18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wkurwiony kafelkarz

~Angel • 2018-12-04, 11:56
Nie ma kasy - nie ma kafelek.


Wiewór

2018-12-04, 12:32
Tak porównuję bo są identyczne. W obu sporem jest zapłata za usługę i bynajmniej w moim przypadku nie chodziło o zapłatę za wykonaną odszkodowanie tylko za pracę.

j-...........s1

2018-12-04, 12:50
Ronoaro napisał/a:

Ja rozumiem wk***, o brak pieniędzy, ale... drodzy rodacy tak się spraw nie załatwia. Zakładasz sprawę cywilna w sądzie, po pierwszej rozprawie dostajesz wyrok(dodatkowo wnioskujesz o klauzule natychmiastowej wykonalności- pewnie sąd się do tego przychyli, jeśli wina jest ewidentna) i z tym udajesz się do komornika. Nieuczciwemu zleceniobiorcy oprócz zapłaty za robociznę dojebią jeszcze koszta sądowe i koszta komornicze. Może nie szybka kasa, ale pewna.



Nie do końca, jeżeli Janusz jest oblatany dobrze się zabezpieczy i na papierze będzie goły i wesoły, pieniądze możesz sobie odzyskiwać do usranej śmierci. Skuteczność egzekucji jest tylko nieco lepsza niż skuteczność windykacji (to nie to samo, pierwsze to przymus drugie dobrowolność).
Sądy i komornicy są coraz bardziej niewydolni, od 1 stycznia prawdopodobnie większość wywinie kitę po zmianach w ustawie. Powoli zbliżają się czasy w których trzeba szukać innych sposobów zabezpieczeń.

kretowicz14

2018-12-04, 12:52
Abraxus napisał/a:



Jak przyszli hitlerowcy, Polacy uknuli spisek jak się pozbyć Żydów. Chcąc odzyskać sprzedany majątek ochoczo ruszyli z pomocą co by się zemścić na żydkach i przepuścić ich z niemiecką pomocą przez kominy.



No i mamy żyda. :D Piękną historię tworzysz która nie istniała, czyżby spisek żydowski.
Generalnie Polacy też ginęli i nie tylko. Szacuje się, że zginęło 140 tys. polaków w obozach.

j-...........s1

2018-12-04, 12:58
kretowicz14 napisał/a:



No i mamy żyda. :D Piękną historię tworzysz która nie istniała, czyżby spisek żydowski.
Generalnie Polacy też ginęli i nie tylko. Szacuje się, że zginęło 140 tys. polaków w obozach.



To wasze pieprzenie o Żydach jest stare jak świat.
Najpierw pozwalają się osiedlić, ale nie pozwalają posiadać ziemi ani przystąpić do cechu. Żyd i Rom muszą utrzymać siebie i rodzinę poza oficjalnym systemem gospodarczym - więc kombinują jedni w kierunku handlu i kupiectwa, drudzy w kierunku sztuki i kuglarstwa.
Mijają lata, świat się zmienia, rolnictwo znaczy coraz mniej, feudalizm upada i nagle okazuje się, że najbardziej dochodowe są Żydowskie i Romskie zawody i przedsiębiorstwa.
No to wypieprzyć ich i dać nam, którym nie chciało się kombinować i szukasz sposobów na przeżycie. Pogromik jeden z drugim i będzie super.

To jest kombinowanie jeszcze sprzed epoki oświecenia, ale utrzymuje się silnie do dziś. W PL wyglądało mniej więcej tak jak powyżej, w Rumunii z Romów zrobili de facto niewolników, których wyzwolono w XX wieku. Wszędzie ten sam syf, wszędzie ta sama ksenofobia, nic się nie zmienia.

boss.

2018-12-04, 13:01
A ja miałem ostatnio majstra co mi łazienkę robił 7,5 tygodnia ,a umówił się że zrobi w max. 1 tydzień.Na okres remont wynajmowałem mieszkanie,więc kosztów było sporo.I jak takiemu chu..wi zapłacić?Więc nie osądzajmy bo nie znamy sprawy dokładnie a jedynie wypowiedź majstra.

Wiewór

2018-12-04, 13:17
boss. napisał/a:

A ja miałem ostatnio majstra co mi łazienkę robił 7,5 tygodnia ,a umówił się że zrobi w max. 1 tydzień.Na okres remont wynajmowałem mieszkanie,więc kosztów było sporo.I jak takiemu chu..wi zapłacić?Więc nie osądzajmy bo nie znamy sprawy dokładnie a jedynie wypowiedź majstra.


To się zapisuje umowę termin wykonania data.
Po dacie 50 zł kary za dzień.
Jak robiłem mieszkanie to dałem taki zapis.
Zapie**alali dzień i noc jak małe autka, żeby się wyrobić.
Kasę dostawali w miarę postępu pracy.

saves

2018-12-04, 13:25
@Abraxus
Ładnych parę lat temu, znajomy jako wykonawca szykował do uruchomienia koszerną piekarnię w Warszawie. Wtedy też pierwszy raz na własne oczy widziałem chasyda. Wszystko było pięknie, dopóki trwał remont. Gdy się skończył, Żyd piekarnię sprzedał i zniknął. Nowy właściciel miał w dupie roszczenia znajomego. I miał słuszność, gdyż całą kwotę zapłacił Żydowi. Pan z kręconymi baczkami odnalazł się po roku we Wrocławiu. Gdy oddawał należne pieniądze, darł mordę, jakby mu rodzinę do obozu wywozili, a jego okradali z ostatniej szekli. Tak się kończą interesy z narodem wybranym.

disturbed666

2018-12-04, 13:42
ale widac ladnie polozyl po nie odpadla zadna

Zeusek

2018-12-04, 13:46
Za kilkoma kafelkami zamurować jajeczka i elo :v

slimek16

2018-12-04, 13:52
ale was gosc strolowal :D lazienka ewidentnie do rozwalenia bo sobie klient zmienil koncepcje. Sam 2 tyg temu mialem podobna sytuacje, klient chcial sie spotkac w chacie w sprawie roboty ja wchodze do domu i mysle co ten koles moze chciec? meble pomoc wnosic? okazalo sie ze wszystkie kafelki w kuchni,lazience,przedpokoju maja zostac zerwane razem z tapetami w pokojach i panelami. Ja bym nie dotykal tego jeszcze z 10lat ale niektorych stac


LLime

2018-12-04, 14:16
Bijecie gościowi brawo, ale on jest zwyczajnie debilem.
Nie wie co zrobić? Na policję k***a zgłosić jak dorosły człowiek.

Nie było pierwszej transzy? To po cholerę kontynuował pracę? Na wykończeniówce zleceń od cholery jest, więc nie byłby bez pracy.
Ale lepiej rozj***ć... i teraz koleś nie dostanie żadnej kasy za robotę, a dodatkowo będzie jeszcze musiał zapłacić za zniszczone materiały budowlane.

~Angel

2018-12-04, 14:46
Ronoaro napisał/a:

Ja rozumiem wk***, o brak pieniędzy, ale... drodzy rodacy tak się spraw nie załatwia. Zakładasz sprawę cywilna w sądzie, po pierwszej rozprawie dostajesz wyrok(dodatkowo wnioskujesz o klauzule natychmiastowej wykonalności- pewnie sąd się do tego przychyli, jeśli wina jest ewidentna) i z tym udajesz się do komornika. Nieuczciwemu zleceniobiorcy oprócz zapłaty za robociznę dojebią jeszcze koszta sądowe i koszta komornicze. Może nie szybka kasa, ale pewna. I bez takiego pie**olenia "gdzie ja będę się po sądach włóczył" czy "ile to zajmie czasu, lepiej rozj***ć płytki", bo nie żyjemy w Bananolandii czy w jakiejś wiosce klanowej w Afganistanie.



Takie rzeczy to w bajkach tylko a realia są takie że masz wyrok sądu idziesz do komornika i nagle okazuje się, że zleceniodawca jeździ najnowszym wyj***nym w kosmos BMW, mieszka w 300m apartamencie, nosi zegarek droższy od twojej chałupy i jest k***a biedny i nic nie ma bo wszystko na żonę (ciotkę, wujka, brata, siostrę, karła z piwnicy) z którą podpisał intercyzę. Gościu śmieje się w twarz i wie że ch*ja mu państwo zrobi.

FransFr

2018-12-04, 14:57
Abraxus napisał/a:



Chyba nigdy nie byłeś w polskim sądzie.
Ostatnio sądziłem się o 1500 zł z firmą ubezpieczeniową. Sprawa trwała 2,5 roku. Wygrałem ale ile czasu straciłem.
Polskie sądy to ch*jowizna. Wiecznie mają jakiś problem i odraczają pod byle pretekstem, żeby tylko sprawę zamrozić i odwlekać.
I jeszcze fakt, że na pierwszą rozprawę terminy są po pół roku.
Zapewne jeszcze w grę wchodziła umowa gentlemeńska pomijająca zachłannego polskiego fiskusa i ZUS. Jakby facet miał to opłacić to by już nic nie zarobił.

Dlatego pewnie uznał, że lepsza jest taka kara niż zawracanie sobie dupy w uczciwą walkę.



Ty chcesz uczciwej i klarownej procedury realizacji roszczeń od firmy ubezpieczeniowej? Równie dobrze możesz iść do kasyna dochodzić praw do swoich niespełnionych ekonomicznych oczekiwań.

j-t-t-s1 napisał/a:



To wasze pieprzenie o Żydach jest stare jak świat....



Jak się robi z nich warstwę uprzywilejowaną wobec mieszczaństwa to takie kwiatki wychodzą. Patrz rywalizacja szlachty z mieszczaństwem w Koronie.

j-t-t-s1 napisał/a:


Mijają lata, świat się zmienia, rolnictwo znaczy coraz mniej, ...



Sugeruję przestać jeść przez 3 dni.

j-t-t-s1 napisał/a:


nagle okazuje się, że najbardziej dochodowe są Żydowskie i Romskie zawody i przedsiębiorstwa.



I taki potentat przemysłowy jak Henry Ford miał jakieś urojenia czytając przeciętną nowojorską gazetę.

j-t-t-s1 napisał/a:

No to wypieprzyć ich i dać nam, którym nie chciało się kombinować i szukasz sposobów na przeżycie. Pogromik jeden z drugim i będzie super.



Pogromy były z inicjatywy możnowładnych którzy się u lichwiarzy zadłużyli i chcieli po najmniejszej lini oporu (jak na tamte czasy) odpisać sobie dług. Patrz pogromy żydków w York'u (Anglia)

Wbrew pozorom obecna homogeniczność Polski jest zaletą a niżeli wadą, i jak na ironię wszystko dzięku Hitlerowi i Stalinowi. Problem który istaniał w RON przez wieki a później przez cały okres zaborów ze spotęgowaną intensywnością można powiedzeć "wyparował". Są pewne charakterystyczne przypadłości takich krajów jak Niemcy czy Polska, które nie pozwalają na spokojną koegzystencję dwóch tak bardzo różniących się kultur jak rzymskokatolicka i judaistyczna...

lm65

2018-12-04, 14:59
łykacie ten fejk jak pelikany hehehehe