18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wolne sądy (umysłowo)

mygyry • 2021-02-19, 13:56
Czytam i nie wierzę, już więcej nie będę pisał, żeby dać pieszym pierwszeństwo przed pociągami....


Daimler1916

2021-02-20, 02:26
trimix82 napisał/a:

Nic nie wniosłeś merytorycznego, slogany możesz pozostawić swoim kolegom, rodzinie.
Lecz przepisy są uchwalone czy ci się to podoba czy nie, nic tego nie zmieni, no chyba że zmianą uchwalodawcę. Na podstawie tych że przepisów kształtuje się o czyjejś winie lub nie, niewinność,winność.
Tłumaczenie sprawcy ma się nijak do dowodów, które są w o biegu sądu, rokuratury jak i obrońcy. Na podstawie tych że argumentów zaopiniowali werdykt rozpatrywania sądowego a nie na podstawie twoich wypocin!



Jak wczesniej pisalem doczytaj troche dopiero sie wypowiedz.
Bo na chwile obecna lecisz tylko z ta sama plyta utwierdzajac sie w przekonaniu ze niby masz racje a jednak kilka postow wczesniej Twoja racja zostala obalona.

Silentlog

2021-02-20, 02:34
Może chodzi o to że babę widać było z daleka a on nie "trąbił" nie próbował wychamować pociągu a po wszystkim jakby nigdy nic kontynuował jazdę...

Rielan

2021-02-20, 07:39
To wszystko wyjaśnia - "13 czerwca 2018 roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał Marzenę Korzonek (sędzia wydziału I cywilnego Sądu Rejonowego w Raciborzu) na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Raciborzu. M. Korzonek zastąpiła na tym stanowisku sędziego Jacka Lewickiego."

Rolnik90

2021-02-20, 07:55
Musiałem się zarejestrować by debilom wytłumaczyć. Komisja kolejowa uznała maszynistę za niewinnego, rozumiecie to dałny?
Jeśli nie wiecie jakim organem jest komisja to przeczytajcie na Wiki.

Przykład dla jeszcze większych debili.
To tak jakby komisja lotnicza badala katastrofę , wydała opinie o braku winy pilota, a mimo to został by on skazany , bo biegły z drogówki stwierdził że to była jego wina.

trimix82

2021-02-20, 08:00
Daimler1916 napisał/a:

Jak wczesniej pisalem doczytaj troche dopiero sie wypowiedz.
Bo na chwile obecna lecisz tylko z ta sama plyta utwierdzajac sie w przekonaniu ze niby masz racje a jednak kilka postow wczesniej Twoja racja zostala obalona.



Obalić to ty sobie możesz 1/2 lub 3/4 a może nawet litra jak ci zdrowie pozwoli.
Natomiast nic innego się nie zmienia bo nie może, garumenty są twarde jak obowiązujące aktualnie przepisy. Nie mnie rozstrzygać czy są sluszne, ale są I dotyczą każdego.
Dlatego na tej podstawie i dedukcji, obowiązujących przepisów, z mocą biegłych, orazem dowodów, sad oparł się o takie nie inne argumenty i stąd to orzeczenie.

mygyry

2021-02-20, 08:04
trimix82 napisał/a:

Obalić to ty sobie możesz 1/2 lub 3/4 a może nawet litra jak ci zdrowie pozwoli.
Natomiast nic innego się nie zmienia bo nie może, garumenty są twarde jak obowiązujące aktualnie przepisy. Nie mnie rozstrzygać czy są sluszne, ale są I dotyczą każdego.
Dlatego na tej podstawie i dedukcji, obowiązujących przepisów, z mocą biegłych, orazem dowodów, sad oparł się o takie nie inne argumenty i stąd to orzeczenie.



Ty widzę, masz spory problem z czytaniem, z fizyką i nigdy nie miałeś styczności z sądami i upośledzonymi biurwami, które tam pracują.
Skoro już w kółko pie**olisz o argumentach to może je podaj, bo póki co to jesteś sadolowym Macierewiczem.

trimix82

2021-02-20, 08:39
mygyry napisał/a:

Ty widzę, masz spory problem z czytaniem, z fizyką i nigdy nie miałeś styczności z sądami i upośledzonymi biurwami, które tam pracują.
Skoro już w kółko pie**olisz o argumentach to może je podaj, bo póki co to jesteś sadolowym Macierewiczem.



Jak narazie to ty "pie**olisz" na podstawie swoiego widzi mi się!
Pojęcia nie masz o obowiązujących przepisach a walisz, jak głupek wiejski.
Zapomi przyjacielu, że ci cokolwiek podpowiem. Mnie kosztowało to dużo lat, energii i co najważniejsze pieniędzy.
Z litości ci powiem, zacznij od tego, gamoniu!
https://www.plk-sa.pl/dla-klientow-i-kontrahentow/akty-prawne-i-przepisy/instrukcje-pkp-polskie-linie-kolejowe-sa/instrukcje-z-mozliwoscia-wydruku/

danglan

2021-02-20, 08:44
support3 napisał/a:

Obecne sądy to już wynik działania Zbyszka Zero, cała ta PISowska hołota to jedne wielkie komunistyczne ścierwo.



Tu się grubo mylisz, są tak przyspawani ,że Ziober k***a j***na nie ma tam nic do powiedzenia.

mygyry

2021-02-20, 08:50
trimix82 napisał/a:

Jak narazie to ty "pie**olisz" na podstawie swoiego widzi mi się!
Pojęcia nie masz o obowiązujących przepisach a walisz, jak głupek wiejski.
Zapomi przyjacielu, że ci cokolwiek podpowiem. Mnie kosztowało to dużo lat, energii i co najważniejsze pieniędzy.
Z litości ci powiem, zacznij od tego, gamoniu!



O k***a jeszcze mogłeś całą konstytucją zarzucić, dawaj te konkretne argumenty a nie wrzucisz wszystkie możliwe przepisy, dalej mnie utwierdzasz, że nie umiesz czytać, na bank jesteś z tego uposledzonego środowiska prawniczego

trimix82

2021-02-20, 09:02
mygyry napisał/a:

O k***a jeszcze mogłeś całą konstytucją zarzucić, dawaj te konkretne argumenty a nie wrzucisz wszystkie możliwe przepisy, dalej mnie utwierdzasz, że nie umiesz czytać, na bank jesteś z tego uposledzonego środowiska prawniczego



I tym się różnimy, ty czekasz aż ci na tacy podają ja natomiast wiem co mogę a czego nie.
Pamiętaj że brak wiedzy o obowiązujących przepisać jeszcze nikogo nie zwolinil z tychże przepisów.
Ale spoko, lepiej gówno czytać, nie kształcić się a później mówić, że Ci lub tamci są źli!
Facet, taka rada. Bierz książki do łapy, zacznij czytać, rób coś. Może nawet jak już ogarniesz jako tako wiedzę, to wtedy idź i zmieniaj świat, póki co zacznij coś robić!
I pamiętaj ja tego nie wymyśliłem, takie są przepisy i każdy kto podejmuje pracę musi ich przestrzegać i być świadomy tego co ustawodawca postanowil. Każda dziedzina ma swoje wytyczne. Tyko niepełnoletni są zwolnieni z pewnych praw.
Jak już pisałem wyzej, rób coś i jak ci się nie podobają takie przepisy to postaraj się mieć wpływ na nowelizację. Nie wal głupot na sadisticu!

Ps
Dobrze znać konstytucję, zwłaszcza w tych czasach.

SramNapis

2021-02-20, 09:10
danglan napisał/a:

Tu się grubo mylisz, są tak przyspawani ,że Ziober k***a j***na nie ma tam nic do powiedzenia.



Ma, ma

;-)

Fuzi

2021-02-20, 09:45
mam 2 kolegow maszynistow. pare lat temu gosc mial ok 28lat i 3 trupy na koncie. z tym wypadkiem to moze byc tak ze przekroczyl predkosc i akurat zabil ta babe dlatego moga go uwalic. drugi kolega maszynista mowil "lepiej jechac o 10km/h wolniej niz mowia znaki niz jechac o 1km/h z duzo bo mozna isc siedziec"

Daimler1916

2021-02-20, 10:02
trimix82 napisał/a:

Obalić to ty sobie możesz 1/2 lub 3/4 a może nawet litra jak ci zdrowie pozwoli.
Natomiast nic innego się nie zmienia bo nie może, garumenty są twarde jak obowiązujące aktualnie przepisy. Nie mnie rozstrzygać czy są sluszne, ale są I dotyczą każdego.
Dlatego na tej podstawie i dedukcji, obowiązujących przepisów, z mocą biegłych, orazem dowodów, sad oparł się o takie nie inne argumenty i stąd to orzeczenie.



O moje zdrowie kumplu się nie martw. Podejrzewam ze może być lepsze niż Twoje :)

A tak na marginsie to widze ze dalej idziesz w zaparte. Ok to skoro maszynista jest winny to na jakiej podstawie?
Przypomne ze prokurator/sad sp***olil nastepujace rzeczy:

-Wzial pod uwage tylko opinie bieglego z zakresu ruchu drogowego (Ruch drogowy to nie ruch szynowy)

-Zlekcewazyl opinie oraz raporty Komisji wypadkowej z PKP ktora stwiedzila ze maszynista jest niewinny zarzucanych mu czynow.

- Nie dopuscil raportu bieglych kolejowych do sprawy

-sp***olil calkowicie wizje lokalna (odbyla się ona po lebkach)

-Przeprowadzil eksperyment pod koniec maja w dzien gdzie warunki pogodowe były calkiem inne niż te które były w Grudniu. I na tej podstawie stwierdzil ze maszynista mogl zapobiec nieszczesciu.

-Na koniec sad stwierdzil ze maszynista mial dużo czasu na reakcje (dokladnie 1,5 sekundy) zeby uniknac najechania na osobe która siedziala w miejscu niedozwolonym.

Takze powiedz mi skoro wszyscy są rowni wobec prawa to dlaczego dochodzenie prokuratora zostalo przeprowadzone po lebkach? Chcialbys byc tak sadzony?

No i najwazniejsze pytanie dalej twierdzisz ze wyrok jest sprawiedliwy?

mygyry

2021-02-20, 10:32
trimix82 napisał/a:

I tym się różnimy, ty czekasz aż ci na tacy podają ja natomiast wiem co mogę a czego nie.
Pamiętaj że brak wiedzy o obowiązujących przepisać jeszcze nikogo nie zwolinil z tychże przepisów.
Ale spoko, lepiej gówno czytać, nie kształcić się a później mówić, że Ci lub tamci są źli!
Facet, taka rada. Bierz książki do łapy, zacznij czytać, rób coś. Może nawet jak już ogarniesz jako tako wiedzę, to wtedy idź i zmieniaj świat, póki co zacznij coś robić!
I pamiętaj ja tego nie wymyśliłem, takie są przepisy i każdy kto podejmuje pracę musi ich przestrzegać i być świadomy tego co ustawodawca postanowil. Każda dziedzina ma swoje wytyczne. Tyko niepełnoletni są zwolnieni z pewnych praw.
Jak już pisałem wyzej, rób coś i jak ci się nie podobają takie przepisy to postaraj się mieć wpływ na nowelizację. Nie wal głupot na sadisticu!
Ps
Dobrze znać konstytucję, zwłaszcza w tych czasach.



Gdzie te argumenty szczekający piesku?

GranDzisław

2021-02-20, 11:11
Punkt 5 jest po co w takim wypadku?

Art. 14. o ruchu drog.
Zabronione zachowania pieszego
Zabrania się:
1)
wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2)
przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3)
zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
4)
przebiegania przez jezdnię;
5)
chodzenia po torowisku;
6)
wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7)
przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.