18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek z ptakiem

arekkomp • 2018-02-22, 09:47
Mały wypadeczek z ptakiem - dla niecierpliwych proszę od 0:45


Moby_Dick

2018-02-22, 09:55
Ptaki wymusił pierwszeństwo, nie miały zgody na start.

BKKWK

2018-02-22, 10:27
A gdzie był sokolnik? Pewnie leżał pijany pod wieżą.

JG800

2018-02-22, 10:35
Walnięcie w ptaka zawsze jest nieprzyjemne.

nowynick

2018-02-22, 10:58
przykleił się jak j***ny komar

favi_fav

2018-02-22, 10:58
Hmm w szybę - ok, słyszałem o pancernych - zakładamy, że w samolotach mają najtwardsze z możliwych. Jednak co s silnikami? Co wtedy jak takie małe gówienko wpadnie? Co jak jakieś większe bydle, Orzeł jaki albo co? Widziałem kiedyś mielonkę w turbinie, ale bez wyjaśnień czy już na ziemi czy w locie i bezpiecznie wylądował. Może uwalić samolot wciągnięcie jakiego latającego zwierza?

LaChupacabra

2018-02-22, 11:12
Cytat:

mm w szybę - ok, słyszałem o pancernych - zakładamy, że w samolotach mają najtwardsze z możliwych. Jednak co s silnikami?



Silniki też są zasłonięte pancerną szybą. Wszystko ogarnięte ziomeczku! ;)

jackalski

2018-02-22, 11:18
favi_fav napisał/a:

Hmm w szybę - ok, słyszałem o pancernych - zakładamy, że w samolotach mają najtwardsze z możliwych. Jednak co s silnikami? Co wtedy jak takie małe gówienko wpadnie? Co jak jakieś większe bydle, Orzeł jaki albo co? Widziałem kiedyś mielonkę w turbinie, ale bez wyjaśnień czy już na ziemi czy w locie i bezpiecznie wylądował. Może uwalić samolot wciągnięcie jakiego latającego zwierza?



Jak to co? Serwis :)

Tak wygladał silnik w A320 jak w nim mewa się zapętała :)

A czy może uwalić, tak, może. Słynne wodowanie na Hudson było spowodowane właśnie przez ptasią mielonkę z tego co pamiętam. Nie mówiąc już o całej masie awionetek itp.

Swoją drogą, ptak może przebić się przez poszycie samolotu, a niektórym trudno uwierzyć, że drzewo może urwać kawałek skrzydła i wymyślają ładunki wybuchowe… :/

Moby_Dick

2018-02-22, 11:34
favi_fav napisał/a:

Hmm w szybę - ok, słyszałem o pancernych - zakładamy, że w samolotach mają najtwardsze z możliwych. Jednak co s silnikami? Co wtedy jak takie małe gówienko wpadnie? Co jak jakieś większe bydle, Orzeł jaki albo co? Widziałem kiedyś mielonkę w turbinie, ale bez wyjaśnień czy już na ziemi czy w locie i bezpiecznie wylądował. Może uwalić samolot wciągnięcie jakiego latającego zwierza?


Miałem przyjemność :amused: doświadczyć lotu z wlatującym ptakiem w silnik. Przy podejściu do lądowania na lotnisku Robin Hooda, jeszcze sporo nad ziemią wleciał ptak - o czym dowiedzieliśmy się na ziemi - o tym, że to ptak. Podczas lotu była tylko turbulencja i dźwięk strzału w silniku. Dodatkowo w samolocie można było usłyszeć parę głośnych - O Jezu, O Boże.. Samolot wylądował normalnie. A druga sytuacja była na tym samym lotnisku, tylko, że nie leciałem, a czekałem na samolot i patrzyłem jak ląduje ten, którym za chwile miałem lecieć. Nad samą ziemią ptak wleciał w silnik, tylko dymek poszedł. Niby wszystko było ok, zaczęli wpuszczać do samolotu, ale po kilkunastu minutach kazali wyjść i czekać, że chyba większa usterka. Kraj jukej, więc raczej megamózgów dużo tam nie ma, było trzeba czekać na mechaników do sprawdzenia silnika z Manchesteru :amused: W sprawie lotu dezorientacja, przesuwany o godzinę itp. Nie można było wyjść z poczekalni - tej po odprawie. Wieczorem ( lot miał być rano) Poinformowali, że dadzą drugi samolot, bo w tamtym poważna usterka... Drugiego dnia :szydera: - cały czas pasażerowie na lotnisku w poczekalni :fiufiu: podstawili samolot, okazało się, że jednak ten w którego wleciał ptaszek. Lot standardowo tylko dwie godziny, ale chyba nawet w Watykanie ludzie tak głośno się nie modlą jak podczas tego lotu.. niby naprawionym samolotem.

janlew

2018-02-22, 12:21
Jako że temat na czasie, to sprawdźcie czy ktoś nie widział żydów rozsypujących proso, na pasie startowym.

Ch...........KI

2018-02-22, 12:23
Chciał się zabrać na gapę...

arekkomp

2018-02-22, 12:57
Dodam jeszcze, że samolot pilotował Polak, na którego kanale youtube jest umieszczony ten film.