18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wkurwiony wyborca pisu o uboju na własne potrzeby

endrju132 • 2017-03-03, 11:31

Wk***iony wyborca Pisu daje upust swojej złości w związku z planami zaostrzenia ustawy o traktowaniu zwierząt przez Ministra Sprawiedliwości. Zmiany te uderzą głównie w osoby , które zabijają świnki na własne potrzeby ;-) Więcej można przeczytać tutaj : LINK

A wy sadole co na ten temat sądzicie ? Czy rolnik naprawdę powinien ponosić ,aż tak wysokie kary za brak stosownego zezwolenia (nie chodzi tu o badanie mięsa ) przy uboju na własne potrzeby ? :shock:

Od siebie dodam ,że świniobicie jest nieodzownym elementem życia wielu osób na wsi i według mnie , jeśli ktoś chce zjadać swoją żywność to nie powinien mieć z tym problemów ;)
Filmik zaj***łem z jakiegoś fp na Facebooku .

dhex

2017-03-03, 11:50
niedlugo nie bedziemy mogli nawet drzewa owocowego posadzic bez papieru potwierdzajacego ze umiemy je podlewac :D

nowynick

2017-03-03, 12:09
Z jednej strony zabronić rolnikowi ubić prosiaka to pomysł totalnie z dupy, z drugiej świnie mogą być istotnym elementem obronnym w dzisiejszych czasach, więc może należy ich mieć w rezerwach jak najwięcej... ;)

PS skoro rytualny obój jest dopuszczalny, to wystarczy założyć sektę i palić głupa (100 podpisów "wierzących" wystarczy zebrać).

ro...........24

2017-03-03, 12:22
Pan Kudliński dobry jest .
Piwo

Sashaaaa

2017-03-03, 12:34
Niech lepiej zajmą sie ubojniami gdzie zwierzęta są katowane przed zabiciem... Hodowlami lisów i innych zwierzątek futerkowych bo w jakich warunkach one są przetrzymywane i jak traktowane to brak słów.

panorama

2017-03-03, 12:37
A taki ch*j. Hahahahaha. Koncowka wymiata.

kotorminator

2017-03-03, 12:57
Nawet pisowcy zaczynają się wk***iać, to dobry znak.

janlew

2017-03-03, 13:18
1:03 Za zgwałcenie świni 6 miesięcy? ? ?
Swoją drogą co ma teraz zrobić lewica? Dla nich zwierzęta to jak ludzie, więc z jednej strony dobrze, ale z drugiej robią to kaczyści którzy mordują ich braci drzewa! Jak tu żyć!

kokos_123

2017-03-03, 18:17
a wszystko dlatego, że sprytny Janusz handlował mięsem z uboju na użytek własny, bo mu się nie opłacało legalnie tego robić, bo miał za mało świnek.

obowiązkowe badania dotyczą tylko świń i nutrii i tylko na włośnie ( i szczerze bardzo dobrze, bo to przej***ny pasożyt i nigdy nie ma się 100% pewności nawet przy domowej śwince )
Przy cielętach, owcach i kozach badania są dobrowolne.

endrju132

2017-03-04, 14:31
@kokos_123 - sam zabijam świnki dla siebie średnio 3 razy w roku i u mnie to wyglada tak ,że najpierw zgłaszam to do powiatowego lekarza weterynarii potem już po zabiciu wiozę mięso do badania , właśnie na włośnia ;) Niby według ustawy o handlu detalicznym ,rolnicy mogą sprzedać do 20 tys rocznie bez odprowadzania podatku . Tylko na pewno jeśli chodzi o wędliny trzeba i tak spełnić jakieś wymagania saniterne i weterynaryjne i właśnie wielu Januszom po prostu może się nie chcieć tego robić ( bo po co spełniać jakieś wymogi ) . Według mnie kary za takie handlowanie nie pewnymi wedlinami powinno być karane ,ale to jest kara nie adekwatna do winy , tak samo jak do 25 lat puszki za fałszowanie faktur a za brutalny gwałt max 6 lat ;)

sumka

2017-03-05, 02:09
Jadąc klasykiem:
Upadek wizerunku Polski - 300 mld dotacji,
Dobra zmiana - 100 mld zadłużenia,
Bół dupy Pisuarów - bezcenny.

PS aż nie mogę się doczekać jak kolejne cudne zmiany wejdą w życie, marzy mi się obowiązkowa matura z religii, całkowity zakaz handlu w niedziele, wszystkie środki antykoncepcyjne na receptę itd...