18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zabawki dużych chłopców

phrontch • 2018-09-01, 14:10
Panowie w dosyć umiejętny sposób bawią się dronami



Czy jeśli dron nikomu nie zj***ł się na głowę, to mam z tym wypie**alać na kwejka?

AK1942

2018-09-03, 00:12
Ja pie**ole czym oni to nagrywają,rok 2018 a niektóre nagrania to jakaś kpina.Idz pan w ch*jjj

RoBoTRoN

2018-09-03, 14:15
Teraz pytanie do eksperta. Dla czego normalne myśliwce tak nie potrafią?

To proste, ponieważ ich silniki nie mają tyle mocy. Niewiele myśliwców na świecie może pochwalić się ciągiem silników (wyrażonych np. w kilogramach siły) równym lub większym ich masie całkowitej. Tak ma np. Harrier czy F-35, gdzie jeden i ten sam silnik umożliwia pionowe lądowanie lub - rzadziej - pionowy start czy zawis. W innych konstrukcjach, jak np. Jak-38 do wspomagania zawisu wykorzystywano dodatkowe silniki odrzutowe, ur*chamiane jedynie w tym celu. Dziś nieliczne klasyczne samoloty odrzutowe mają taki mocne silniki ( ale tak mają np. F-16, MiG-29, Typhoon, Rafale i wszystkie samoloty tzw. 5 generacji), zresztą taka moc nie jest potrezbna do uzyskiwania niezłych osiagów, nawet prędkości rzędu Mach>2 nie wymagają takiej nadwyżki mocy. Model na filmie na silnik którego ciąg przekracza 4 lub 5 krotnie jego masę... Gdyby prawdziwe maszyny miały takie silniki, to robiłyby takie numery jak na filmie - oczywiście zanim pilot nie straciłby przytomności od przeciążeń...