18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Za psem bys takiego nie rzucił

Krak • 2012-07-04, 15:34

Dziadek się rozpędza :)

Fap Fap

2012-07-04, 19:53
Na początku pomyślałem ,,jakiś podstarawy, wkurzając dziadek, na dodatek żyd". Po obejrzeniu filmiku, wstyd mi za to :( .

marcinsud

2012-07-04, 19:59
Ta honda ma tylko ~110 Nm
HD z panheadem fabrycznie 90 Nm

@KarolFR niby dlaczego ścig ma mieć lepszą trakcje? Jeśli w chopperku powierzchnia robocza gumy jest większa, nacisk na oś większy i ma lepszą oponę to ma lepszą trakcję, rodzaj motocykla nie ma znaczenia.

Jakoś nikt szlifierką jeszcze nie pobił rekordu prędkości do jednego litra w motocyklu o aerodynamicznym kształcie. Pomyśleć, że rekord należy do motocykla który za 8 lat będzie obchodził setną rocznice produkcji :D I jest z tej lepszej amerykańskiej stajni.
Ogólnie polecam film "prawdziwa historia", bo jest dobrze nakręcony widać pasję.
Ogólny rekord prędkości na motocyklu z tego co kojarzę to 585 km/h, ale to na przerobionym silniku z hayabusy pojemność mi nieznana silniku

Dziadzia ma fajnego ratbike'a i chętnie bym go przygarnął, widać że kiedyś był to rasowy chopper. Lubie ten styl, widać, że dziadek jeździ dla przyjemności nie dla lansu, a za czasów jego młodości sportowe moto nie miały homologacji, dlatego ludzie przerabiali cruisery na choppery, tuningowali silniki, odchudzali maszyny. Sama nazwa chopper to wskazuje.

babycow

2012-07-04, 20:21
@UP
Ogladalem film o tej bestii, zajebista sprawa, rowniez polecam! :) Ciakawa historia starszego pana, ktory do skutku wierzyl w swa maszyne! :)

@BTW, taki czoperek lepiej sie zbierze , przecinaka na pelnej p*zdzie wywaliloby na plecy gdyz jest lzejszy.

specx

2012-07-04, 20:23
@seba1415
Cytat:

specx, skończ chłopie pieprzyć farmazony. Co mają przełożenia do momentu obrotowego? McMenel napisał o momencie obrotowym, więc nijak to się ma do twoich przełożeń, więc NIE to nie jest tak jak pisałeś kwestia skrzyni i przełożeń.




No ok ale pisalem ze niebardzo sie na tym znam. Tylko powiedz mi jak mierzysz Nm? Prosto z wału? :)

NomadUG

2012-07-04, 20:59
hah..niezła maszynka muszę przyznać ; )

sz...........r9

2012-07-04, 21:09
@Krak

Wytłumacz nam co ma znaczyć ten tytuł.

TommyTheRipper

2012-07-04, 22:34
No i dziadek ma prawdziwy motocykl, a nie j***ną szlifierkę. Zgrzewka dla dziadka!

CrosswinD

2012-07-04, 23:26
2 razy mi się zdawało, że gościu wracając macha ;> 2 razy dałem się nabrać...

marcinsud

2012-07-04, 23:57
@specx Producenci samochodów i motocykli podają moc silnika prosto z wału. Dlatego później an hamowni niektórzy są wielce zdziwieni wynikiem. Np. czego byłem świadkiem Junak fabrycznie na wale ma 17 KM, mierzony był Junak z rozwierconym silnikiem, lepszymi gaźnikami, ogólnie pełna profeska szedł dużo lepiej od fabrycznego ile mocy na kole? 12 KM, tyle się traci na przeniesieniu napędu na koło.

Seby nie słuchaj, bo pie**oli właśnie po to się stosuje przekładnie by zmieniać stosunek momentu i prędkości obrotowej na kole, bo się liczy ile ma się na kole, a nie ile silnik daje na wale.
Polecam podszkolić się w fizyce na poziomie szkoły średniej (jak nie gimnazjum) http://www.automatykaonline.pl/poradnik/artykuly.php?id=37

szerszen79

2012-07-05, 00:39
"Za psem bys takiego nie rzucił" - ktoś mi k***a wyjaśni o ch*j chodzi z tym tytułem?



po tagach nie znalazłem:P :P :P :P :P

Krak

2012-07-05, 09:26
szwagier9 napisał/a:

@Krak

Wytłumacz nam co ma znaczyć ten tytuł.



Niemłode powiedzenie, oznaczające coś "nic wartego".
Nie nadające się nawet do rzucenia psu (dla sadystów w psa).
Najczęściej używane w stosunku do "koleżanek".
"Tej to bym nawet za psem nie rzucił"

KarolFR

2012-07-10, 23:19
na starcie chodzi o przyczepność i rozłożenie ciężaru bo moc mają wystarczającą żeby mielić kołami po asfalcie albo podnieść na koło ;p

kiedyś widziałem filmik R1 vs jakiś chopper 400KM
ścigacz miał już 100km/h kiedy chopper dopiero zaczął się rozpędzać 8-)