18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zabawa w rzyganie czyli kiszony śledź Oskars Surströmming

0Dragen • 2019-10-19, 12:59
Śledzik fermentowany. Smacznego!


radek225

2019-10-19, 18:46
Nawet menel tego na trzeźwo nie przetrawił.

fafka

2019-10-19, 19:11
Nigdy, ale to nigdy nie znudzi mi się oglądanie ludzi otwierających i spożywających kiszone śledzie.

sadystycznie bolesny

2019-10-19, 19:16
Tylu pedałów w jednym miejscu, a zainteresowani śledziem...

Hireronim

2019-10-19, 19:43
Niby wszyscy rzygają, ale atmosfera jest świetna. Pro tip na święta, 12 potrawa śledź po Szwedzku ;)

Hrabia Drapula

2019-10-19, 20:33
mieli jakiegoś ch*jowego, dobry jest jak puszka wydęta z obu stron od gazu, po wbiciu otwieracza tryska i wszytko sosem uj***ne :)
a tak serio, jak się schłodzi i otworzy na dworze, chwile przewieje to idzie to spokojnie zjeść, w Szwecji jest sporo straganów jak by na których można kupić śledzie podane na mnóstwo sposobów i te kiszone idzie spokojnie zjeść, jedni rzygają na samą myśl o czerninie czy flakach nawet ich nie widząc czy czując

Bankracy

2019-10-20, 12:57
Jadłem te śledzie i szału nie było, fakt śmierdziały jak gówno ale dało się zjeść. Gorzej potem zabić ten zapach, nawet wódka nie pomaga. Na allegro można je kupić, polecam.

xaorax

2019-10-21, 18:26
Bez przesady jadłem, ma fajny smak musującego kiszonego ogórka. Mam nawet jeszcze jedną puszkę na rodzinną imprezę. Zapach rzeczywiście intensywny, ale bez przesady. Pierwsza zasada - puszkę otwieramy w wiadrze z wodą. W środku jest ciśnienie i przy przebiciu rozpryskuje się na wszystko dookoła. Gdyby otworzyć w domu, nie ma szans na wywietrzenie - oleista, zapachowa maź. Ręce śmierdzą 2-3 dni. Polecam z bagietką, kwaśną śmietaną i cebulką. A pies jak pies, berneński pies pasterski wciągnął i się oblizał :) .