18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z gazem to nie ma żartów...

Halman • 2022-11-30, 22:04

pięć osób się opaliło...

info

Hetman_Wielki

2022-11-30, 22:08
chyba włosy w twoje dupie....

Po przybyciu na miejsce było już kontrolowane, według wersji kierowników restauracji znaleziono 5 osób z poparzeniami twarzy i kończyn górnych, które zostały już przetransportowane prywatnym pojazdem do szpitala Dr. Enrique Aguilar Cerrato.

barni123pl

2022-11-30, 22:09
To był kurczak w pięciu smakach

marcineker

2022-11-30, 22:23
mają coś lepszego niż, nasz grochówka

Halman

2022-11-30, 22:27
niech mi ktoś powie; dlaczego się drzwiczki od piekarnika otwarły? ogień wypalił powietrze, zrobiło się podciśnienie i wyssało powietrze z piekarnika? bredzę czy to ma sens?

~Velture

2022-11-30, 23:15
Halman napisał/a:

niech mi ktoś powie; dlaczego się drzwiczki od piekarnika otwarły? ogień wypalił powietrze, zrobiło się podciśnienie i wyssało powietrze z piekarnika? bredzę czy to ma sens?



piekarnik gazowy więc pewnie to on był źródłem gazu. czy tam kuchenka z piekarnikiem. Podłączenie jest od tyłu od dołu. Gaz tam się mógł zbierać i dlatego też wyj***ło drugie drzwiczki. w sumie 2 "otwarły".
Propan, a szczególnie butan, są cięższe od powietrza więc wyciek kumulują się na dole.
Pewnie na dole była lepsza mieszanka powietrze/paliwo niż na górze i jak ogień doszedł do dołu to tam już konkretniej się zapaliło gwałtownie zwiększając ciśnienie i "otwarły" się drzwiczki.

Podciśnienie by się takie nie wytworzyło, szczególnie, że widać tam jakieś okienko otwarte a w kuchni TEORETYCZNIE powinna być wentylacja.
To nie bomba próżniowa.

baronturbina

2022-12-01, 00:46
Halman napisał/a:

niech mi ktoś powie; dlaczego się drzwiczki od piekarnika otwarły? ogień wypalił powietrze, zrobiło się podciśnienie i wyssało powietrze z piekarnika? bredzę czy to ma sens?


Drzwiczki oglądały wrzuty flodzia i nie wytrzymały psychicznie.

PsikutaBezS

2022-12-01, 04:32
Tak się pali piekarnik? Ciekawe. :)


Pietruchm

2022-12-01, 09:16
Patrząc na piękne rozejście się płomieni, muszą tam pracować imbecyle. Wypełnili pół pomieszczenia gazem i nic nie poczuli? Gość/babka nawet nie musiał przykładać zapałki do kuchenki wyj***ło od razu po odpaleniu...

Heman

2022-12-01, 10:02
PsikutaBezS napisał/a:

Wypełnili pół pomieszczenia gazem i nic nie poczuli?



Też mnie to zastanawia. Gaz specjalnie jest nawaniany smrodem żeby od razu wyczuć najmniejszą nieszczelność. Pewnie kupili butlę u Chińczyka :-)

Janusz_k

2022-12-01, 10:16
Heman napisał/a:

Też mnie to zastanawia. Gaz specjalnie jest nawaniany smrodem żeby od razu wyczuć najmniejszą nieszczelność



Ale to u nas, u nich nie wiadomo.

smc

2022-12-01, 16:47
To grochówka, nie mają kitajce doświadczenia :mrgreen: