18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wpadka lektora w TLC

Bloodex • 2013-08-03, 13:39
Siostra przed chwilą odkryła takie cudo podczas oglądania telewizji . O to pukanie i szuranie nie miejcie pretensji do mnie , wszystkie dźwięki pochodzą z tv.



Nagrywane komórką , nie tosterem .

darkalex1

2013-08-03, 17:40
Venka napisał/a:



ale jakość i tak wciąż jest ch*jowa w porównaniu do lcd z led

:idzwch*j:



pie**ol pie**ol, posłuchamy znawcy :mrgreen:

Co to jest lcd z led ? Albo telewizor jest lcd, albo jest led. To dwie różne technologie.

Co niby przeważa na korzyść leda nad plazmą ?

Plazma też ma 1080, ale co z niego skoro programy do tej rozdzielczości są skalowane ? Wszystko jest w natywnej 720 więc hd ready wystarczy.

Czerń dalej w plaźmie jest czerniejsza niż w ledzie.

Wymiarami, a zwłaszcza głebokością plazmy wiele nie ustępują.

Prądążerność typu 500 wat już jest przeszłością, spokojnie biorą w okolicach 100 W, a z leda te swoje 50 wat w dupe możesz sobie wsadzić, bo jest wtedy tryb energooszczedny włączony i obraz jest w ch*j ciemny - znikome podświetlenie. W normalnym trybie też wpierdziela ok 100 wat.

Plazma posiada zerowy czas reakcji, led i lcd zazwyczaj 5ms.

Takze w czym ten led jest lepszy od plazmy ?

Płacić 2-3 klocki za to, by powiekszać ku*asa przed sąsiadami smiesznym Ledem z 40 calami wole wydać mniej na plazme, a mieć tv minimum 50 cali.

Nara

Tomaszu

2013-08-03, 17:44
Ja pie**ole, rozmowy o specyfikacjach telewizorów na sadisticu. Chyba zabłądziłem.

gajuszek

2013-08-03, 17:47
Przecież to jest Kuba Wątły z Krzywego Zwierciadła z Superstacji XD

Venka

2013-08-03, 18:04
darkalex1 napisał/a:



pie**ol pie**ol, posłuchamy znawcy :mrgreen:

Co to jest lcd z led ? Albo telewizor jest lcd, albo jest led. To dwie różne technologie.

Co niby przeważa na korzyść leda nad plazmą ?

Plazma też ma 1080, ale co z niego skoro programy do tej rozdzielczości są skalowane ? Wszystko jest w natywnej 720 więc hd ready wystarczy.

Czerń dalej w plaźmie jest czerniejsza niż w ledzie.

Wymiarami, a zwłaszcza głebokością plazmy wiele nie ustępują.

Prądążerność typu 500 wat już jest przeszłością, spokojnie biorą w okolicach 100 W, a z leda te swoje 50 wat w dupe możesz sobie wsadzić, bo jest wtedy tryb energooszczedny włączony i obraz jest w ch*j ciemny - znikome podświetlenie. W normalnym trybie też wpierdziela ok 100 wat.

Plazma posiada zerowy czas reakcji, led i lcd zazwyczaj 5ms.

Takze w czym ten led jest lepszy od plazmy ?

Płacić 2-3 klocki za to, by powiekszać ku*asa przed sąsiadami smiesznym Ledem z 40 calami wole wydać mniej na plazme, a mieć tv minimum 50 cali.

Nara



Mylisz się - nie ma telewizorów "led". Są to telewizory LCD z podświetleniem (krawędziowym bądź pełnym) za pomocą LED dzięki czemu uzyskujesz lepszą czerń. Przejdź się do sklepów i porównaj sobie obraz z plazmy i lcd - naprawdę jest różnica przynajmniej dla mnie. Jednak to Ty gospodarujesz swymi pieniędzmi i kupisz co chcesz, przedstawiam tylko moje zdanie na ten temat.

Jest co prawda technologia OLED jednak stosowana jest głównie w telefonach (np AMOLED)

Ja w dupę sobie nic nie wsadzam, a wszelkie tryby ekologiczne zawsze wyłączam :samoboj:

nanab

2013-08-03, 18:05
darkalex1 napisał/a:



Co to jest lcd z led ? Albo telewizor jest lcd, albo jest led. To dwie różne technologie.


:homer:
Trudno się domyślić ze chodzi o "led" czyli lcd z podświetleniem led zamiast lampowego.

Venka napisał/a:



ale jakość i tak wciąż jest ch*jowa w porównaniu do lcd z led

:idzwch*j:


Możesz rozwinąć?
Poza rozdzielczością telewizory lampowe są lepsze od lcd pod każdym względem, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

ellsworth

2013-08-03, 18:07
"o widzisz? I tu jest profesjonalizm, k***a" :D :D

La...........vo

2013-08-03, 18:16
1:33 dobrze przetłumaczone :amused:

magdeczka.1234

2013-08-03, 18:24
ale żenada... ja bym gościa od razu wywaliła. Poważna telewizja hahahah

Ten Frajer to Jakub Wątły... niezly wieśniak

zonk

2013-08-03, 18:32
Plazmy stosowało się dla rzeczywiście wielkich rozmiarów telewizorów, ze względu na mniejszy pobór energii a po drugie że duże ogląda się z większej odległości - wtedy nie widać niedoskonałości jeśli chodzi o rozdzielczość.


A co do LED to chwyt marketingowy. Telewizory to zwykłe LCD a że zmienili podświetlenie to od razu można kosić klientów na nową nazwę.

eNeRgOo

2013-08-03, 19:31
Ja pie**ole. Tutaj temat jest zupełnie o czymś innym nie o pie**olonym ELSIDI I LED -.-

suchy945

2013-08-03, 21:34
@darkalex1 zamknij p*zde internetowy magistrze inżynierze od k***awszystkiego

Cyjanek

2013-08-03, 22:59
1:34 rozj***ło mnie :D

darkalex1

2013-08-03, 23:09
suchy945 napisał/a:

@darkalex1 zamknij p*zde internetowy magistrze inżynierze od k***awszystkiego



Niby rówieśnik, a tyle do powiedzenia ciemna masa ma. Krzyczeć potrafi, a jak potrzebne argumenty to język się plącze i dupe zamykasz.

re...........tt

2013-08-03, 23:35
Swoją drogą co to k***a za gówniany program???

hpiotrekh

2013-08-04, 09:15
darkalex1 napisał/a:



Niby rówieśnik, a tyle do powiedzenia ciemna masa ma. Krzyczeć potrafi, a jak potrzebne argumenty to język się plącze i dupe zamykasz.




No to opowiedz coś więcej o tych różnych technologiach jakimi są led i lcd.

Dla większości ludzi wsadzenie diod led zamiast świetlówki to nie jest nowa technologia.