18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wyprzedzaczPL #10

Polskie_Drogi • 2018-02-20, 10:39
Poniżej instrukcja, jak NIE WYPRZEDZAĆ, aby nie pozabijać siebie i innych.

1. Przed rozpoczęciem manewru należy koniecznie zawisnąć jak najbliżej pojazdu, który chcemy wyprzedzić – wiadomo, że im bliżej i im większy jest to pojazd, tym lepiej dla nas – mniejsza widoczność = więcej adrenaliny!
2. Manewr wyprzedzania najlepiej rozpocząć z zerową różnicą prędkości. To ważne, ponieważ dzięki temu wszystko będzie trwało maksymalnie długo, czyli dłuższa frajda z faktu wyprzedzania i jeszcze więcej adrenaliny! Ułatwi nam to na pewno wyprzedzanie w stylu EKO – czyli wyprzedzanie bez redukcji, na najwyższym możliwym biegu.
3. Ważne jest również, aby nie patrzeć w lusterka i nie sygnalizować manewru. Każdy przedszkolak wie, że lusterka są dla tępaków, którzy nie potrafią jeździć, a kierunkowskazów używają tylko idioci lub niedołęgi drogowe.
4. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem, manewr trwa już około dwóch minut, a na horyzoncie prawdopodobnie pojawiają się pojazdy, które bezczelnie jadą w naszą stronę. Jeżeli tak się dzieje, pamiętajcie, niiiiigdy… przenigdy nie należy rezygnować z dokończenia manewru! Po co mamy psuć sobie zabawę, nie to jest naszym celem, poza tym – powiedzmy sobie szczerze – nie jesteśmy leszczami!
5. Kiedy wszystkie barany zjadą już nam z drogi, wyprzedzanie należy obowiązkowo zakończyć mocnym hamowaniem. Dlaczego? Proste, nawigacja wesoło oznajmiła nam właśnie, że “jesteś u celu, prowadził cię Krzysztof Hołowczyc”.

głest

2018-02-20, 10:55
Polskie_Drogi napisał/a:

Poniżej instrukcja, jak NIE WYPRZEDZAĆ, aby nie pozabijać siebie i innych.



A oto wersja dla och*jałych i nieszczęśliwych z powodu posiadania przez innych lepszego i szybszego samochodu.

Znacznie częściej stosowana na naszych drogach... :homer:

poligon6

2018-02-20, 11:05
Po ch*j tyle tych drzew na poboczu, nawet jak sp***olisz przed takim baranem to masz szanse owinąć sie wokół drzewa. Wyciąć to w cholere, pozasdzić jakies krzaczory czy zywopłoty, przynajmniej śnieg nie bedzie zawiewał na jednie i mokre liscie.

janlew

2018-02-20, 11:25
Odpowiedni odstęp to podstawa. Przy dobrych warunkach powinno to być:
Przy 60km/h, min 2sek to jest koło 40m.
Przy 130km/h, min 2sek to jest koło 100m.

józekdeluxe

2018-02-20, 12:05
Statystycznie widać, że stare Audi (roczniki <2005) powodują więcej zagrożenia niż stare BMW

HeMan123

2018-02-20, 12:29
unikam wyprzedzania raz próbowałem to wyprzedzany idiota przyspieszył a z naprzeciwka jakiś debil jechał, powiedziałem dość więcej nie wyprzedzam strach bo tyle debili jeździ, nie warto

~Velture

2018-02-20, 12:33
józekdeluxe napisał/a:

Statystycznie widać, że stare Audi (roczniki <2005) powodują więcej zagrożenia niż stare BMW


Powiedzenie na 22 letnie audi a3 i 27 letnie audi 80, że są <2005 to jak powiedzenie, że mnożenie 5x10 daje wynik >30 :wyj***ne:

shatta

2018-02-20, 14:04
Dlatego do takich manewrów trzeba podchodzić z głową. Przewidzieć i mieć troche mocy pod butem. Jak widze jak jakiś starym trupem wyprzedza ciężarówke a ona ma lepszy zryw od niego to mnie skręca. Silniczki o pojemności kartonu mleka jedynie do miasta.

marcinsud

2018-02-20, 14:17
Ja już dawno twierdzę, że mentalność polskich kierowców dawno osiągnęła poziom ruskich. Byle szybciej, byle oszczędzić na trasie 70 km 3 minuty. Przez takiego ciula co nie mógł poczekać 3 sekundy już prawie dwa lata bujam się z rozj***nym biodrem, a rzeczywistość jest taka, że grzywna "dla sądu" byłą wyższa niż moje zadośćuczynienie.

józekdeluxe

2018-02-20, 14:42
Velture napisał/a:


Powiedzenie na 22 letnie audi a3 i 27 letnie audi 80, że są <2005 to jak powiedzenie, że mnożenie 5x10 daje wynik >30 :wyj***ne:



Ja twierdzę to na podstawie własnych codziennych obserwacji. Ten film jedynie to w jakimś stopniu potwierdza.

TytanowyJanusz3000

2018-02-20, 14:49
Do instrukcji dodałbym jeszcze jeden punkt:
6. Manewr wyprzedzania najlepiej rozpocząć na podwójnej ciągłej lub przed zakrętem w prawo. Ewentualnie w miejscu oznaczonym znakiem drogowym informującym o skrzyżowaniu.

tarcer123

2018-02-20, 15:50
Nic nie zmienia faktu że manewr wyprzedzania należy do najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych.
Ale nic tez nie tłumaczy tego że niektórzy mają gówno w głowie.

Loaloa

2018-02-20, 16:09
pie**olona cebulowa dzicz.

Pirat353

2018-02-20, 16:41
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego kierowca wyprzedzanej ciężarówki nigdy nie zwolni, kiedy widzi, że wyprzedzający go samochód jedzie na czołówkę.