18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

WWII

KillQ8 • 2012-12-01, 15:59
II Wojna Światowa przedstawiona za pomocą dość długiego gifa.

Ork.Fajny

2012-12-01, 18:42
Nie ma to jak pominąć sprawę polski i pokazać ruskich jako nieprzygotowane ofiary ataku Hitlera...

rockface123

2012-12-01, 19:03
nie jestem patriotą, ale nie nawidze sk***ysyńskich ruskich pijackich matkojebców i dlatego mnie wk***ia to że w gifie nie ma śladu polski!! ja pie**ole :homer:

Hangman108

2012-12-02, 11:43
@up
Myślisz, że jest ktoś, kto ich nawidzi?

tfojastara

2012-12-02, 12:15
Ja pie**ole, opie, ten gif jest starszy od twoich rodziców.

lukzab2

2012-12-02, 12:51
Rozpisze to tak na sprawdzianie z historii bo mam w poniedziałek

erg0

2012-12-02, 13:27
@Arashel

Z tego co pamiętam, ruskie faktycznie byli nieprzygotowanymi ofiarami ataku. Głównie dlatego, że szykowali własną ofensywę na następny rok. Hitler, menda złośliwa, niesportowo na nich nie poczekał.

raper900

2012-12-02, 13:44
gif pełnometra... a nie to stare już

Ork.Fajny

2012-12-02, 15:44
erg0 napisał/a:

Z tego co pamiętam, ruskie faktycznie byli nieprzygotowanymi ofiarami ataku. Głównie dlatego, że szykowali własną ofensywę na następny rok. Hitler, menda złośliwa, niesportowo na nich nie poczekał.


Ruskie od dawna były gotowe do wojny w momencie "napaści" Hitlera. Po prostu sądzili że to Hitler zacznie konflikt ale w taki sposób że to oni właściwie ruszą ze swoją armadą jako pierwsi. A tu się okazało że logistyczne przygotowanie do ataku wyszło im na złe.
"Marsz Wyzwolicieli" z 2009 roku reż. Grzegorza Brauna. Bardzo dobry film o tym.

ellsworth

2012-12-02, 20:34
rockface123 napisał/a:

nie jestem patriotą, ale nie nawidze sk***ysyńskich ruskich pijackich matkojebców i dlatego mnie wk***ia to że w gifie nie ma śladu polski!! ja pie**ole :homer:


A co? Myślisz, że Polska jest pępkiem świata?? Nie ma Czechosłowacji, nie ma Danii, nie ma Norwegii, nie ma Litwy, nie ma Łotwy, nie ma Estonii, nie ma Finlandii, nie ma Holandii, nie ma Belgii, nie ma Luksemburga, nie ma Jugosławii, nie ma Grecji, nie ma Chin, nie ma Filipin już nie wspominając o wszystkich dominach, koloniach, terytoriach mandatowych i innych obszarów zaangażowanych w wojnę i jakoś nikt nie robi z tego powodu łuków histerycznych o to tak jak ty o Polskę.

@up, ale jednak przygotowany nie był. Armia Czerwona jeszcze nie zdążyła się pozbierać po czystce i dlatego tak dostali po dupie w 41. Potrzebowali jeszcze trochę czasu by odbudować kadrę oficerską, nawet jeśli Stalinowi wydawało się, że jest inaczej.

cysio528

2012-12-02, 22:18
i tak przedstawia to wiecej wiedzy niz ma 90% mojego otoczenia

le...........ce

2012-12-02, 22:34
lukzab2 napisał/a:

Rozpisze to tak na sprawdzianie z historii bo mam w poniedziałek


Masz 21 lat i sprawdzian z historii w poniedziałek? 8-)

Ork.Fajny

2012-12-03, 07:37
ellsworth napisał/a:

@up, ale jednak przygotowany nie był. Armia Czerwona jeszcze nie zdążyła się pozbierać po czystce i dlatego tak dostali po dupie w 41. Potrzebowali jeszcze trochę czasu by odbudować kadrę oficerską, nawet jeśli Stalinowi wydawało się, że jest inaczej.


Oczywiście... Na dwa dni przed niemieckim atakiem wydano rozkazy wyjścia na granicę, zebrało się tam więcej wojsk niż Hitler użył do ataku, wyposażenie było o kilka klas wyższe niż u Hitlera(np. czołg KW-1 który mógł otrzymać kilkadziesiąt trafień bez utraty zdolności bojowych), ale dalej siejmy pro-sowiecką bajkę o nigdy niegotowym i wierzącym w traktaty pokojowe Sowietach...