego.
„Teraz pozbawia się polskich muzułmanów jednego z najważniejszych elementów tworzących ich religię, a tym samym odbiera się nam prawo do praktykowania wiary. Naruszone zostały bowiem prawne uregulowania pomiędzy Państwem Polskim a Muzułmańskim Związkiem Religijnym. Złamano zagwarantowane w Konstytucji obywatelskie prawa wolności sumienia i religii w Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy w oświadczeniu Związku muzułmanów w RP.
Związek powołuję się nie tylko na ustawę zasadniczą, ale i na Kartę praw Podstawowych Unii Europejskiej i oenzetowską Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Chodzi o wolność wyznania i swobodę praktyk religijnych.
Duchowny muzułmański, imam Nezar Charif (czyt szarif), powiedział Polskiemu Radiu, że ubój rytualny stanowi „bezwzględny wyznacznik praktykowania religii”. Jak dodaje, nie jest to wymysł ludzi, ale nakaz Allaha.
Zdaniem przewodniczący Związku Religijnego w RP mufti Tomasza Miśkiewicza po raz pierwszy w ciągu ostatnich stuleci, prawa religijne muzułmanów nie są respektowane w Polsce.
Zasadnicze pytanie, czy w krajach gdzie dominuje islam, respektuje się prawa mniejszości religijnych?
Zważa się na Powszechną Deklarację Praw Człowieka?



:wisielec:

push3k

2013-03-23, 14:37
Muhmedy i allahakbary to gazu. Żydzi w sumie też by mogli.

Tatarzy mogą zostać.

wypizdson

2013-03-23, 20:38
Widzisz, o to chodzi, żeby tych kozojebców uspołecznić. Osobiście mam to w dupie czy będą zarzynać kozy czy koty, byle nie mordowali, nie oblewali kwasem, nie wkładali mi na siłę koranu do głowy.

Mam cichą nadzieję, że jeżeli kozojebcy poczują demokrację to da się ich ucywilizować.

Jak to gdzieś czytałem, Islamowi potrzebne jest oświecenie. Islam potrzebuje muzułmańskich działaczy zmieniających interpretację koranu tak, żeby mógł wpasować się w XXI w.

push3k

2013-03-23, 23:32
wyp*zdson napisał/a:

Widzisz, o to chodzi, żeby tych kozojebców uspołecznić. Osobiście mam to w dupie czy będą zarzynać kozy czy koty, byle nie mordowali, nie oblewali kwasem, nie wkładali mi na siłę koranu do głowy.

Mam cichą nadzieję, że jeżeli kozojebcy poczują demokrację to da się ich ucywilizować.

Jak to gdzieś czytałem, Islamowi potrzebne jest oświecenie. Islam potrzebuje muzułmańskich działaczy zmieniających interpretację koranu tak, żeby mógł wpasować się w XXI w.

Widzisz. Jednym z błędów 'multikulti' jest właśnie przekonanie, że oni chcą się 'uspołecznić', a tymczasem, oni nie tylko nie chcą, co nawet przyjeżdżają do Europy i chcą zmieniać nas.