18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Właściciel Uncle Ben’s bije się w piersi za białą supremację

freaky • 2020-06-19, 11:28
Kolejna odsłona walki z rzekomym rasizmem. Popularna marka ryżu i sosów Uncle Ben’s najprawdopodobniej zmieni swoją nazwę i logo, z powodu „utrwalania stereotypów rasowych”. Tak zdecydowała grupa Mars – właściciel marki.

Kultowa marka zmieni się pod wpływem „antyrasistowskich protestów”. W logo Uncle Ben’s widnieje uśmiechnięty czarnoskóry mężczyzna. Właściciel marki sam jednak wyszedł z taką inicjatywą. Nie wiadomo jeszcze „jakie będą dokładnie zmiany ani terminy ich wprowadzenia”. Mars Inc. bierze pod uwagę różne możliwości.


Cytat:

Jako marka globalna wiemy, że jesteśmy odpowiedzialni za zajęcie stanowiska w walce z uprzedzeniami rasowymi i niesprawiedliwością. Kiedy słuchamy głosów konsumentów, zwłaszcza w społeczności czarnych, oraz głosów naszych współpracowników na całym świecie, zdajemy sobie sprawę, że teraz jest właściwy czas, aby rozwinąć markę Uncle Ben’s, w tym jej wizualną tożsamość, co zrobimy – czytamy w oświadczeniu.




CNN zwraca uwagę, że zwrot "wujek" bądź "ciotka" odzwierciedla to, jak biali Amerykanie zwracali się do starszych czarnoskórych osób, nie chcąc używać wobec nich zwrotów "pan" i pani".

Nazwa Uncle Ben's została po raz pierwszy użyta w 1946 r. w odniesieniu do czarnego rolnika znanego jako Wujek Ben właśnie, który był czarnoskórym rolnikiem uprawiającym ryż. Mężczyzna przedstawiony w logo to - jak pisze firma na swojej stronie - "ukochany szef kuchni i kelner z Chicago, Frank Brown".




Tylko jaki to ma sens? Bo jak na razie wynika z tego, że murzynów "usuwają" z różnych nośników, więc prędzej czy później zechcą ich usunąć fizycznie w ramach walki z rasizmem?

paero123

2020-06-19, 11:37
Mężczyzna przedstawiony w logo to - jak pisze firma na swojej stronie - "ukochany szef kuchni i kelner z Chicago, Frank Brown". - wygląda jak Bill Cosby

Arathnmor

2020-06-19, 11:45
paero123 napisał/a:

Mężczyzna przedstawiony w logo to - jak pisze firma na swojej stronie - "ukochany szef kuchni i kelner z Chicago, Frank Brown". - wygląda jak Bill Cosby



Bo oryginał wygląda inaczej.


emperorzbigniew

2020-06-19, 11:51
A niech sobie robią co chcą. Ich cyrk, ich małpy. Dosłownie.

Halman

2020-06-19, 11:52
Arathnmor napisał/a:

Bo oryginał wygląda inaczej.



i tak komuś ciężko tworząc temat sięgnąć do internetu:

paero123

2020-06-19, 11:53
Arathnmor napisał/a:

Bo oryginał wygląda inaczej.


OK, sprawdziłem, rzeczywiście. Zmyliło mnie to zdjęcie, wyżej.
W sumie to Bill też się zasłużył dla wizerunku społeczności afroamerykańskiej, oj zasłużył.

Ca...........on

2020-06-19, 12:00
Bill Cosby to był Uncle Benis

freaky

2020-06-19, 12:13
Halman napisał/a:

i tak komuś ciężko tworząc temat sięgnąć do internetu:


Ale ja tworząc temat zadałem sobie trud, żeby w logo umieścić Billa :)

janlew

2020-06-19, 12:26
Prywatna firma. Chcą sobie niszczyć markę, ich sprawa. Nich zmienią na Mr. Bean's i po sprawie. Najważniejsze żeby policja zaczęła strzelać do tych band na ulicach

Halman

2020-06-19, 12:26
freaky napisał/a:

Ale ja tworząc temat zadałem sobie trud, żeby w logo umieścić Billa


a to przepraszam... :-D

Salieri16000

2020-06-19, 13:11
freaky napisał/a:

Nazwa Uncle Ben's została po raz pierwszy użyta w 1946 r. w odniesieniu do czarnego rolnika znanego jako Wujek Ben właśnie, który był czarnoskórym rolnikiem uprawiającym ryż.



A ja nazywam się major Bień i jestem w stopniu majora...

Mgmacius

2020-06-19, 14:24
Śmiało. Niech usuwają. Byle w sposób permanentny.

Tr...........ty

2020-06-19, 19:36
freaky napisał/a:

Popularna marka ryżu i sosów Uncle Ben’s najprawdopodobniej zmieni swoją nazwę i logo, z powodu „utrwalania stereotypów rasowych”. Tak zdecydowała grupa Mars – właściciel marki.

Kultowa marka zmieni się pod wpływem „antyrasistowskich protestów”. W logo Uncle Ben’s widnieje uśmiechnięty czarnoskóry mężczyzna. Właściciel marki sam jednak wyszedł z taką inicjatywą.



Na głupocie zarabia się najlepiej. Na tym całym burdelu i wymyślonej nietolerancji zarobi nie jeden cwaniak.

HatakeIV

2020-06-20, 00:45
Bo obrazek przedstawiający pracującego czarnego to stereotyp :mrgreen:

gonzales1988

2020-06-20, 01:17
Najlepiej jak zmienią na białego