18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Witold Pilecki

Avitus • 2012-01-17, 19:44
Ochotnik do Auschwitz.
Pewnie wielu z was o nim słyszało ale jak dla mnie jeden z największych bohaterów w historii naszego kraju. Przez całą moja szkolną karierę niestety nigdy o nim nie wspomniano.

Ale trzeba przyznać że facet miał jaja jak mało kto.

W 1940 Pilecki przedstawił swoim przełożonym plan przedostania się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. W tym czasie niewiele było wiadomo o warunkach panujących w obozie. Nauczył się życiorysu nieujawnionego Niemcom polskiego żołnierza, by jako „Tomasz Serafiński” stworzyć dla Gestapo powód do zesłania do obozu zagłady. 19 września 1940 podczas łapanki wszedł w kocioł łapanki by dostać się do obozu Auschwitz zdobyć informacje o panujących w nim warunkach Jako więzień nr 4859 był głównym organizatorem konspiracji w obozie W zorganizowanej przez niego siatce nazwanej przez Pileckiego – ZOW Pilecki wyznaczył stworzonej przez siebie organizacji następujące cele
-podtrzymywanie na duchu kolegów
-przekazywanie współwięźniom wiadomości z zewnątrz obozu
-potajemne zdobywanie żywności i odzieży
W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 Pilecki wraz z dwoma współwięźniami zdołał uciec z obozu. Brał udział w powstaniu warszawskim. 8 maja 1947 został aresztowany. W areszcie był torturowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka...

3 marca 1948 przed Rejonowym Sądem Wojskowym w Warszawie rozpoczął się proces. Rotmistrz Pilecki został oskarżony o:

-nielegalne przekroczenie granicy
-posługiwanie się fałszywymi dokumentami
-brak rejestracji w Rejonowej Komendzie Uzupełnień
-nielegalne posiadanie broni palnej

15 maja 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci i wkrótce stracony.

[/size]

Rafal1757

2012-01-18, 00:00
W pewnym znaczeniu niemcy byli lepsi od ruskich. Oni otwarcie okazywali swoje intencje i dążenia. Za to ruscy w perfidny sposób zajęli nasz kraj po wygranej wojnie i to właśnie oni wymordowali po wojnie resztę polskich żołnierzy, działaczy z czasów wojny itp

1488

2012-01-18, 00:00
"Bydło"bartoszewski zasiadła w kapitule orła biłago i odmówił przyznana Rotmistrzowi tego odznaczenia...najlepsze jest to ,ze prawdopodobnie jechali tym samym transportem a z Auschwiz "profesor Bydło wyszedł na stan zdrowia....czy Rotmistrz cos wiedział na temat tego łachudry ? to pytania zoatanie bez odpowiedzi.

GnOmen

2012-01-18, 00:08
RHminus napisał/a:

@Barnaba666 święte słowa

@GnOmen tak, a naziści nie byli Niemcami tylko nazistami, taki sam tok myślenia, a że za PRLu masa naprawdę głupich ku*asów się dopchała do jakichś stanowisk to fakt, im głupszemu dali odrobinę władzy tym większym sukinsynem się okazywał.



Naziści byli socjalistami, tak samo jak nasi czerwoni. Inna sprawa, że Naziści byli europejczykami, a Ruscy to była swołocz.
Nie piszcie że walę głupoty, bo moje słowa potwierdzi każdy kto przeżył wojnę i miał doczynienia z czerwonymi.
Gwałty, bestialskie zbrodnie, kradzieże, brak jakichkolwiek zasad - tak krasnaja armia uzdrawiała zachód z kapitalizmu.

Niemcy i Rosjanie byli wrogami Polski w czasie wojny, każdy kto kolaborował z wrogiem był skazywany przez sąd podziemny na karę śmierci.
Z początkiem komuny Władza Polska się skończyła, wyroki śmierci podpisywała Władza Ludowa dla której dawni służalcy, zaplute karły reakcji byli największym wrogiem. Później znajdywano innych, bo naród najlepiej chodować na strachu i wszechobecnej paranoi. Nie zauważyliście, że dzisiaj jest podobnie (terroryści, Islamiści, źli dyktatorzy, globalne ocieplenia, homofobia, nietolerancja, kryzysy, itd.) ?

Nazistów po wojnie osądzono, Niemcy do dziś wstydzą się i przepraszają. Stalinowi i Leninowi do dzisiaj stawia się pomniki, a FSB dalej sprawuje tam władzę ! - Taki tok myślenia ?
Prosta kalkulacja: Niemcy - ok 20 mil. ofiar / ZSRR - ok 50 mil. ofiar / Chiny - ok 65 mil. ofiar

Zobaczcie sobie: http://www.sadistic.pl/czeczenia-zabojstwo-za-zgoda-swiata-vt96710.htm

Polecam dobrą książkę Martina Graya "Wszystkim których kochałem".

don Vito

2012-01-18, 01:20
nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, jestem pełen szacunku dla tego człowieka który był bohaterem, nasuwa się tylko jedno pytanie czemu w Polsce prawdziwych bohaterów się albo zapomina albo skutecznie uśmierca? w tym przypadku widać idealnie obydwa przypadki, bo mało kto o nim słyszał. Przestańmy się wstydzić naszych bohaterów!

staffior

2012-01-18, 01:21
nikt tak Polakom w historii nie dopie**olił jak polacy

GnOmen

2012-01-18, 01:26
staffior napisał/a:

nikt tak Polakom w historii nie dopie**olił jak polacy



Jakiś przykład ?

Everal

2012-01-18, 01:30
nie ma to jak używanie Pileckiego (który był antyfaszystą) jako kolejny symbol faszystów i nacjonalistów pokroju Dmowskiego. j***ni hipokryci.

Ma...........ck

2012-01-18, 01:58
Everal, Dmowski nie był faszystą. Więcej z faszystami miał wspólnego obóz sanacyjny, który dzisiaj się hołubi w szkołach, ale nie wspomina sie o przyjaznych stosunkach z III Rzeszą (w pierwszych latach) i wspólnymi polowaniami Mościckiego z Goeringiem. Do 1937 roku Europa obawiała się, że Polska będzie sojusznikiem Hitlera w razie ewentualnej wojny. Dopiero kiedy Hitler zaczął rościć pretensje do Gdańska, posypało się wszystko.
A co do Dmowskiego to, niewielu wie o tym, dzięki niemu po I WŚ zachodnie ziemie Polski wyglądały jak wyglądały, bo Paderewski poza nazwiskiem i swoją sławą nic w tej sprawie nie zdziałał. To, że Narodowe Siły Zbrojne (ci źli faszyści, swołocz cholerna!!) pomagały Żydom w czasie II WŚ, to pewnie dla takich jak ty nic wielkiego, a że AK - owcy mają na swoim koncie więcej grzeszków niż się o nich mówi to pewnie "wynik presji tamtych czasów".

GnOmen

2012-01-18, 02:29
Everal napisał/a:

nie ma to jak używanie Pileckiego (który był antyfaszystą) jako kolejny symbol faszystów i nacjonalistów pokroju Dmowskiego. j***ni hipokryci.



Pileckiego zamordowali właśnie tacy antyfaszyści z kraju miłujących pokój.

http://www.sadistic.pl/skrajny-lewak-wywiad-vt97201.htm
:cumshot:

Em...........uu

2012-01-18, 03:46
Ja go znam od dawna. Mieszkam przy ul. Pileckiego ;)

sebrycz

2012-01-18, 08:56
I to się nazywa hardkor!!!!!a nie wypicie pół litra z gwinta lub wsadzenie sobje w dupe gaśnicy i wrzucenie na sadistica!!!!gimbusy uczcie się od tego człowieka!!!!!

Wada postawy

2012-01-18, 09:58
@sard, pewnie sam teraz poszedłeś do 1 klasy szkoły średniej i wszędzie wszystkich wyzywałbyś od gimbusów. A pewnie sam do końca nie wiesz do końca co to Auschwitz i chcesz się nieco dowiedzieć streszczonego materiału niż kilku pierwszych linijek z wikipedii.

sard

2012-01-18, 12:04
@Wada postawy
Jesli nie bylbys gimbusem sprawdzilbys ma date urodzenia i jesli posiadalbys odrobine intelektu sprawdzilbys ze uczylem sie w czasach gdy giimnazjum nie bylo :p
A co do ciotki Wiki - kieruj sie nia, ja wole pewne zrodla, ale dla gimbusow trzeba podawac link z ciotki Wiki by potrafili odszukac dane zagadnienie i by dalo sie z nimi dalej probowac konwersowac w necie.
I to sa fakty :)

Phallucifer

2012-01-18, 12:23
Ciekaw jestem gdzie bysmy byli, gdyby nie II Wojna Swiatowa?
Bardzo interesujaca postac,masz piwo za przypomnienie sylwetki tej osoby. Wielkich Polakow, o ktorych sie nie mowi na lekcjach jest wielu. To jest okrutny blad systemu edukacji.

yopashouu

2012-01-18, 12:30
Takim pomniki stawiać, a nie lotnikowi Kaczyńskiemu...