18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z pamiętnika młodego pszczelarza

~Sunday • 2018-05-25, 12:22


Kto mógł się tego spodziewać...

krzyks_09.0

2018-05-25, 12:29
Z tymi pszczołami to jest niezła jazda. Rolnicy robią opryski za dnia, pszczelarze się wk***iają (słusznie, bo prawo nakazuje robić opryski po zachodzie słońca), a potem taki rolnik ma pretensje, że nie obrodziło. No k***a jak ma obrodzić? Sami pszczoły zatruwają ci nieodpowiedzialni, a potem żale.

Wiewór

2018-05-25, 12:32
Rolnika jebie nieurodzaj. Pojedzie traktorem pod sejm, zrobi strajk i zaraz mu PIS wypłaci odszkodowanie z naszych podatków.

krzyks_09.0

2018-05-25, 12:35
Abraxus
Te w sejmie wywalczą swoje, to się kolejka ustawi.

Wiewór

2018-05-25, 12:37
Nikt nie mówił, że rządzenie jest proste. Niech się ustawiają. Jednym się należy innym nie. Władza powinna wiedzieć, że większości trzeba odmówić.

lm65

2018-05-25, 13:06
hehehe uj***ła w glaz mogła jeszcze w żopu upie**olić

Jorgen88

2018-05-25, 18:36
oj***ła w glas

8765tj

2018-05-25, 19:31
Voque napisał/a:

Z tymi pszczołami to jest niezła jazda. Rolnicy robią opryski za dnia, pszczelarze się wk***iają (słusznie, bo prawo nakazuje robić opryski po zachodzie słońca), a potem taki rolnik ma pretensje, że nie obrodziło. No k***a jak ma obrodzić? Sami pszczoły zatruwają ci nieodpowiedzialni, a potem żale.


Najzabawniejsze że większość takich środków ma przynajmniej tygodniowy okres karencji. Prawo prawem a wychodzi jeden tusk. Sam trzymam kilka(2 sezon więc dopiero 4) uli z ojcem, tyle że na pomorzu gdzie gleba jest klasy 6z(tj. zdatna tylko pod zalesienie). Rolnictwa w tamtej okolicy prawie brak, to i skażenia nie ma ;-) A z anegdot: Sąsiedzi zadowoleni bo kwiaty i owocówki lepiej kwitną, my posadziliśmy krzaki borówek i też fajne kwiaty były, ale bobry opie**oliły. Mimo że wokół lasy, sosny jakoś im nie podchodzą

8765tj

2018-05-25, 20:28
@up Mój i "tatowy" ci się nie spodoba, zresztą byłoby pedalstwo ;-) . Z bobrami dużo chętniej nagrałbym harda ze strzałkami bo sporo tych nasadzeń porobiłem, ale skubane pod ochroną niestety a i łuk u nas niedopuszczony do łowiectwa. Trzeba będzie w miarę pokojowo przepłoszyć z terenu :-P Ponoć wojskowe flary odpalane potykaczem działają odstraszająco na dziki więc może coś wskóram

mrPine

2018-05-25, 20:42
Voque napisał/a:

Z tymi pszczołami to jest niezła jazda. Rolnicy robią opryski za dnia, pszczelarze się wk***iają (słusznie, bo prawo nakazuje robić opryski po zachodzie słońca), a potem taki rolnik ma pretensje, że nie obrodziło. No k***a jak ma obrodzić? Sami pszczoły zatruwają ci nieodpowiedzialni, a potem żale.



Wymierają nie tylko w rejonach rolniczych ale również w pobliżu ogrodów czy działek rekreacyjnych. Mój wuj zajmował się kilkunastoma ulami i wszystkie wymarły mimo, że w regionie kilku kilometrów nie ma żadnych pól uprawnych. Ta mała pasieka była na działce od kilkudziesięciu lat i wszystkie pszczoły padły w ciągu ok 2-3 lat. Pestycydy i ogólnie chemia, zatrucie środowiska powoduje osłabienie pszczół. Pszczoły częściej łapią choroby, są osłabione i często nie wracają do uli, zimą nie pobierają pokarmu i padają w ten sposób całe ule mimo ciepłej zimy. Populacje pszczół w USA i Europie zmniejszyły się w ciągu ostatnich 10 lat o kilkadziesiąt procent.

Tassadar

2018-05-25, 21:45
Jestem oszczany, uj***ła w glaz

godfather1982

2018-05-25, 21:50
k***a kiedys nie bylo opryskow wszysztko i wszyscy zyli a teraz oprysk a to na trawe a to na chwasta a to na maka a to na mrowki a to na gowno psa itd wymieniuac mozna w ch*j i co to k***a daje gooooownoooo


edek.bajzel

2018-05-26, 05:19
Abraxus
ch*ja się znasz na rolnictwie, zresztą nie tylko na tym

Heydash

2018-05-26, 09:40
weszła ustawa w UE o zakazie używania pestycydów z grupy neonikotynoidowej (najgorsze gówno). Nie wiem ile lat dostali rolnicy na przystosowanie się do nowych zasad ale najlepsze było to że prawie wszystkie kraje głosowały za tą ustawą oprócz Polski tłumacząc się że buraki nie urosną...