18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wpływy podatkowe za 2012...

Mr.Drwalu • 2013-02-14, 21:12


Wpływy podatkowe za 2012 rok będą o ok. 20 mld zł mniejsze niż planował rząd Tuska.

Teraz już wiemy dlaczego rząd Tuska od początku tego roku pożycza pieniądze w tak szalonym tempie i decyduje się na sprzedaż sporego pakietu akcji PKO BP. Pomyłka Rostowskiego - szacowana wstępnie na ok. 20 mld zł - musi zostać czymś zbilansowana. Pytanie tylko - dlaczego dzieje się to naszym kosztem?

Według wyliczeń "Gazety Prawnej" wpływy podatkowe w całym 2012 r. są dużo niższe od przewidzianych w ustawie budżetowej. Gazeta ta zauważa, że "po 11 miesiącach brakowało prawie 37,2 mld zł w stosunku do tego, co planowano na cały rok. Nawet jeśli dodać do tego spodziewane wpływy podatkowe z grudnia, to i tak różnica między planami a wykonaniem może być rekordowa i wyniesie około 20 mld zł". Wynika to przede wszystkim z mniejszych wpływów z tytułu podatku VAT (ok. 21 mld zł mniej niż planował rząd) oraz niższych od zakładanych wpływów z podatków dochodowych PIT i CIT. Zdaniem ekspertów minister Rostowski, w założeniach budżetowych na 2012 rok, w ogóle nie uwzględnił tego, że polska gospodarka może stanąć w miejscu, z czym obecnie mamy do czynienia.

Powyższe może tłumaczyć, dlaczego rząd Tuska, w tak szalonym tempie, znowu zadłuża Polaków. Warto zauważyć, że 23/01/2013 ministerstwo finansów pożyczyło (emitując obligacje) kwotę 11,9 mld zł, zaś dwa tygodnie później w ten sam sposób pożyczono kolejne 5,75 mld zł. Dodatkowo w styczniu rząd sprzedał pakiet blisko 12 proc. akcji PKOBP, kontrolowany przez Skarb Państwa, za kwotę 5,2 mld zł. Jeśli zsumujemy 11,9 mld zł + 5,75 mld zł + 5,2 mld zł, to uzyskamy kwotę 22,85 mld zł, która powinna zbilansować tzw. budżetową pomyłkę Rostowskiego. Należy jednak zaznaczyć w sposób kategoryczny, że uzyskana w ten sposób kwota bilansuje mniejsze wpływy z podatków za 2012 rok tylko w sposób chwilowy, bowiem kwoty pożyczone (17,65 mld zł) trzeba będzie oddać (z doliczonymi odsetkami), zaś widmo utraty kontroli nad największym polskim bankiem jest coraz bliżej.



Wszystko to, dzieje się dlatego, że rządzą nami amatorzy-nieudacznicy, którzy nie potrafią przewidzieć prostych konsekwencji swoich poczynań. Wolą brnąć w manipulacji i kłamstwie, zamiast próbować rzetelnie rozwiązać problemy kraju. A jak przyjdzie co do czego - uciekną: jeden do Londynu, drugi do Brukseli, trzeci do Madrytu, a czwarty do Moskwy.


Źródło: KLIKNIJ TUTAJ

SkipiBoom

2013-02-15, 02:41
tak czy tak mamy prze*ebane ;)

ch...........07

2013-02-15, 02:55
@kucma19 wiem o czym mówisz kolego, bardzo dobrze wiem o czym mówisz. Problem tego miejsca polega na tym, że ludzie są anonimowi. A to o o czym ty wspominasz, może być uznane za namawianie do przestępstwa. Cóż, gdyby sprawiedliwość istniała mówilibyśmy o książkowym "wyższym celu".
Żeby gadać o takich rzeczach trzeba mieć pewność osób z którymi dyskutujesz. Ja takiej nie mam a chętnie już jakiś czas temu zacząłbym chodzić z koszyczkiem. Na początek potrzebna jest nam bezkrwawa rewolucja. Moim zdaniem (które pewnie zostanie skrytykowane), należy zbojkotować przyszłe wybory, przez zastosowanie prawa do wstrzymania się od głosu. Nie ma innego "legalnego" sposobu na to, żeby panów i władców zdjąć z ich tronów. Przeciwko nam (obywatelom) mamy najgroźniejsze zwierze - "media" a co za tym idzie szarego kowalskiego, który zatłucze Cię na śmierć dowiadując się z gadającego pudełka, żeś Ty jest zdrajca narodu i knujesz spisek. Człowieku nie masz pojęcia w jak czarnej dupie jesteśmy.
Gdybym dysponował odpowiednimi środkami, to nie było by tego gadania, Ty rano poszedłbyś do piekarni i kupił bochenek chleba za 1,20 (a może taniej). I na pewno nie myślałbyś o tym, czy lepiej jechać pociągiem do pracy czy jednak zatankować auto.

Widzę pierwszy raz od kilku lat w ludziach niesłychaną niechęć to tego kraju, do tej polityki. Jeśli jest tu choć jedna osoba z głową na karku, to może to jest jej chwila, żeby się ujawniła i powiedziała co mamy zrobić, żeby to bydło poszło w "p*zdjet" a my znowu moglibyśmy cieszyć się z małych rzeczy. Nie roztrząsając przez ruski rok katastrofy samolotu, i nie powtarzali o pierdołach zasłyszanych z telewizji jak by to była mantra.
Ludzie rządy demokratyczne nie muszą być wcale prowadzone przez zwierzchników (czyt. darmozjadów z naszego rządu czyt. cyrku). Nie znam się na tym ale jest masa ludzi którzy studiują prawo, a zamiast robić z tego użytek, wolą oglądać kobiety z ku*asami na hardzie. Trzeba zrzeszyć się, nie w partii politycznej tylko w tym co w demokracji jest najistotniejsze czyli w większości do głosowania i pokazać im, że dopóki nie postawimy krzyżyka, te k***y nie mają czego szukać. To jest jedyny i ostateczny moment na poprawy, potem orwellowska wizja zawita u nas na stałe.

@B-B powiedz mi jak to jest, że masa ludzi liczona w milionach może być manipulowana?
Dobra rozgrywka psychologiczna i panowie z rządu będą oddawać swoje immunitety w zamian za możliwość przekroczenia granicy. Myślisz, że po co była ta akcja z niby zamachowcem? Żeby nastraszyć Kowalskiego, by przypadkiem taka myśl mu do łba nie strzeliła. Ale skoro Libijczycy potrafili zdjąć dyktatora to czemu my nie możemy całkiem pokojowo usunąć naszych "dobrodziei".
Myślisz ku*asino, że kto walczył o twoją j***ną wolność w czasie 2 WŚ? Starcy ? Nie k***a właśnie za zwyczaj byli to młodzi ludzie którzy nie mogli usłyszeć od swoich matek "Jest późno idź już spać". A Ty k***a wielkiego dojrzałego tutaj z siebie robisz ? Może nie mam zaawansowanego wieku, podobnie jak gość którego cytujesz, ale k***a na tą chwilę w moich rękach jest młodość. Możesz mi ch*ju naskoczyć ze swoim miałkim jakiś twój ku*as zapałem do zmian. Skoro nie masz pomysłów i chociaż słów pokrzepienia to ty lepiej idź już spać.

kucma19

2013-02-15, 03:07
przyjacielu cherry. W sumie nie zdziwie sie jak jutro milicja zapuka do drzwi bo znajdzie mnie po moim ip i wyladuje w wiezieniu. Tak naprawde chodzi mi o to jakie jest prawdopodobienstwo tego ze ktos (jedna osoba) lub grupa osob sie na tyle wk***i ze bedzie chciala wziąć sprawy w swoje rece. nie napisalem nic co ja bym zrobil tylko raczej "jak to jest". mam nadzieje ze sad chociasz da mi w zawiasach wyrok. ktos wczesniej napsial ze likwidacja pionka nic nie da tylko trzeba rewolucje i powiesic wszystkich czerwonych "druzja" na drzewach. Tak czy siak wszystko sprowadza sie do jednego. do likwidacji. Nasi politycy czuja sie absolutnie bezkarni i ponad prawem, az do przesady.
Oczywiscie masz racje ze trzeba miec pewnosc co do osob z ktorymi sie rozmawia, dlatego tez pytam, rozmawiamy bardzo ogolnie bez konkretow i calosc opiera sie na tym co by bylo gdyby lub abstrakcyjnych wywodach filozoficznych.
Mowisz o bezkrwawej rewolucji i wstrzymaniu sie od glosu. Jak ma wygladac rewolucja i zjednoczenie sie narodu przeciwko wspolnemu wrogu (jakim jest rzad) jesli narod jest podzielony miedzy pis/po. pedaly/hetero, kościół /ateisci. Jak maja wygladac bezkrwawe wybory jesli wprost i oficjalnie masowo ktos popelnia samobójstwa. skoro wladze siega po zbrodnicze metody w celu utrzymania rzadów to jak ma obywatel w sposob uczciwy odsunąć go od niej? Jesli w rzadzie znajduja sie ci sami ludzie co za czasow naszych czerwonych wyzwolicieli i jesli wybory sa liczone na ruskich serwerach to jak uczciwy obywatel ma wybrac dobra wladze ktora bedzie bronic jego interesow?
Sytuacja jest beznadziejna, dodatkowo nasilajacy sie problem z muslimami nie napawa optymizmem, ludzie mimo blyskawicznego dostepu do informacji sa co raz glupsi, czasem wstyd mi za wlasnych rodakow i zal sie przyznawac do narodowosci. Obawiam sie ze z oszustem uczciewie sie nie wygra, trzeba go odsunac od gry i pokazac czerwona kartke. Wiemy o tylu przekretach, machlokach, o oszustwach o ktorych sie mowi i pisze ( a ile zle przeszlo po cichu, pod stolem?) i kazdy jest przyzwyczajony i to nikogo nie dziwi. Dziwi i zaskakuje natomiast to ze cos jest zrobione dobrze, na czas, po dobrej cenie. A nie ze zniknelo 2 miliony, ze ktos dal sam sobie premie albo politycy podwyzke czy co tam bylo. Moze najpierw trzeba zmienic ludzi a potem wladze bo jesli ludzie beda k***ami to najlepszy polityk umrze smiercia naturalna (albo samobójczą oczywiscie)

ch...........07

2013-02-15, 03:14
Cytat:

Jak ma wygladac rewolucja i zjednoczenie sie narodu przeciwko wspolnemu wrogu (jakim jest rzad) jesli narod jest podzielony miedzy pis/po. pedaly/hetero, kościół /ateisci.


No właśnie to jest największa dziura w moim pomyśle :)
A ogólnie to napiszę, coś co ludziom w Polsce chyba nie przystoi i jest uważane za ujmę. "Zgadzam się z Tobą"

Hasak

2013-02-15, 03:22
No niestety, durny rząd mamy, który wybrali jeszcze durniejsi wyborcy.

Po...........ak

2013-02-15, 05:19
^
Problem w tym, ze tak naprawde niema na kogo glosowac. Prosze, nie wyskakujcie z tym oszolomem Korwinem bo on tez gowno by zrobil.

kamilnorbert

2013-02-15, 07:34
Gdybym w pracy narobił strat to albo by mnie zwolnili albo trzeba by wyrównać straty tak jest w każdej normalnej firmie od ludni wymagają odpowiedzialności a cały aparat państwowy jest z tej odpowiedzialności zwolniony począwszy od wymiaru sprawiedliwości a skończywszy na parlamencie.

kaiel

2013-02-15, 07:43
Oni wiedzą co robią, nie po to zapraszali Rostowskiego na spotkanie grupy Bilderberg.
To jest celowe działanie ,takiej nieudolności nie da się tłumaczyć nawet głupotą.

ypsilanti

2013-02-15, 08:55
@kucma19
Albo masz 12 lat albo totalny śmietnik w głowie. Ot się znalazł konspirator z sadistica. Masowe samobójstwa, podział pedały/hetero, problem z muslimami, ruscy wybierają nam rząd. Człowieku na jakiej planecie Ty żyjesz ?! A jeśli ktoś zapuka do twoich drzwi to na pewno nie będzie to policja (oops Ty w swoim "kraju" masz milicję), a sanitariusze z Tworek.

Arturyo

2013-02-15, 09:25
ostatni gasi swiatło!

pawelo88

2013-02-15, 09:34
Mimo tego, że sadistic śmieszy i potrafi obrzydzić jedzenie, odnoszę wrażenie, że można tutaj czasami więcej się dowiedzieć niż z wp.pl i onet.pl. Piwko zasłużone. Gdyby jeszcze tylko te gimbusy opamiętały się...
Pozdr.

prof. Matolewicz

2013-02-15, 09:43
ej ej ej wyluzujcie już starczy tych rewolucji! Co drugi dzień nowa rewolucja i tak od kilku lat? To musi być strasznie męczące. Chociaż muszę was pochwalić, bo tak wspaniale je przeprowadzacie, że nawet żadnej nie zauważyłem!

quang-dat

2013-02-15, 09:50
Bo Vincent(!) Rostovski to Żyd, a Żydzi mają Polskę w dupie. Do tego rządzi nami rudy(!!!), zawistny, zakompleksiony matoł chcący tylko utrzymać sie przy władzy tu i teraz.

mjr

2013-02-15, 10:38
MrDrwalu napisał/a:

Pomyłka Rostowskiego - szacowana wstępnie na ok. 20 mld zł - musi zostać czymś zbilansowana.


Kiedyś takie pomyłki wyrównywano głową.

kucma19

2013-02-15, 10:56
ypsilanti napisał/a:

@kucma19
Albo masz 12 lat albo totalny śmietnik w głowie. Ot się znalazł konspirator z sadistica. Masowe samobójstwa, podział pedały/hetero, problem z muslimami, ruscy wybierają nam rząd. Człowieku na jakiej planecie Ty żyjesz ?! A jeśli ktoś zapuka do twoich drzwi to na pewno nie będzie to policja (oops Ty w swoim "kraju" masz milicję), a sanitariusze z Tworek.



Panie szanowny. Po pierwsze mysle samodzielnie. Po drugie mysle zle bo nie zgadza sie to z oficjalnymi informacjami jakie sa podawane w TVN. A po trzecie mam smietnik w glowie bo ty tak powiedziales?

Ty natomiast masz wszystko poukladane, nie musisz myslec samodzielnie bo jesli telewizja mowi ze problemu nie ma to znaczy ze problemu nie ma a jesli ktos widzi problem to albo wariat albo spisek przeciw jedynemu slusznemu rządzącemu. A teraz idz i zaglosuj na dowolna partie ktora aktualnie ma mniejszy lub wiekszy wplyt za dobrobyt w naszym panstwie (nie ma to znaczenia co wybierzesz) i poczuj sie potrzebny