18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wypadek przy pracy

CrazyEdek • 2018-11-20, 14:18
Trochę za ciężkie było


traf

2018-11-20, 16:12
typ z wolnobieżnej traci uprawnienia a tamten pewnie nogi :)

camson

2018-11-20, 16:49
Chyba wszystkie możliwe przepisy bhp złamane.. U gościa z rusztowania może dodatkowo nogi.

niziooo

2018-11-20, 17:39
Heute must fertig.

tigerqaz

2018-11-20, 19:13
Czy ktoś takie akcje nagrywa przypadkiem, czy to już sposób na zarobek?

we...........88

2018-11-20, 19:42
biały kask świadczy o tym, że wiedział co robi

patyk89

2018-11-20, 21:10
UK.

To jest wyższy poziom sp***olenia umysłowego.

Na budowach 3/4 pracowników to nieroby Health&Safety, które szukają byle gówna, żeby tylko usprawiedliwić swoje zatrudnienie.

Srają się o co tylko da się przysrać, "dbają o bezpieczeństwo", a jak już dojdzie do wypadku to żadna k***a nie weźmie odpowiedzialności że niedopatrzył, przeoczył, niepomyślał. Nie. Oni są od tego, żeby udowodnić Ci że to twoja wina, że miałeś wypadek.

Podam wam kilka przykładów, z życia wziętych z tego pięknego raju Health&Safety, gdzie nie ma wypadków ;)


Gość na budowie miał aluminiową drabinke, taką metr wysokości tzw "steps" której sobie używał.
Budowa to był steelwork - czyli dużo belek, metalowe piętra, schody, trapy itp.
Przyleciała jedna k***a H&S i powiedziała, że on tego nie może używać, bo aluminum zbyt śliskie na metalowych powierzchniach i ma sobie skołować drewnianą.
Bo chyba tygodniu poszukiwania, gdzie by tu w XXIw kupić drewnianą drabine w końcu się udało.
Tego samego dnia przyleciał do niego inny nierób H&S, że "chyba go posrało, że będzie drewnianej drabiny używał.
Uprzedzam pytania: tutaj czasem ilość nierobów na budowach jest dwucyfrowa.

Musiałem kiedyś pociągnać kilka węży hydraulicznych w zwyżce/podnośniku na budowie. Musiałem stanąć na pokrywie maszyny - jakieś 0.8m ziemią. Przyleciało ich CZTERECH i mało nie ejakulowali jakie to niebezpieczne. Skończyło się na tym, że musiałem robić z innej 20 metrowej zwyżki... metr nad ziemią.

Kierowca w wypożyczalni maszyn budowlanych spadł podnośnikiem/zwyżką z boku naczepy ciężarówki, mocno się łamiąc. Najważniejsze dla mistrza od H&S było to, że nie był do owej zwyżki przypięty uprzężą podczas manewrów. Uprząż w tym przypadku mogła tylko pogorszyć sprawe, ale była podstawa żeby kolesiowi pensa odszkodowania nie wypłacić :-)

Apropo uprzęży która może tylko pogorszyć sprawę.
2 gości pracowało z podnośnika koszowego na moście. Koszernie przypięci uprzężą jak bóg przykazał. Niestety cieżarówka na której zamontowany był podnośnik w wyniku utraty stabilności spadła z mostu do rzeki.
Pociągneła za sobą 2 operatorów. 2 trupy.
Nieroby oczywiście szybko umyły rączki, że "operatorzy powinni ocenic ryzyko i się nie przypinać" :)

Wypożyczalnia maszyn budowlanych.
Mistrze od H&S obliczyli, że w ciągu ostatnich 15 lat działania firmy było 3,7 urazu głowy, skutkujących 5.5 dniami opuszczonymi w pracy.
Wprowadzili nowe zarządzenie, że każdy ma biegać w takiej śmiesznej wzmacnianej czapeczce tzw "bump-hat". W lecie miało się ugotowany mózg a po roku połowa chłopaków jakby bardziej łysa...
No więc poprzystrajali wszystkich fizycznych w kamizelki odblaskowe, okulary, czapeczki, rękawiczki i inne tego typu pierdoły zadowoleni z siebie.
Nie przeszkadzało im za to wcale to, że na hali serwisowej non-toper pracowało 10 silników diesla w koparkach itp... i uwierzcie mi to nie były takie fajne diesle z common railem, DPF i ad blue...

W jednej fimie widziałem operatorów manualnych tokarek, frezarek itp w kamizelkach odblaskowych. Każdy wie, że luźny ciuch i ruchome części tokarki to najlepsi przyjeciele.

I na koniec absolutny mistrz.
Pojechał koleś służbowym VANem na szkolenie do centrali.
Tam jakaś papuga wpadła na świetny pomysł, że zobaczą czy VANy są koszerne, czy wszysko jak bóg przykazał itp.
Zrobili gościowi awanture o dezodorant NIVEa w samochodzie, bo nie miał do niego papierologii COSHH (Control of Substances Hazardous to Health ) :D :D :D

Jeszcze jak pracowałem w kołchozie rentalowym, mieliśmy tam takie piękne pudełeczko na tzw "Near miss" - gdzie mogliśmy wrzucać nasze sugestie co do H&S albo zgłaszać niebezpieczne sytuacje itp.
Była niepisana zasada, że nie można było tam nic wrzucić, bo później manager wk***iony rzucał młotkami :)

ARock

2018-11-20, 22:00
@patyk89


Rutik

2018-11-20, 22:47
Do patyka.
Aż się k***a musiałem zarejestrować bo nie mogłem twego bełkotu pozostawić bez komentarza. Zgadzam się że Health and safety w UK to ból dupy dla wielu ale tego co napłodzileś nie da się czytać. Musiałeś trafić na jakieś Januszowe firmy albo coś uslyszales i powtarzasz.
Drabiny na budowach są tylko do tego aby po nich wchodzić a nie z nich pracować kropka.
Można stawać na maszynie aby ja naprawiać lub nią operować. Na dźwig lub k***a koparke też będziesz wchodził używając innego podnośnika?!
Jak używasz podnośnika to masz miec szelki i być przypiety, koniec. Nie ważne czy jedziesz czy to ladujesz do transportu.
Co do używania podnośnika obok zbiornika wodnego, jest to jedyny wyjątek kiedy NIE MUSISZ używać szelek i musisz mieć kaftan ratunkowy. Finito
Jak szef każe chodzić w odblaskach, rekawiczkach i czapeczkach bump hat to masz je nosić i ch*j.
Po ch*j na hali odblaskowe kamizelki? Może był tam ruch, wózki widłowe itp?
A co do dezodorantu i raportowania near miss no to k***a popłynąłes bez trzymanki.
Dobranoc.

Kyocera

2020-02-18, 14:22
Ale tokarki i luzne ciuchy? Nahardzie przybedzie filmikow z urwanymi lapami :(

Wiewór

2020-02-18, 21:40
patyk89 napisał/a:

UK.
To jest wyższy poziom sp***olenia umysłowego.
Na budowach 3/4 pracowników to nieroby Health&Safety, które szukają byle gówna, żeby tylko usprawiedliwić swoje zatrudnienie.
Srają się o co tylko da się przysrać, "dbają o bezpieczeństwo", a jak już dojdzie do wypadku to żadna k***a nie weźmie odpowiedzialności że niedopatrzył, przeoczył, niepomyślał. Nie. Oni są od tego, żeby udowodnić Ci że to twoja wina, że miałeś wypadek.
Podam wam kilka przykładów, z życia wziętych z tego pięknego raju Health&Safety, gdzie nie ma wypadków
Gość na budowie miał aluminiową drabinke, taką metr wysokości tzw "steps" której sobie używał.
Budowa to był steelwork - czyli dużo belek, metalowe piętra, schody, trapy itp.
Przyleciała jedna k***a H&S i powiedziała, że on tego nie może używać, bo aluminum zbyt śliskie na metalowych powierzchniach i ma sobie skołować drewnianą.
Bo chyba tygodniu poszukiwania, gdzie by tu w XXIw kupić drewnianą drabine w końcu się udało.
Tego samego dnia przyleciał do niego inny nierób H&S, że "chyba go posrało, że będzie drewnianej drabiny używał.
Uprzedzam pytania: tutaj czasem ilość nierobów na budowach jest dwucyfrowa.
Musiałem kiedyś pociągnać kilka węży hydraulicznych w zwyżce/podnośniku na budowie. Musiałem stanąć na pokrywie maszyny - jakieś 0.8m ziemią. Przyleciało ich CZTERECH i mało nie ejakulowali jakie to niebezpieczne. Skończyło się na tym, że musiałem robić z innej 20 metrowej zwyżki... metr nad ziemią.
Kierowca w wypożyczalni maszyn budowlanych spadł podnośnikiem/zwyżką z boku naczepy ciężarówki, mocno się łamiąc. Najważniejsze dla mistrza od H&S było to, że nie był do owej zwyżki przypięty uprzężą podczas manewrów. Uprząż w tym przypadku mogła tylko pogorszyć sprawe, ale była podstawa żeby kolesiowi pensa odszkodowania nie wypłacić
Apropo uprzęży która może tylko pogorszyć sprawę.
2 gości pracowało z podnośnika koszowego na moście. Koszernie przypięci uprzężą jak bóg przykazał. Niestety cieżarówka na której zamontowany był podnośnik w wyniku utraty stabilności spadła z mostu do rzeki.
Pociągneła za sobą 2 operatorów. 2 trupy.
Nieroby oczywiście szybko umyły rączki, że "operatorzy powinni ocenic ryzyko i się nie przypinać"
Wypożyczalnia maszyn budowlanych.
Mistrze od H&S obliczyli, że w ciągu ostatnich 15 lat działania firmy było 3,7 urazu głowy, skutkujących 5.5 dniami opuszczonymi w pracy.
Wprowadzili nowe zarządzenie, że każdy ma biegać w takiej śmiesznej wzmacnianej czapeczce tzw "bump-hat". W lecie miało się ugotowany mózg a po roku połowa chłopaków jakby bardziej łysa...
No więc poprzystrajali wszystkich fizycznych w kamizelki odblaskowe, okulary, czapeczki, rękawiczki i inne tego typu pierdoły zadowoleni z siebie.
Nie przeszkadzało im za to wcale to, że na hali serwisowej non-toper pracowało 10 silników diesla w koparkach itp... i uwierzcie mi to nie były takie fajne diesle z common railem, DPF i ad blue...
W jednej fimie widziałem operatorów manualnych tokarek, frezarek itp w kamizelkach odblaskowych. Każdy wie, że luźny ciuch i ruchome części tokarki to najlepsi przyjeciele.
I na koniec absolutny mistrz.
Pojechał koleś służbowym VANem na szkolenie do centrali.
Tam jakaś papuga wpadła na świetny pomysł, że zobaczą czy VANy są koszerne, czy wszysko jak bóg przykazał itp.
Zrobili gościowi awanture o dezodorant NIVEa w samochodzie, bo nie miał do niego papierologii COSHH (Control of Substances Hazardous to Health )
Jeszcze jak pracowałem w kołchozie rentalowym, mieliśmy tam takie piękne pudełeczko na tzw "Near miss" - gdzie mogliśmy wrzucać nasze sugestie co do H&S albo zgłaszać niebezpieczne sytuacje itp.
Była niepisana zasada, że nie można było tam nic wrzucić, bo później manager wk***iony rzucał młotkami



Widać tu ból dupy zwklego fiziola który nie kuma bhp i pomimo tego że ledwo potrafi czytać i pisać uważa się za mądrzejszego od behapowca.
Jak ci wysokie standardy bhp nie pasują to wracaj do Polski. W firmie Janusz i synowie będziesz skakał po prętach zbrojeniowych 100 m nad ziemia bez żadnych zabezpieczeń.

W tamtym tygodniu na budowie w Krakowie zginął człowiek. Spadł z 9 piętra. Pewnie też lubił dyskutować z behapowcem