18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wytop żeliwa w piecu glinianym

Fitzgerald • 2016-04-13, 11:16
Chłopaki z gliwickiej odlewni Silesia Castings nieźle dołożyli do pieca – jest ogień! :sparta:

janlew

2016-04-13, 13:28
Hahahahahaha no tak, chłopaki w pozostałych częściach Polski bawią się w rycerzy, a chłopoki ze ślunska w średniowieczncyh górników/kolwalczyków. Wungiel musi być bo inaczej nie ma zabawy.

KrisCFC

2016-04-13, 15:54
Ale gówniany filmik. Jak lubicie oglądać facetów a nie faktycznie pracę i jej efekt to se załączcie.

Janlew, nie zazdrość, kup sobie węgiel i się baw a nie pie**ol, i tak piw nie dostaniesz.
A żeby Cię jeszcze wk***ić, to patrz gdzie leży Twoje miasto:

Opole – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, na Nizinie Śląskiej.

:amused:

TB303

2016-04-13, 15:57
@janlew
Brawo! Właśnie przez swoje posty, trafiłeś do mojej głównej czołówki "Błaznów Sadistica".

mygyry

2016-04-13, 16:40
@janlew Potrzeba górników/kowalczyków, aby rycerze nie bili się patykami w jutowych workach ;-)

Titelitury

2016-04-13, 21:08
Jakie ciepło bije z tego tenczu.

S.T.U_Cummins

2016-04-13, 21:11
Pfff amatorzy, takie coś miałem 0,5 roku temu jak mi się sadze w chałupie zapaliły :)

Ko...........HH

2016-04-13, 21:14
KrisCFC napisał/a:

A żeby Cię jeszcze wk***ić, to patrz gdzie leży Twoje miasto:

Opole – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, na Nizinie Śląskiej.

:amused:


To, że jakieś miasto jest położone na Nizinie Śląskiej wcale nie świadczy, że należy do Śląska. Np. Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec na Wyżynie Śląskiej, i co? Zagłębie.
No ale tak czy siak Opole należy do Śląska, bo o to ci chodziło.

KrisCFC

2016-04-14, 04:58
KorcuHH napisał/a:


To, że jakieś miasto jest położone na Nizinie Śląskiej wcale nie świadczy, że należy do Śląska. Np. Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec na Wyżynie Śląskiej, i co? Zagłębie.
No ale tak czy siak Opole należy do Śląska, bo o to ci chodziło.



Przykro mi, że Cię rozczaruję, ale i DG i Sosnowiec to śląskie miasta...mogłeś chociaż mapę przejrzeć przed pisaniem. :amused:

nobas

2016-04-14, 06:33
troche slabo bo wpieli tam faje od kompresora co podawala powietrze

GDC

2016-04-14, 08:15
Na Polskich ziemiach w dawnych czasach żelazo pozyskiwano z rudy darniowej. To słabe żródło. Więc trzeba było przerobić mega ilości. Drewno trzeba było wypalić na węgiel drzewny. Dopiero wtedy można było wypalać rudę. Stal powstała z takiego procesu była mocno zanieczyszczona. Trzeba było przekuć parę razy. Do skutku. Wszystko musiało być napędzane miechami, ręcznie, obojętnie czy noc czy niepogoda. Dlatego za miecz można było kupić wieś. Z ciekawostek podam że grupa archeologów doświadczalnych z biskupina odtworzyła cały proces. Około 2tyg pracy kilku osób. Cena noża ok 15 cm, jak pamiętam to było ok 6000zł. Sądzę że nie wygórowana.

T3rror

2016-04-14, 21:00
mógł być fajny filmik a 3/4 jest o paru kolesiach spalających węgiel. Temat jest ciekawy ale reaalziacjia dupa

eMCeONe

2016-04-14, 23:21
k***a, włączcie stabilizację w tej kamerze albo oddajcie ją komuś kto nie ma parkinsona... Materiał byłby zajebisty gdyby nie ta oczojebna realizacja.....