18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Witold Pilecki w zachodnich mediach

Leet • 2015-01-23, 03:26
Zachodnie media przy okazji zbliżającej się rocznicy wyzwolenia Auschwitz dostrzegły sylwetkę rotm. Witolda Pileckiego.


q800

2015-01-23, 09:42
Ale fajna czekoladka... lizałbym, penetrował i sprawdzał jak wygląda i smakuje różowa fuga na ciemnobrązowych kafelkach.

kamuha

2015-01-23, 09:49
Nutzz napisał/a:

Nie mogę znieść jej chorego amerykańskiego podejścia do prezentowania informacji i samego siebie. Sztuczna intonacja ociekająca syntetycznym miodem i do tego polana lukrem. Szerzej niech się uśmiecha to jej się banan w poprzek mordy zmieści.



oj tam. Jestem pod wrażeniem, że tyle się dowiedzieli i wspomnieli na wizji o Pileckim. Uśmiech wyćwiczony, ale i tak lepszy od smutnej kartoflanej mordy:)

Cały_Idiota

2015-01-23, 09:55
Sinus napisał/a:

Wk***ia mnie jej ten banan na ryju. Cieszy się jakby relacjonowała otwarcie disneylandu.



A nie przyszło ci do głowy, że reportaż ma wydźwięk pozytywny, bo przedstawia "jednego z największych bohaterów wojennych"?
Można opowiadać o historii w sposób afirmujący, a uśmiech nie musi oznaczać braku szacunku.

Fajny reportaż i bardzo sympatyczna prowadząca.

IRONiczny

2015-01-23, 09:59
O, to to nie były nazistowskie ani polskie tylko niemieckie obozy? W końcu jakieś poprawne dane na zachodzie?

Murzyn9111

2015-01-23, 10:45
W zydowskich mediach powiedzieli ze to niemieckie obozy byly ? Brawo !! a za rotmistrza Pileckiego caly dzban najlepszego browara !

zoob3r3k

2015-01-23, 11:01
w ogóle jak to ma być, że o takich Polakach słyszymy nie w polskich mediach a zagranicznych...

jaboll154

2015-01-23, 11:02
Komuś niewolnik z klatki sp***olił i udaje, że rozumie rozmowę ludzi.

defcon1

2015-01-23, 11:11
Trochę mi aż głupio się przypie**alać, skoro w szkole nie słyszałem nawet jednego słowa o nim, a w zachodnich mediach murzynka opowiada o naszym bohaterskim rodaku, ale no k***a wpisać w google translate jak się wymawia Pilecki to nie byłoby takie trudne. Ale amerykańce myślą, że każdy język ma taką samą fonetykę jak ich. Poza tym to otoczka programu jak prognoza pogody, muzyczka jak ze studia kawa czy herbata a mówią o największej wojnie wszech czasów, zagładzie, zbrodniach i bohaterstwie. Te amerykańce to ni ch*ja wyczucia nie mają.

A poza tym to fajnie, że ktoś oprócz świadomych Polaków o nim pamięta.

moonelq

2015-01-23, 11:11
W tym przypadku w czoko jest spoko;P

lo...........us

2015-01-23, 12:08

lolcat

2015-01-23, 13:32
Cytat:

Wiem, że Pilecki działał dla "większego dobra" , ale ciekawi mnie jaka kara za jego ucieczkę spotkała innych więźniów. Ktoś wie coś na ten temat?


Pater patriae napisał/a:

@up
A jaka kara miała ich spotkać? Co gorszego mogło jeszcze spotkać więźniów? Głodówka? Eksperymenty? Poniżenie? Śmierć?
Żeś doj***ł pytaniem.

Z tego co pamiętam, to w "raportach" nic o tym nie było, a więźniów raczej by nie informowano, że jakieś śmieci zabiły kogoś z rasy panów i uciekły.



Po ucieczce Augustyna Kowalczyka i innych niemcy rozstrzelali 20 więźniów i zagazowali 320 Polaków z kompanii karnej. Może przeżyliby to piekło, a może nie.

DanJ93

2015-01-23, 13:48
To w afryce mają telewizję?

Nieciu

2015-01-23, 18:38
Mówi o obozach, a uśmiecha się jakby reklamowała noże w mango...

tranzystor

2015-01-23, 22:24
Szkoda tylko, że nie ma wzmianki o tym fakcie w mainstreamowych mediach zachodnich. W większych zachodnich stacjach telewizyjnych nie wspominają nawet o udziale Polaków w złamaniu szyfru Enigmy.