18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek ciężarówki DK 94 Tarnów

fi...........pm • 2017-03-27, 12:38
27.03.2017 ok. godziny 9:45 na odcinku tarnowskiej obwodnicy ciężarówka przewożąca piasek, z powodu wystrzelonej opony, uległa poważnemu wypadkowi. Kierowca opuścił pojazd przy pomocy ratowników przejeżdżającego transportu medycznego. Po opuszczeniu ciągnika, w szoku, oddalił się w celu wysypania piasku z butów.




pwad

2017-03-28, 14:30
Ale ta wywrotka - taka z fantazją....

jankiel

2017-03-28, 14:43
"Po opuszczeniu ciągnika, w szoku, oddalił się w celu wysypania piasku z butów." wydaje mi się że co innego musiał wytrząchnąć z butów i nogawek :)

głodny

2017-03-28, 15:05
Chciał się transformować ale nie pykło :D

kopnijkota

2017-03-28, 16:22
Na h*j tam tylu strażaków?

magicrodek123

2017-03-28, 16:25
No tak, komuś pękła opona więc jest żydem, cebularzem, januszem, złotówą... Polaki

Rumburak1238

2017-03-28, 19:29
po co ta sekta buduje takie pałace?

zbijok

2017-03-28, 22:00
@Sabajone
"Opona bieżnikowana nie eksploduje z powodu wadliwie nałożonego bieżnika, ponieważ to jest de facto element doklejony (po wcześniejszym zdarciu starego). Eksplozja opony może nastąpić na skutek np. nieprawidłowego ciśnienia lub nagłej jego utraty spowodowanej chociażby przebiciem. Znajdź sobie w Internecie, co się dzieje po wbiciu noża w oponę."
A więc twierdzisz, że stalowe jak i nylonowe opasanie w oponie nie osłabia się wraz z przebiegiem? W dużym uproszczeniu przez 300k km na oryginalnym bieżniku druty/włókna zostaną wygięte milion razy, a potem milion razy wyprostowane- przełamywałeś w dzieciństwie drut? Tutaj ma zastosowanie taka sama zasada, tylko promień gięcia jest większy, dlatego dużo później pęka. A widziałeś kiedyś pękniętą nową sprężynę zawieszenia? To nie przez korozję pęka, tylko zmęczenie materiału.
Więc januszu transportu, przestań waść dorabiać teorie do własnych patentów
A nowa opona może strzelić tylko przy zbyt małym ciśnieniu albo przeładowaniu, ewentualnie przekroczeniu maksymalnej prędkości, jestem pewny, że opona dobrego producenta podczas produkcji przechodzi liczne kontrole jakośći na różnych etapach produkcji, i szansa na taki wystrzał jest mniejsza niż to, że wygrasz jutro w lotto

kylowaty

2017-03-28, 22:07


Ale za pionowy kadr do piekła

marcinsud

2017-03-29, 00:25
@zbijok
większość czołowych producentów opon ciężarowych produkuje również same bieżniki jak i bieżnikuje opony. Właśnie o to chodzi, że drutówka, osnowa itd. wytrzymuje dużo więcej niż sam bieżnik.

http://www.bridgestone.pl/ciezarowe-i-autobusowe/retread/

Większość producentów pojazdów ciężarowych na pierwszy montaż wybiera opony bridgestone, więc chyba wiedzą co robią jak i mają ogromne doświadczenie w tym co robią.

Dałem BS jako przykład, bo akurat tę firmę znam.

PierreDolish

2017-03-29, 16:41
Ileż barów musiał naładować do tej opony, aby aż tak go wyrzuciło :)

erni1400

2017-03-29, 23:17
@bloodwar Mieszkam koło tego kościoła to Koszyce Wielkie pod Tarnowem. Ale zgadzam się zj***na parafia. Poprzedni proboszcz tylko liczył na kasę wiernych. Ja tam nie chodzę ale byłem kilka razy z rodziną.