18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zabójczy Uber

~Velture • 2018-03-20, 16:06
Wrzucam do absurdów :amused:

Jakiś czas temu firma Uber postanowiła rozpocząć testy z autonomicznymi samochodami.

Testy zostały właśnie zawieszone ponieważ ich autonomiczna taksówka przyj***ła w babkę na przejściu dla pieszych i ją zabiła :wyj***ne:

Za kierownicą był kierowca ale jechał w trybie autonomicznym. W środku nie było pasażerów.

Ah ta technologia :krejzi:



ewentualny mirror:
spoiler

radek225

2018-03-20, 16:23


Witamy w XXI wieku. Nauka i technika idzie do przodu, ale problemem jest nie nadążające prawo. Przez to bardzo długo w Polsce zjawiska takie jak cyber przestępstwa, stalking nie były ścigane, bo nie było na to paragrafu. Amerykanie na przykład brali poprawkę na galopujący postęp, i już w latach '70 podpisali z ruskimi, że przestrzeń kosmiczna jak i Księżyc traktowane będą jako wody między terytorialne, by nikt nie chciał sobie uzurpować prawa do jego powierzchni. Mimo to teraz etycy, filozofowie, prawnicy, naukowcy będą mieli zagwozdkę - kto jest sprawcą wypadku? Kierowca? Producent auta? Czy może osoba pisząca algorytm sztucznej inteligencji? A może rowerzystka wj***ła się pod koła? Za kilka dekad podobne pytanie będziemy sobie zadawali, kiedy roboty będą posiadały ludzką inteligencję. Czy będą mogły uważać się za ludzi? Czy człowiek z bionicznymi wszczepami będzie człowiekiem, czy maszyną? Aż głowa od tego zaczyna boleć, jak sobie człowiek pomyśli.

mateusos

2018-03-20, 16:33
Piekne tym rowerem jechala jak nawet komputer sie tak wk***il ze postanowil ja rozjebac dla dobra ludzkosci :lol:

lokal.szczecin

2018-03-20, 16:36
"na przejściu dla pieszych"
Kolego a widzisz tam gdzies pasy?

~Velture

2018-03-20, 16:39
Cytat:

Przez to bardzo długo w Polsce zjawiska takie jak (...) stalking nie były ścigane


Ty jesteś głupi czy udajesz?
"Stalking" był ścigany od dawien dawna i nazywał się po polsku "prześladowaniem".
Dopiero teraz zrobiła się moda wprowadzona przez pseudo intelektualistów na wpie**alanie angielskich słów zamiast polskich.

Cytat:

"na przejściu dla pieszych"
Kolego a widzisz tam gdzies pasy?


Kolego a słyszysz co mówią?

Do tego nie w każdym kraju przejście dla pieszych posiada znaki poziome w postaci "zebry".
Pierwszy lepszy przykład z usa: http://c8.alamy.com/comp/AG0YP5/steam-vent-intersection-crosswalk-yellow-cab-traffic-7th-and-west-AG0YP5.jpg
Zaznaczyłem ci dokładnie przejście dla pieszych.

mesjans

2018-03-20, 16:39
Ja czytałem że kobita z rowerem wystartowała z chodnika na jezdnię nie na pasach których na tym filmie nawet nie widać.
Ale w różnych źródłach jest napisane inaczej.

freaky

2018-03-20, 16:44
Z tego co wyczytałem babka próbowała przejść w miejscu niedozwolonym, a że roboty to nadgorliwe maszyny średnio zdolne do interpretacji sytuacji nowych, auto dostało zawiechy i z przytupem rozprawiło się z gwałcącą przepisy ruchu drogowego.

Hrabia Drapula

2018-03-20, 17:39
algorytm pisał sadol cała tajemnica , nowa technika przechodzi próby w środowisku naturalny i wyszło że wymaga poprawek, chociaż jak faktycznie wj***ła się bez zastanowienia pod maskę to nie ma możliwość zatrzymać się w miejscu

Gymnorhinus

2018-03-20, 19:10
Velture, akurat z tego co słyszę "she was walking outside of crosswalk" więc raczej nie była na pasach, a tamtemu chodziło o stalking w internecie, a nie zwykłe prześladowanie. Fajnie że poprawiasz ale jak już to robisz to rób to dobrze. No i zluzuj pory.

kokos_123

2018-03-20, 19:43
Ja czytałem, że babka wtargnęła z chodnika na drogę, chcąc przejść poza pasami i nawet kierowca nadzorujący maszynę, nie zdołał zareagować (bo w uber przy testach jazdy autonomicznej nadal siedzi człowiek i nadzoruje, aby uniknąć najgorszego )

Loaloa

2018-03-20, 20:24
W cebulandii pewnie autonomiczne taksówki spuściłyby łomot autonomicznemu pojazdowi Ubera

azerbejdzanification

2018-03-20, 21:06
Jak na drogach pojawiały się pierwsze auta, to również zdarzył się gdzieś pierwszy wypadek śmiertelny, mimo wszystko rozwój samochodów ruszył do przodu. Nie inaczej będzie w tym przypadku. To tylko "czkawka" w rozwijaniu tej technologii. Przykra sprawa ale taki jest fakt.