18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

wspinaczka bez zabezpieczenia

rendolf • 2019-04-04, 19:17
Alex Honnold – wspinacz amerykański, znany z trudnych i szybkich przejść klasycznych, w tym z klasycznych przejść bez asekuracji.


bblaska1987

2019-04-05, 02:11
A ja Polecam jego film "Solo". Na zalukaj znajdziecie ;)

Nellum

2019-04-05, 04:04
pie**oleni użytkownicy nieudacznicy muszą wylewać swoje żale a wy co robicie? gówno

janlew

2019-04-05, 08:45
Jego matka była Polką

szlovak

2019-04-05, 08:58
W sumie mi to lata co kto robi, byle nie organizować do takiego specjalnych misji ratowniczych za nasze pieniądze. Powinni się ubezpieczać. A poza tym spoko, zawsze to lepiej niż siedzenie za biurkiem. Wszelkie ekstremalne sporty są spoko

BenzemaJW

2019-04-05, 09:07
Free solo zawsze na propsie

polakwrocek

2019-04-05, 10:06
Spoko Spoko...
I tak trafi tutaj jego ostatni filmik.

niemamskarpet.

2019-04-05, 11:18
to się zawsze kończy tak samo :) do zobaczenia na hardzie :D

skin88

2019-04-05, 12:32
kacper060 napisał/a:

Dobra. Rzadko tu cos pisze, ale napisze. Tacy ludzie powinni być inspiracją dla wielu ludzi na swiecie, a nie ich wyzywac wy tepe chu*e. Poczytajcie sobie barany ile to kosztuje zdrowia. Poczytajcie sobie o Jurku Kukuczce, o Wojtku Kurtyce, Wandzie Rutkiewicz, poczytajcie o swietnym Ueli Steck'u. Ci ludzie mają jeden prosty cel... wspinaczka. Wspinaczka, która nie raz kończy się śmiercią. Poczytajcie sobie o lodowych wojownikach, o Polskim Himalaizmie Zimowym. Kiedy to kur*a na zachodzie srali pieniedzmi, Polscy wspinacze malowali kominy i robili sami karabinki, by móc się wspiąc. Rozklekotanym Kamazem jechali w Himalaje tysiace kilometrów... Chcieli to robic, bo to kochali tak jak my wszyscy kochamy masturbacje, ale nie powinnismy obrazac i czekac na smierc takich ludzi. Powinnismy ich podziwiać wy tepe ch*je.



A tam sranie w banie, ok zgodzę się i sam podziwiam takich ludzi, przede wszystkim podziwiam ich determinację i brak strachu przed śmiercią, co jest też ciekawe bo chyba poprostu się nie boją, ale to egoizm, szczególnie jak ma się rodzinę, przykład Mackiewicz, miał żonę i dzieci a teraz jest jakąś j***ną bryłą lodu na końcu świata, rodzina na pewno jest dumna z takiego syna, ojca i męża, głupia bezsensowna śmierć, nie poprowadzi córki do ołtarza, nie napije się z synem na jego 18, nie mówiąc już o żonie, którą za nie długo będzie zapinał najlepszy przyjaciel, jeżeli ktoś ryzykuje utratą tego wszystkiego w imię wpoerdolenia się na jakąś zj***ną górę to sorry ale jak dla mnie jest zj***ny, kogo k***a obchodzi, że ktoś tam pobił jakiś rekord i wpie**olił się na jakąś górę, media chwilę popie**olą i wszystko idzie w niepamięć, o Mackiewiczu usłyszałem pierwszy raz jak stawał się już dodatkiem do Jack-a, a ponoć w tych środowiskach był już znany od lat, rozumiem gdy ludzie ryzykują dla pieniędzy, sławy, nauki, a tu? W imię własnego ego? Bez sensu, niech każdy robi co chce, dzięki temu jest dużo ciekawych materiałów na hardzie, ale jak dla mnie to idiotyzm


:roll:

avic

2019-04-05, 13:37
@up - niby racja, ale z drugiej strony - na motocyklu pozapie**alać (na torze, żeby nie było...) nie możesz, bo możesz się szybko rozczłonkować, sportów walki nie możesz uprawiać, bo po jednym trafieniu możesz zostać warzywem, pływać wpław po otwartych zbiornikach nie możesz, bo możesz utonąć. Ciężko nie przyznać Ci racji z tym, że ryzykując samemu - ewentualne koszty wypadku ponosi w sumie przede wszystkim rodzina. W końcu Mackiewicza teraz już nic nie rusza, bo ma w chwili obecnej serce zimne jak lód :D Wszytko jest kwestią ustalenia granicy pomiędzy graniem w bierki a wspinaczką bez zabezpieczenia. Niektórzy tę granicę mają posuniętą bardzo daleko...

kezor

2019-04-05, 14:07
ja ze swojej strony polecam zobaczyć prawdziwego świra Dana Osmana. Świr wręcz wbiegał po skałach, zginął w czasie tego co kochał, jest film na youtube, ale było to w 98 więc jakość mocno odbiega od dzisiejszych standardów ;) Ja wrzucam mały "tribute"


skin88

2019-04-05, 15:45
avic napisał/a:

@up - niby racja, ale z drugiej strony - na motocyklu pozapie**alać (na torze, żeby nie było...) nie możesz, bo możesz się szybko rozczłonkować, sportów walki nie możesz uprawiać, bo po jednym trafieniu możesz zostać warzywem, pływać wpław po otwartych zbiornikach nie możesz, bo możesz utonąć. Ciężko nie przyznać Ci racji z tym, że ryzykując samemu - ewentualne koszty wypadku ponosi w sumie przede wszystkim rodzina. W końcu Mackiewicza teraz już nic nie rusza, bo ma w chwili obecnej serce zimne jak lód Wszytko jest kwestią ustalenia granicy pomiędzy graniem w bierki a wspinaczką bez zabezpieczenia. Niektórzy tę granicę mają posuniętą bardzo daleko...



Fakt, wszystko jest obarczone jakimś ryzykiem, każde wyjście z domu to potencjalne ryzyko śmierci przez jakieś okoliczności, oczywiście nie można popadać w paranoje, jak się wyjeniesz na motocyklu to różnie może być, ale jak miałbym wybierać to chyba wolał bym się przy 200 kmh wyj***ć na motorze niż spaść z 50 metrów, jeśli masz kask i ubranie ochronne to ile w nic nie przypie**olisz to skończy się przeszorowanym dupskiem, jeśli chodzi o sporty walki itp. Z którymi sam miałem styczność, to jeżeli ktoś trenuje rekreacyjnie czy nawet bierze udział w walkach amatorskich to raczej jest małe prawdopodobieństwo, że wystąpi jakiś poważny uraz, autem też można się rozj***ć, ale może się skończyć siniakami, w przypadku bohatera filmiku, błąd jest jednoznaczny ze śmiercią bo na cztery łapy nie spadnie hehe, z resztą, ja tam nie mówię o pyrkaniu na harleyu czy innym crossie, ale moim zdaniem jak ktoś wcześniej zapie**alał po 250 na hayabusie to zakładając rodzinę powinien z tego zrezygnować albo przynajmniej już tak nie ryzykować, oczywiście każdy zrobi to co uważa za słuszne, pozdrawiam



:-)

kozi1114

2019-04-05, 19:36
Ciekawe kiedy zginie.

Al...........is

2019-04-07, 03:01
Grawitacji nie oszuka. Im wyżej wlezie, tym z większym hukiem jebnie :) To jest tylko kwestia czasu :P