Zabił człowieka telewizorem

Centurion • 2007-12-04, 21:24
Mieszkaniec Krakowa stanie przed sądem za zabicie telewizorem lokatora jednego z krakowskich domów. Prokuratura oskarżyła go o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Historia rozegrała się na jednym z krakowskich osiedli, w jednorodzinnym domu, podczas zakrapianego alkoholem spotkania.

W jego trakcie jeden z mężczyzn zaczepił zajmującego sąsiedni pokój lokatora, którego znał z widzenia. Krzycząc do niego, "że nie będzie żebrał i pożyczył pieniędzy od jego matki", kilkakrotnie uderzył go w twarz. Zaatakowany nawet się nie bronił. Wtedy z tapczanu poderwał się Wojciech J., kolega inicjatora awantury, krzycząc: "telewizorem go!". Chwycił odbiornik i z całej siły rzucił nim w ofiarę. Uderzenie było tak mocne, że telewizor rozpadł się na części. Wojciech J. podniósł kineskop i uderzył nim w głowę lokatora. Ciężko pobity mężczyzna zdołał wstać, ale po kilkudziesięciu minutach stracił przytomność. Pozostali uczestnicy zajścia wezwali pogotowie, ale na pomoc było już za późno.

Mężczyzna, który sprowokował awanturę tłumaczył się w trakcie śledztwa, że pobity "wyżebrał 20 zł od jego matki i to go zdenerwowało". Wojciech J., oskarżony o śmiertelne pobicie zaprzeczał, by rzucił telewizorem w swoją ofiarę. Twierdził jedynie, że "wywoływał tylko ogólne zamieszanie". Grozi mu do 10 lat więzienia.


Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4732069.html?skad=rss