18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zachowania stadne

werewolfer • 2016-09-02, 10:53
Eksperyment socjalny dot. zachowań stadnych.







ps: Nie dawałem tego w dokument, bo nie jestem 100% pewny ze to nie fake :D

mrkubus2543

2016-09-02, 11:00
O qrwa ! Psychologia piękna rzecz

nowynick

2016-09-02, 11:11
na takie tiit i wstajemy, to się tylko amerykańce łapią debile :D



my Polacy głupi nie jesteśmy i kłękamy na dzyń, dzyń...

samon

2016-09-02, 11:18
Zachowania stadne wcale nie są takie złe. Dzięki nim unika się niebezpieczeństwa (np. wszyscy się rozbiegają to ja też lepiej to zrobię, bo może czegoś nie widzę).
Tutaj także da się znaleźć sensowne uzasadnienie: miejsce ociekające medycyną (czyli czymś co teoretycznie powinno ratować życie i zdrowie) więc może laska pomyślała, że to ma zapobiegać żylakom i zakrzepom.
Problem się zaczyna, gdy takie odruchy są wykorzystywane dla $$ przez cwaniaków na nieświadomych człowiekach.

Jarod_woytass

2016-09-02, 11:33
Ten eksperyment pokazuje jak dziala demokracja i referendum.
Zapraszamy do urn :)

Wiewór

2016-09-02, 11:37
Takie eksperymenty robi się tylko po to, żeby socjolodzy mogli czuć się potrzebni.

nowynick

2016-09-02, 12:01
Up

dopóki ktoś nie wymyśli samo przekręcających się burgerów, socjologowie zawsze będą potrzebni...

Abducti

2016-09-02, 12:21
tylko pominęli ważną kwestię - recepcjonistka też wstaje - także trochę ściemka

pakicito

2016-09-02, 12:40
jak ktoś wyżej wspomniał, w Polsce od wielu lat można takie coś zaobserwować. W TV sonda pokazuje - głosuj na PO, bo dużo ludzi ich wybiera i bydło idzie głosować, za jakiś czas głosuj na PiS i to samo :amused:

KillerLaugh

2016-09-02, 13:54
Lepszy taki eksperyment socjalny niż 500+

Hoofner

2016-09-02, 14:59
DiKarpio napisał/a:

Lepszy taki eksperyment socjalny niż 500+




500+ to narazie jeden z najlepszych pomysłów rządu Polskiego od 89
Wzrośnie liczba populacji ch*j że seby i dzesiki będą stanowić jakieś 80 % ( zrobi się z nich mięso armatnie ), ale dzięki temu Polska zostanie zaludniona przez POLAKÓW,jest nas około 38 m w ciągu kilku lat możemy tą liczbę podwoić dzięki takiemu systemowi.

System ten jest wykorzystywany przez imigrantów w Belgii Francji Brytania Szwecja

W Belgii jesteś ( poszkodowanym imigrantem) dostajesz 1200 Euro/ miesiąc i masz wyj***ne na minimum rok masz socjal itp, ściągasz se tutaj żonę z dziećmi a jak nie to zaraz sobie zrobią bo po 4 dziecku nie płaci się żadnego podatku a za każde urodzone dziecko masz 1000 + Euro jednorazowo + 200-400 E na miesiąc na dziecko.
tak to działa w Belgii jeszcze bo lewacy zmieniają się w prawicowców i zauważają problem.

Więc nie narzekać tylko r*chać się k***a, a dzieci na inteligentnych wychować.

SanicHegehog

2016-09-02, 15:13
Hoofner napisał/a:

Wzrośnie liczba populacji ch*j że seby i dzesiki będą stanowić jakieś 80 % ( zrobi się z nich mięso armatnie ), ale dzięki temu Polska zostanie zaludniona przez POLAKÓW,jest nas około 38 m w ciągu kilku lat możemy tą liczbę podwoić dzięki takiemu systemowi.


Primo - obliczenia z dupy.
Secundo - te 80% będzie doić socjal, na który będzie łożyć pozostałe 20%. Policz sobie jak bardzo trzeba grabić na podatkach jednego, żeby 4 sobie leciało w pręta.

Argumenty argumentami, ale używając takich, robisz z obydwu królowych k***y - tak logiki, jak i matematyki.

Temat poruszony z 500+ razy, więc tylko podsumuję - ZWOLNIENIA z podatku są dużo lepszym pomysłem niż dawanie kasy patologii z naszych podatków. Masz dużo dzieci? Płać mniejszy haracz. A nie, że dokarmiamy patusów, bo to oni najwięcej skorzystają na tej akcji rządu. Jak kogoś na dziecko nie stać (i ma łeb na karku) to sobie go nie zrobi, żeby dostać 500zł. Tak myślący ludzie nie postępują.

kalijanek

2016-09-02, 15:34
up@ ale rozumiesz że życie w społeczeństwie zobowiązuje do pewnych zachowań? Tak ci jest ciężko się podzielić z innymi?

voidinfinity

2016-09-02, 15:49
Abraxus napisał/a:

Takie eksperymenty robi się tylko po to, żeby socjolodzy mogli czuć się potrzebni.



nowynick napisał/a:

Up

dopóki ktoś nie wymyśli samo przekręcających się burgerów, socjologowie zawsze będą potrzebni...



Nie jestem socjologiem, ale znam jednego który akurat burgerów nie przewraca i pracuje w zawodzie.

Opracowuje np. metody wyłapywania osób nielegalnie przekraczających granice w oparciu o różnice kulturowe.

Wiecie kogo najłatwiej złapać na granicy (mówimy o granicach Polski dla jasności)? Nie, nie murzynów w siatkę. Np. wietnamczyków, bo w ich kulturze ważniejsze jest nierozdzielanie się w takich sytuacjach, gdzie np. u ruskich jest "every man for himself". Zatem jak się łapie azjatów, to nawet nie trzeba specjalnie ich otaczać itd. Jak wiedzą że zostaną złapani to zwyczajnie zatrzymują się.

Taki drobny przykład, do czego socjologia się przydaje - a takie eksperymenty pozwalają lepiej poznać to jak ludzie myślą - dzięki czemu można tworzyć rozwiązania pozwalające przeciwdziałać groźnym lub szkodliwym zachowaniom.

Tak więc zepsułem wam trochę zabawę, ale wiem że i tak macie wyj***ne :krejzi:

nowynick

2016-09-02, 16:10
:roll:

znaczy co najlepiej zniewolić Azjatów, bo własnego zdania nie mają? Dziwna ta socjologia, ale....