18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Właściciel Uncle Ben’s bije się w piersi za białą supremację

freaky • 2020-06-19, 11:28
Kolejna odsłona walki z rzekomym rasizmem. Popularna marka ryżu i sosów Uncle Ben’s najprawdopodobniej zmieni swoją nazwę i logo, z powodu „utrwalania stereotypów rasowych”. Tak zdecydowała grupa Mars – właściciel marki.

Kultowa marka zmieni się pod wpływem „antyrasistowskich protestów”. W logo Uncle Ben’s widnieje uśmiechnięty czarnoskóry mężczyzna. Właściciel marki sam jednak wyszedł z taką inicjatywą. Nie wiadomo jeszcze „jakie będą dokładnie zmiany ani terminy ich wprowadzenia”. Mars Inc. bierze pod uwagę różne możliwości.


Cytat:

Jako marka globalna wiemy, że jesteśmy odpowiedzialni za zajęcie stanowiska w walce z uprzedzeniami rasowymi i niesprawiedliwością. Kiedy słuchamy głosów konsumentów, zwłaszcza w społeczności czarnych, oraz głosów naszych współpracowników na całym świecie, zdajemy sobie sprawę, że teraz jest właściwy czas, aby rozwinąć markę Uncle Ben’s, w tym jej wizualną tożsamość, co zrobimy – czytamy w oświadczeniu.
CNN zwraca uwagę, że zwrot "wujek" bądź "ciotka" odzwierciedla to, jak biali Amerykanie zwracali się do starszych czarnoskórych osób, nie chcąc używać wobec nich zwrotów "pan" i pani".

Nazwa Uncle Ben's została po raz pierwszy użyta w 1946 r. w odniesieniu do czarnego rolnika znanego jako Wujek Ben właśnie, który był czarnoskórym rolnikiem uprawiającym ryż. Mężczyzna przedstawiony w logo to - jak pisze firma na swojej stronie - "ukochany szef kuchni i kelner z Chicago, Frank Brown".
Tylko jaki to ma sens? Bo jak na razie wynika z tego, że murzynów "usuwają" z różnych nośników, więc prędzej czy później zechcą ich usunąć fizycznie w ramach walki z rasizmem?

Olisadebe

2020-06-20, 02:54
Zmienią nazwę na UNCLE BOB

Widzicie z murzynami się liczą na świece,a Polacy na zachodzie dalej skręcają rury za pół stawki czarnego i 1/4 tego za co zrobiliby to Czesi Buaahahauuaahaahaahahhaahahaahaaha

przewodnik_elektryczny

2020-06-20, 09:47
w ramach walki z rasizmem powinni usunąć murzynów z Europy. Albo jeszcze lepiej: muslimów

TranzystorWyklęty

2020-06-20, 10:11
przewodnik_elektryczny napisał/a:

w ramach walki z rasizmem powinni usunąć murzynów z Europy. Albo jeszcze lepiej: muslimówPrzecież ostatni desant morski na pontonach to czarne muslimy

andrzejrobert75

2020-06-20, 10:38
gonzales1988 napisał/a:

Najlepiej jak zmienią na białegoW kapturze białym białego.

erolus234

2020-06-20, 12:28
Nie ma murzynów, nie ma rasizmu, proste.

pjetja

2020-06-20, 22:25
Proponuję aby usunęli z kart historii Obamę