topic

Witold Pilecki

Avitus • 2012-01-17, 19:44
Ochotnik do Auschwitz.
Pewnie wielu z was o nim słyszało ale jak dla mnie jeden z największych bohaterów w historii naszego kraju. Przez całą moja szkolną karierę niestety nigdy o nim nie wspomniano.

Ale trzeba przyznać że facet miał jaja jak mało kto.

W 1940 Pilecki przedstawił swoim przełożonym plan przedostania się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. W tym czasie niewiele było wiadomo o warunkach panujących w obozie. Nauczył się życiorysu nieujawnionego Niemcom polskiego żołnierza, by jako „Tomasz Serafiński” stworzyć dla Gestapo powód do zesłania do obozu zagłady. 19 września 1940 podczas łapanki wszedł w kocioł łapanki by dostać się do obozu Auschwitz zdobyć informacje o panujących w nim warunkach Jako więzień nr 4859 był głównym organizatorem konspiracji w obozie W zorganizowanej przez niego siatce nazwanej przez Pileckiego – ZOW Pilecki wyznaczył stworzonej przez siebie organizacji następujące cele
-podtrzymywanie na duchu kolegów
-przekazywanie współwięźniom wiadomości z zewnątrz obozu
-potajemne zdobywanie żywności i odzieży
W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 Pilecki wraz z dwoma współwięźniami zdołał uciec z obozu. Brał udział w powstaniu warszawskim. 8 maja 1947 został aresztowany. W areszcie był torturowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka...

3 marca 1948 przed Rejonowym Sądem Wojskowym w Warszawie rozpoczął się proces. Rotmistrz Pilecki został oskarżony o:

-nielegalne przekroczenie granicy
-posługiwanie się fałszywymi dokumentami
-brak rejestracji w Rejonowej Komendzie Uzupełnień
-nielegalne posiadanie broni palnej

15 maja 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci i wkrótce stracony.

[/size]

pianoman

2012-01-18, 13:32
Wiecie kto skazywał na śmierć takich bohaterów wojennych? Stalinowski sędzia Stefan Michnik. I pomyśleć, że teraz jego brat jest jednym z największym i najbardziej wpływowym autorytetem III RR...

Pit89

2012-01-18, 14:19
Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Ks...........ak

2012-01-18, 15:06
pianoman napisał/a:

Wiecie kto skazywał na śmierć takich bohaterów wojennych? Stalinowski sędzia Stefan Michnik. I pomyśleć, że teraz jego brat jest jednym z największym i najbardziej wpływowym autorytetem III RR...O, to to. Prawda. Zacytowałem w sumie tylko po to, żeby Twoja wypowiedź była bardziej widoczna.

da...........ee

2012-01-18, 17:32
Cytat:

Stefan Michnik


Czy trzeba dodawać coś jeszcze? :roll:

Gszysztow

2012-01-18, 18:02
Prokurator, który oskarżał Pileckiego, zmarł w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Rotmistzra Pileckiego.

leon1980

2012-01-18, 19:41
Oczywiście, że bohater. A w dodatku człowiek honoru. Dla Michnika, to pewnie zdrajca. Jego przyrodni brat sądził podobnych Pileckiemu i skazywał na śmierć. Zresztą nie od dziś wiadomo, że dla szefa GW, na miano ludzi honoru zasługuje m.in. Kiszczak, Jaruzelski (obaj pracowali w Informacji Wojskowej - zajmowała się tym samym co UB, była nawet gorsza). Czemu o Michniku, bo przez takich ludzi, przez taką politykę kreowania "autorytetów", jaką realizuje Michnik, zapomina się o prawdziwych bohaterach jak rotm. Pilecki i hołubi się miernoty, zdrajców i morderców.

rafalaudi1

2012-01-18, 19:49
Ktoś kiedyś powiedział, że kacapy likwidowały każdego kto mógł powiedzieć kto naprawdę był bandytom w Auschwitz.
Nie bronię niemców bo ich wina jest oczywista ale prawdziwymi bandytami byli ci którzy do dnia dzisiejszego objawiają się jako ofiary i od lat manipulują prawdą.

Ten człowiek poprostu zobaczył jak wygląda prawda i kto siedzi na wierzyczkach, kto torturuje Polaków i kto robi przysługę niemcą. Pamiętajcie również o tym jakiego wyznania byli kaci powojennego aparatu bezpieczeństwa.

modzgi

2012-01-18, 20:15
Cytat:

Niech kapitaliści gryzą się jak psy, a potem my przyjedziemy jako wyzwoliciele


Film ten przedstawia prawdziwą naturę naszych braci slowian. Reszta na youtube. Warto obejżeć.

GnOmen

2012-01-18, 21:50
modzgi napisał/a:


Film ten przedstawia prawdziwą naturę naszych braci slowian. Reszta na youtube. Warto obejżećDo tego filmu warto wiedzieć kim jest Wiktor Suworow, jednak chyba to wiedza przekraczająca zakres tempaków.

Na yotube pod: "defilada zwycięzców"

Ps. Polecam Akwarium

Adam1394

2012-01-18, 22:46
A imionami tych komunistycznych, kurewskich ścierw, które mordowały tysiące patriotów nazywane są pomniki, szkoły i ulice, nawet dzisiaj. Hańba.

Manhunt93

2012-01-18, 23:24
W moim otoczeni o Pileckim ostatnio wiele się mówiło gdyż szkoła w której obecnie się uczę wybrała go na patrona. Jago żona pochodziła właśnie z Ostrowi Mazowieckiej a szkoła akurat się tu znajduje. Oto link do adresu szkoły http://zs1.ostrowmaz.com/ Jest nawet pomnik przed budynkiem szkoły o który pytał się pjetja ;)

pudel89

2012-01-19, 01:14
Kilka słów ode mnie, tak dla wyjaśnienia dlaczego o ludziach takich jak Rotmistrz Pilecki dziś się nie mówi.

Od kiedy sam rozpocząłem edukację, na lekcjach historii, czy to w podstawówce, w gimnazjum, czy w liceum mówi się o starożytności, średniowieczu, dynastiach królewskich w Europie, potem barok, renesans i na koniec trzyletniego kształcenia w każdej ze szkół kończy się materiał na drugiej wojnie światowej. W kolejnych szkołach ten sam materiał wałkuje się od początku i kończy go w tym samym momencie. O komunizmie nie mówi się wcale, lub niewiele. Jedyne co masz człowieku wiedzieć, to że Niemcy, pardon, Faszyści to ch*je i nie Ruscy, a Komuniści to też ch*je. Masz wiedzieć tyle, nie więcej. I dbają o to ci, którzy są potomkami ludzi wydających wyroki na bohaterów, takich jak Pilecki. Ktoś już wspomniał o Michniku (vel. Aaron Szechter). Takich jak on jest kilkudziesięciu w ministerstwach, zwłaszcza edukacji, gdzie dbają o to, żebyście wiedzieli, że polska szlachta odpowiada za rozbiory, że Polacy nie nadają się do rządzenia własnym krajem. Takich ludzi jak Dmowski, Pilecki, Bytnar z historii się wymazuje, bo są niewygodni. Niewygodni, bo pokazywali co znaczą dla nich słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna". Dzisiaj modne jest plucie na patriotów, nazywanie ich faszystami, na wiarę katolicką, która zawsze była trzonem polskiej kultury i tożsamości narodowej. Lepiej tworzyć kolejne pokolenia podległych baranów, które będą święcie wierzyć w to co im powie władza, mimo, że r*cha nas w dupę niemal na każdym kroku. Po to właśnie nie przedstawia się ludziom autorytetów. Dziś jeśli chcesz się czegoś mądrego dowiedzieć to musisz szukać i uczyć się sam, bo w szkole co najwyżej będziesz słuchać o pie**olinach typu "błękitne firanki jako wyrażenie tęsknoty w wierszach Mickiewicza". I do usranej śmierci nie dowiesz się, że twój prawdziwy wróg siedzi w Warszawie za Twoje pieniądze i wypina dupę byś mógł go w nią pocałować.

Wielu z was pewnie powie, że to nic nowego, ale może kilku z was pomyśl, że czerwoni, nie są już czerwoni, nie przeminęli i dalej robią Was w ch*ja i uśmiechają się do Was co 4 lata na wybory, by dalej robić to samo.

Avitus

2012-01-19, 19:18
@up
Niestety jesteśmy tylko wolnym krajem na papierze a w praktyce dalej rządzą nami żydzi i komuniści ale szara masa niestety tego nie widzi bo mają zajeb*ne łby tym co słyszą w Tv i radiu.

modzgi

2012-01-19, 20:36
Cytat:

Do tego filmu warto wiedzieć kim jest Wiktor Suworow, jednak chyba to wiedza przekraczająca zakres tempaków.

Na yotube pod: "defilada zwycięzców"

Ps. Polecam Akwarium


Suworow, a raczej Rezun to nie był żadnen świętoszek (bo na piękne oczy to do GRU się nie dostaje, trzeba na to zasłużyć). Może i dobrze mówi ale nie mówi wszystkiego. Moim zdaniem niczym się nie odróżnia od swoich kumpli w FSB/KGB

GnOmen

2012-01-19, 23:02
modzgi napisał/a:


Suworow, a raczej Rezun to nie był żadnen świętoszek (bo na piękne oczy to do GRU się nie dostaje, trzeba na to zasłużyć). Może i dobrze mówi ale nie mówi wszystkiego. Moim zdaniem niczym się nie odróżnia od swoich kumpli w FSB/KGBTak to prawda, dlatego zastanawie mnie czy jego ucieczka nie była prowokacją, dywersją, lub może był podwujnym agentem (choć raczej niemożliwe).

Niemniej nie wierzę, że tak bezkarnie może pisać swoje książki, udzielać wywiadów, itd. Parę lat temu nawet rozdawał autografy w empiku w krk, bez spiny.
Litwienienkę zamordowano i to w nieprzeciętny sposób, Kuklińskiemu nawet po upadku komuny wymordowali całą rodzinę, a wujek Witka chodzi sobie zadowolony po świecie, mimo wyroku śmierci.

Jednak jego książki są wyjątkowo dobre !

Pozdr...