18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wyprzedzaczPL #14

Polskie_Drogi • 2019-10-29, 11:31
Poniżej instrukcja, jak NIE WYPRZEDZAĆ, aby nie pozabijać siebie i innych.

1. Przed rozpoczęciem manewru należy koniecznie zawisnąć jak najbliżej pojazdu, który chcemy wyprzedzić – wiadomo, że im bliżej i im większy jest to pojazd, tym lepiej dla nas – mniejsza widoczność = więcej adrenaliny!
2. Manewr wyprzedzania najlepiej rozpocząć z zerową różnicą prędkości. To ważne, ponieważ dzięki temu wszystko będzie trwało maksymalnie długo, czyli dłuższa frajda z faktu wyprzedzania i jeszcze więcej adrenaliny! Ułatwi nam to na pewno wyprzedzanie w stylu ECO – czyli wyprzedzanie bez redukcji, na najwyższym możliwym biegu.
3. Ważne jest również, aby nie patrzeć w lusterka i nie sygnalizować manewru. Każdy przedszkolak wie, że lusterka są dla tępaków, którzy nie potrafią jeździć, a kierunkowskazów używają tylko idioci lub niedołęgi drogowe.
4. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem, manewr trwa już około dwóch minut, a na horyzoncie prawdopodobnie pojawiają się pojazdy, które bezczelnie jadą w naszą stronę. Jeżeli tak się dzieje, pamiętajcie, niiiiigdy… przenigdy nie należy rezygnować z dokończenia manewru! Po co mamy psuć sobie zabawę, nie to jest naszym celem, poza tym – powiedzmy sobie szczerze – nie jesteśmy leszczami!
5. Kiedy wszystkie barany zjadą już nam z drogi, wyprzedzanie należy obowiązkowo zakończyć mocnym hamowaniem. Dlaczego? Proste, nawigacja wesoło oznajmiła nam właśnie, że “jesteś u celu, prowadził cię Krzysztof Hołowczyc”.


spawn88

2019-10-29, 18:41
jak dla mnie to wszystko to są próby samobójcze... no poj***ni..

dudek694

2019-10-29, 19:19
~Velturałkę napisał/a:

Ja bym chciał aby kamerki były wyposażone w przycisk "prześlij na policję" gdzie by się kamerka łączyła z telefonem przez bluetooth i by od razu leciało na serwery policji.
k***a mać i żeby każdy samochód miał taką opcję.
k***a przykład z przedwczoraj. Pojechałem do sklepiku. Wracam. Terem zabudowany. Zaraz szkoła. Naj***ne znaków o zakazie wyprzedzania, agatki i 40tki a poziomo podwójna ciągła i zaraz przejście. Jadę sobie spokojnie 50 i siedzi mi k***a na zderzaku co p*zda swędzi, że za wolno. Kilka okazji było aby wyprzedzić ale c**a czekała chyba centralnie na kumulację i zaczyna wyprzedzać na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu.
Jak zobaczyłem co robi to klakson (bez hamowania/przyśpieszania/zajeżdżania itp.) i o dziwo w tym bezmózgim łbie pojawiła się refleksja bo kiedy był na równi ze mną na 5 metrów przed przejściem to przyhamował i zrezygnował a później jak wyprzedził gdzie mógł to odpalił awaryjne aby przeprosić. Debil bo debil ale się ogarnął i może coś wyniesie z tego.
Podejrzewam, że każdy kto na co dzień porusza się samochodem to takich kretynów co w dupie mają swoje i cudze życie widuje regularnie.



Osobiście jak bym miał takie nagranie to bym znalazł te 30 min po pracy i pojechał na tą policję, żeby ukarali takiego gamonia drogowego ... tylko czy zainterweniują ?

shoe5maker

2019-10-29, 20:06
0:42 jakieś takie znane https://www.google.pl/maps/@50.926938,15.6071911,3a,48.9y,154.68h,87.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdzv-sxcU3Hs8teMmsQF4tA!2e0!7i16384!8i8192?hl=pl&authuser=0

owiecs

2019-10-29, 20:30
Przekonaliście mnie. Kupię kamerkę i każdego ch*ja którego spotkam na drodze z takim manewrem zgłoszę. Jak się władza nie potrafi zająć to się obywatele zajmą.

DoubleBorger

2019-10-29, 21:24
Ten przedostatni to o jabierdole, jechałbym czymś szerszym i albo rów, albo pocałunek reflektorów. A jedź takim tico czy matizem, strefa zgniotu kończy się za bagażnikiem :-/ ch*j do gęby takim co wyprzedzają jak nie mają pewności. Z reguły idiotów z daleka widać, tylko trzeba obserwować lusterka, albo innych wyprzedza jakby życie w czipsach wygrał, albo podjeżdża pod zderzak, ogólnie nadpobudliwie. Osobiście nie mam ujmy na honorze zrobić dobre warunki do wyprzedzania takiemu samobójcy, zwolnię, zjadę, nie ma problemu. Jak ma się rozj***ć, to zdala ode mnie :roll:

orzech1991

2019-10-29, 22:52
siwybis napisał/a:

Za kilka akcji z tego filmu to w kraju prawa stanowionego logiką, strzał w tył głowy w przydrożnym rowie byłby czymś co po prostu należy zrobić i nie wchodzić w szczegóły. Tacy prędzej czy później kogoś zabiją, kwestia czasu i przypadku. Nie kwestia "czy" ale "kiedy". Najlepszy przykład ten morderca z BMW co ostatnio w warszawie człowieka zabił.



I wiesz z ludzkiej ciekawości wziąć można ich rejestracje i czekać czy faktycznie będą uczestniczyć w wypadku te osoby. Ciekawy eksperyment.

dabster

2019-10-29, 23:33
Zaj***ć to za mało

Ca...........on

2019-10-30, 04:17
owiecs napisał/a:

Przekonaliście mnie. Kupię kamerkę i każdego ch*ja którego spotkam na drodze z takim manewrem zgłoszę. Jak się władza nie potrafi zająć to się obywatele zajmą.



Tylko pamiętaj:

1) nagrywaj filmiki na CD / DVD
2) zgłoszenie na piśmie ze wskazaniem załącznika w postaci nośnika zawierającego ... ... itd.

Inaczej albo zleją sprawę albo zarekwirują sprzęt celem pobrania danych, co u nich może trwać nawet parę miesięcy, a jak pójdzie o opinię rzeczoznawcy lub nie daj Boże biegłego - to parę lat.

WujekArturka

2019-10-30, 10:37
Tylko pamiętaj: nagrywaj legalnym softem na legalnej windzie, bo też Ci się dostanie :gmoch:

benny88

2019-10-30, 11:08
powinno się karać w hoy wysokim mandatem i od razu rekwirować pojazd na co najmniej 6 miesięcy. Kierowcy się nie boją kar a powinni srać w gacie na samą myśl!