18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zabezpieczenia są dla frajerów...

Halman • 2019-08-16, 09:08

a BHP to ciota i ch*j....

bodzio667

2019-08-16, 09:38
- "Takich ludzi potrzebujemy! Elastycznych."

woytasw

2019-08-16, 09:38
Tyle materiału zmarnował.

tazmandu

2019-08-16, 10:09
Nie wiem czy bardziej zawiodłem na autorze czy na maszynie, która powinna go przemielić na drobny pył. Skubany dostał drugą szansę.

poligon6

2019-08-16, 11:22
Chciał sobie pogłaskać bobinę

darex99

2019-08-16, 11:30
Akcja od 48 sekundy...

D3Ton

2019-08-16, 12:41
Też próbowaliście przesunąć ten kursor z filmu? :P

Svenlee

2019-08-16, 13:33
D3Ton napisał/a:

Też próbowaliście przesunąć ten kursor z filmu?



nie

Wiewór

2019-08-16, 15:01
Ehh liczyłem, że go rozwalkuje jak tortille

Dokaka

2019-08-16, 17:07
Paaaanie! Jestę specę robiłem to tysiące razy... :mrgreen:

czlowieknoz

2019-08-16, 18:10
Heh , przepracowałem na takim sliterze (bo tak się nazywa ta maszyna) miesiąc czasu. Na początku mi o tym nie powiedziano, dopóki nie przyszedł taki Paweł, która już pracował tam prawie 5 lat i chłop lepiej ogarniał maszynę i sami inżynierowie (a co ciekawe maszyna miała już ponad 30 lat i trafiła do nas jako odpad z Finlandii, ale w ogłoszeniu było, że nowa :D D). Chłop był jeszcze tydzień na urlopie nim go pierwszy raz spotkałem, a miał mnie szkolić i co mi powiedział od razu na wejściu, żebym nigdzie łap nie wkładał. Za każdym razem gdy widział, że trzymam blisko rękę między materiałem a rolką, która była nawijana, opie**alał mnie, że kiedyś mi tą rękę wciągnie pomiędzy, a maszyna mogła zatrzymać się w sumie tylko na 3 sposoby, a w ciągnięcie ręki niestety nie należało do nich, ale spokojnie jestem cały :D . Poza tym, że ludzie byli tam zajebiści, mega ekipa, trochę młodych, trochę starych, to właśnie dopiero za 3 razem jak mnie nastraszył, że w końcu przegnę, uświadomiłem sobie jak niebezpieczna jest praca na produkcji, zwłaszcza gdy maszyna jest obsługiwana manualnie... Więc nie polecam, natomiast tutaj chłopowi nic się nie stało, ponieważ to tył maszyny, i rolka, która tam jest to tzw. jumbo (duża rolka, która jest robiona na innej maszynie jeszcze bardziej poj***nej niż ten cały sliter, a i ta rolka jest wtedy cięta na mniejsze rolki w zależności od zamówienia). Także chłop wpadł w miejsce, gdzie nie ma tam żadnych "ścinających" się rolek ani ostrzy (ostrza są po drugiej stronie) a środek maszyny to miejsce gdzie rolki są nawiane więc cały materiał leci górą, natrafia na ostrza, która są w zasadzie są nie ruchome i kręcą się tylko gdy mają opór (materiał). Także ostrza to żadne zagrożenie (chociaż od tej strony też można nawijać), ale zdecydowanie najgroźniejsza część tej machiny to sam środek.

Tak napisałem jakby ktoś kiedyś szukał pracy, usłyszał takie słowa jak slitter, jumbo, diameter, papier, śliski, matowy, połyskowy, rolka, slice, folia stretch i tym podobne, to wiedz, że jest to przej***na robota i mega niebezpieczna bo nigdy nie wiesz przypadkiem wózkowy, który lubi popie**alać akurat w Ciebie nie wjedzie. Chyba, że będzie to operatorka maszyny już zcyfryzowanej gdzie tylko patrzysz jak wszystko samo się robi dostajesz 3500 netto i 500 premii :D .

saves

2019-08-19, 11:09
Ciekawe czy nauczyło go to czegoś?