18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wodowanie

Kriski • 2021-05-15, 10:13
Nie ważne gdzie, grunt że bliźniemu krzywda się dzieje.


McQurwa

2021-05-15, 11:17
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

I teraz nie miej OC...



Jak już sama nazwa wskazuje OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym

cryzega

2021-05-15, 11:43
Ubezpieczenie jachtu w Polsce nie jest obowiązkowe a po za tym skąd pomysł na to że oc to skròt od ubezpieczenia obowiązkowego

aaaaaaaaaaaaaa

2021-05-15, 12:33
McQurwa napisał/a:

Jak już sama nazwa wskazuje OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym



OC, to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nie zawsze jest obowiązkowe. Nawet, kiedy jest obowiązkowe, to nie oznacza, że każdy je ma. W Polsce dziesiątki tysięcy pojazdów porusza się po drogach, bez ważnego OC.
Więc podtrzymuję swój pierwszy komentarz. Nie posiadaj OC (na dźwig, lub na operatora) i odpie**ol taką manianę...

McQurwa

2021-05-15, 12:58
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

OC, to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nie zawsze jest obowiązkowe. Nawet, kiedy jest obowiązkowe, to nie oznacza, że każdy je ma. W Polsce dziesiątki tysięcy pojazdów porusza się po drogach, bez ważnego OC.
Więc podtrzymuję swój pierwszy komentarz. Nie posiadaj OC (na dźwig, lub na operatora) i odpie**ol taką manianę...



Nie opłacony OC lub nie ważny nie oznacza że jest nie obowiązkowe

cryzega napisał/a:

Ubezpieczenie jachtu w Polsce nie jest obowiązkowe a po za tym skąd pomysł na to że oc to skròt od ubezpieczenia obowiązkowego



W tym wypadku jest interesujące ubezpieczenie pojazdu a nie jachtu.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w Polsce i innych krajach europejskich. Obowiązek zawarcia tego ubezpieczenia oraz jego zakres reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Musisz mieć ważne OC, jeśli tylko masz zarejestrowany samochód – niezależnie od tego, czy Twoje auto porusza się po drogach czy stoi w garażu.

Jeśli nie będziesz miał ważnego OC nawet przez kilka dni, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na Ciebie karę.

aaaaaaaaaaaaaa

2021-05-15, 12:58
Ale nie zawsze OC jest obowiązkowe, np możesz wykupić OC jako właściciel posesji, ale nie masz obowiązku.
Przeczytaj ze zrozumieniem mój pierwszy komentarz i odpowiedz sobie, co ma obowiązek lub brak obowiązku posiadania OC do jego posiadania lub nie.

EksporterZła

2021-05-15, 13:09
mi to śmierdzi Januszem biznesu kreatywnie podchodzącym do swojego sprzętu. Najpewniej się to wydarzyło jeśli mu się nie chciało odpowiednio wysunąć i przede wszystkim umocować podpór, albo majstrował przy zabezpieczeniach, bo te maszyny takie głupie nie są wbrew pozorom. Mają blokady przeciążenia.

Pepperoni

2021-05-15, 14:47
sam ić do ch*ja z tym przestawianiem telefonu...

Barnellini

2021-05-15, 15:42
McQurwa napisał/a:

Jak już sama nazwa wskazuje OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym



Litera "o" w OC nie oznacza "obowiązkowe" więc nazwa ni ch*ja ni wskazuje żeby było obowiązkowe. Chyba coś Ci się poj***ło.

pppmix

2021-05-15, 17:11
Ja pie**ole.

Polacco Sivusco

2021-05-15, 18:09
sezon żeglarski uważam za rozpoczęty. AHOY ci w dupę

Smokw

2021-05-15, 18:22
McQurwa napisał/a:

Nie opłacony OC lub nie ważny nie oznacza że jest nie obowiązkowe
W tym wypadku jest interesujące ubezpieczenie pojazdu a nie jachtu.



McQurwa chyba nie ogarnia, że OC na samochody jest obowiązkowe, ale tu na filmiku brakuje samochodów. Chyba, że on myśli, że OC to tylko na autka, czyli to jakiś szczyl co nawet mieszkania nie ma na własność. Reasumując : OC na samochód jest obowiązkowe, ale OC samo w sobie nie jest polisą obowiązkową.

bastolinii

2021-05-15, 18:24
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

I teraz nie miej OC...

ch*j mu te oc da,dojdą ze dźwig był przeciążony to ch*ja dostanie. Bedzie bulił i za dźwig i za uszkodzone jachty,to będzie około, od ch*ja kasy.