18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zabić to ogniem

Ca...........on • 2020-01-06, 18:17
Wszyscy wy, którzy od lat komentowaliście ciekawostki przyrodnicze z Australii tym:



Teraz wiecie, że Bóg istnieje i słucha waszych modłów :amused:

radek225

2020-01-06, 19:11
Boga nie ma, a religia to opium dla mas.

bloodwar

2020-01-06, 19:19
Gdyby Bóg istniał zacząłby na pewno wypalanie szkodników na innym kontynencie :)

freaky

2020-01-06, 19:48
To nie kwestia ingerencji Boga, ale wpływu ekologów-debili, którzy walczyli w Australii o to, aby nie przeprowadzać kontrolowanego wypalania traw. W efekcie wysuszona trawa stanowi spoiwo między kolejnymi drzewami i działa jak podpałka, która trawi lasy sprawniej niż zwykle do tej pory.

Oponka

2020-01-06, 20:27
freaky napisał/a:

To nie kwestia ingerencji Boga, ale wpływu ekologów-debili, którzy walczyli w Australii o to, aby nie przeprowadzać kontrolowanego wypalania traw. W efekcie wysuszona trawa stanowi spoiwo między kolejnymi drzewami i działa jak podpałka, która trawi lasy sprawniej niż zwykle do tej pory.



przypomniało mi się jak sąsiad "kontrolowanie" wypalał trawę za swoim domem. piwo i popcorn się wtedy przydały, gdy z uśmiechem z okna patrzyłam jak razem z matką, sąsiad-debil biega z szypami do śniegu i próbuje to zagasić, bo wiatr zawiał i podeszło im pod dom.

glesner1910

2020-01-06, 22:08
freaky napisał/a:

To nie kwestia ingerencji Boga, ale wpływu ekologów-debili, którzy walczyli w Australii o to, aby nie przeprowadzać kontrolowanego wypalania traw. W efekcie wysuszona trawa stanowi spoiwo między kolejnymi drzewami i działa jak podpałka, która trawi lasy sprawniej niż zwykle do tej pory.



Akurat ekolodzy- debile się chyba cieszą, przecież to natura. Słoneczko zaświeciło, sucha trawka się podpaliła i eko-ogień pożera kolejne źdźbła. Jak mamy tu jakiegoś eko- debila to proszę o komentarz czy w takiej sytuacji interwencja człowieka w naturę jest potrzebna, czy natura ma sobie zgasić pożar sama? :D

freaky

2020-01-07, 00:15
Swoją drogą dla osób rozczulających się nad losem środowiska, klimatu etc. Takie pożary mają miejsce co jakiś czas, jak tylko australijska flora zdoła się odbudować i osiągnie pewien kulminacyjny moment. Niemniej zwierzaków oczywiście szkoda...


Nellum

2020-01-07, 03:38
Dziś w radiu mówili o tym pożarze wypowiadał się jakiś naukowiec i podobno to przez ocieplenie klimatu i niedługo skutki będą i w Polsce może nie takie pożary ale inne. Dziele się z wami tym co usłyszałem jak to są brednie to proszę nie hejtować ;)

kulawiec

2020-01-07, 13:15
Nellum napisał/a:

Dziś w radiu mówili o tym pożarze wypowiadał się jakiś naukowiec i podobno to przez ocieplenie klimatu i niedługo skutki będą i w Polsce może nie takie pożary ale inne. Dziele się z wami tym co usłyszałem jak to są brednie to proszę nie hejtować



W Polsce powinni się modlić na klęcząco o takie skutki. Ile mniej kasy na opał. Ile soli mniej na drogi, paliwa na pługi, ile można prac wykonać ziemnych i budowlanych. Nawet grabarze nie muszą koksownikiem ziemii odmrażać. Woda się nie gromadzi w postaci śniegu, nie zawali się dach na głowę, nie będzie tak intensywnej powodzi. Itd. Itp.

polakwrocek

2020-01-07, 13:55
Gadałem ze znajomą z Australii.
Powiedziała że rząd długo robił wypalanie zapobiegawcze. nawet na terenach lasów.
Bo wtedy spalało się niskie trawy , a wiele zwierzaków po prostu przeczekuje to na drzewach.(są przyzwyczajone do pożarów)
Jednak przez to że przestano robić wypalenia ( bo k***A MOJE POLE , farmerzy się oburzali jak im kukurydza poszła z dymem czasem)
No to przestali wypalać, biomasy narosło tyle że jak poszły pożary to pali się nie przy ziemi , ale sięga do koron, no i koale nawet na drzewach się wędzą.

Ale oczywiście 45 stopni w cieniu nie pomaga,

Nellum

2020-01-08, 03:04
dzisiaj mówili,że owszem takie pożary tam to norma co jakiś czas ale tym razem zaczął się jarać jakiś las/puszcza co są tam drzewa co mają w ch*j lat a zwierzaki są już martwe w miliardach :/

Wiewór

2020-01-08, 09:23
Nie przypominam sobie, żeby świat wpadł w taką histerię jak Putin zrzucał na ludzi w Syrii chlor i biały fosfor...
Nagle się pali i wszyscy dostali sraczki.