18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wzrost kosztu obsługi zadłużenia kraju z 1% na 7%

zlaskipanskiejbozydarr • 2022-10-13, 22:57
Siemanko, siemanko, drogie piwniczaki. Wrzucam wykres wzrostu koszt publicznego pieniądza na przestrzeni 30 lat. Co on oznacza? Mniej więcej to, ile państwo musi oddać inwestorom, głównie zagranicznym, bysmy mogli pić, palić i r*chać laski w hybrydach i po ondulacji za te wszystkie kacze plusy. Każde 500 plus na bąbelka kosztuje skarb państwa od niedawna jakieś 600, a będzie drożej. Spodziewane są nowe podatki, cięcia budżetowe i wzrost inflacji, która dr facto łagodzi skutki deficytu budżetowego. Nie jestem pewny czy wy wogole rozumiecie co ten wykres mówi i o czym pisze, ale w przyszłym roku odczujecie. A jeśli Kaczysci przerżną wybory, a wszystko na to wskazuje, i do głosu dojdą profesjonalni ekonomiści a nie oszuści i propagandyści, wówczas budżetówka, emeryci, drobni przedsiębiorcy oraz 90% rolnikow będą mieć orzej***ne jak w zasadzie nigdy dotąd. Bo skończy się dodruk pieniądza, i rusza reformy przywracające równowagę budżetowa. Na pewno pojawi się ktoś taki, przy ktorym Balcerowicz to socjalista. W tej chwili jesteśmy na Titanicu płynącym na górę lodową. Podstawowe wskaźniki ekonomiczne Polski są podobne do tych Rosyjskich, o to przecież Russia ma wszystkie możliwe embarga i pakiety restrykcyjne a nie Polska. Od zawsze tak było, że koszt społeczny zawirowań gospodarczych w największym stopniu ponoszony jest przez biedotę. Bal się kończy, życie za darmowy pieniądz także. Rolniki już teraz mają klepniete obcięcie dotacji obszarowych i pozostałych o połowę, i to przez dwóch debili z PIS morawieckiego i Lewandowskiego. Będzie hustane na sznurze w stodole,co zresztą krzyczeli na manifestacjach Agrounii, ale to każdy wie, kto rozumie cyfry i oś czasu. Inni, jak biedota, emeryci i budżetówka, dramatycznie zmiebianstyk życia, będą kupować mniej, taniej, a z wielu rzeczy zrezygnują. Internet także będzie luksusem, wielu piwniczakow z sadola zniknie co nie będzie ich stać na internet.


Szangti

2022-10-13, 23:07
bo za malo wszystkiego darmo UPAdlincom...

dżonyłojlker

2022-10-13, 23:09
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

dr facto



:ok:
Dobra panie ekonomista, sprawdźmy czy wiesz o czym piszesz; co ci przypomina lewa strona tego wykresu?

lechulechu

2022-10-13, 23:21
Sadolki i Sadole !
silwerbalk napisał/a:

Będzie hustane na sznurze w stodole




zlaskipanskiejbozydarr

2022-10-13, 23:21
HenrykS. napisał/a:

Dobra panie ekonomista, sprawdźmy czy wiesz o czym piszesz; co ci przypomina lewa strona tego wykresu?



Siemanko krytyczny, mam zgadnąć co tobie ona przypomina? Mi różne rzeczy, zgaduje że jeśli nie to samo co tobie, to pewnie będziesz pie**olić głupoty że jednak moje tezy są do bani. Dziwna logikę stosujesz.

dżonyłojlker

2022-10-13, 23:25
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

Siemanko krytyczny, mam zgadnąć co tobie ona przypomina? Mi różne rzeczy, zgaduje że jeśli nie to samo co tobie, to pewnie będziesz pie**olić głupoty że jednak moje tezy są do bani. Dziwna logikę stosujesz.



Normalną logikę, każdy kto ma coś wspólnego z rynkami finansowymi widzi to samo.

zlaskipanskiejbozydarr

2022-10-14, 00:20
HenrykS. napisał/a:

Normalną logikę, każdy kto ma coś wspólnego z rynkami finansowymi widzi to samo.



Głosujesz na PiS? Każdy, żaden, wszyscy, nikt, podstawowy błąd logiczny, mówisz za siebie, i tylko za siebie. Szklanka może być do połowy pełna lub pusta w zalesnslosci od obserwatora i jego emocji.
Ja na wykresie widzę nadciągający shitstorm, a okoliczności wewnętrzne, jak złodziejki i przestępczy rząd, oraz okoliczności zewnetrzne, wojna ,covid, perspektywa ogólnego światowego burdelu, wysnułem swoje wnioski.

dżonyłojlker

2022-10-14, 10:46
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

Każdy, żaden, wszyscy, nikt, podstawowy błąd logiczny, mówisz za siebie, i tylko za siebie.



No właśnie nie, schematy i formacje są takie same dla każdego i tu nie ma że zobaczysz czy wyrysujesz sobie coś co sam chcesz zobaczyć.