18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Witamy w Wisconsin

Stefan213 • 2013-04-07, 15:35
Terrorysto i kryminalisto,uważaj na obywateli.

Angielski poziom dziecko.

tweak16

2013-04-08, 09:21

A te naboje do tego kałacha to w wiadrach ci sprzedadzą ?
Bo ja ogólnie słyszałem ze w polsce amunicje sprzedaje się na wiaderka a nie na sztuki.
Broń nie jest dla baranów, barany powinny pić wodę albo mleko to co najwyżej sraczki się nabawią ;)

q800

2013-04-08, 09:51
BigDaddyD napisał/a:



Od kiedy w Polsce można kupić "kałacha" legalnie :roll: ?



Od wtedy, od kiedy dostajesz do łapy pozwolenie.

tweak16 napisał/a:


A te naboje do tego kałacha to w wiadrach ci sprzedadzą ?
Bo ja ogólnie słyszałem ze w polsce amunicje sprzedaje się na wiaderka a nie na sztuki.

Broń nie jest dla baranów, barany powinny pić wodę albo mleko to co najwyżej sraczki się nabawią ;)



Amunicję kupujesz w paczkach po 30 sztuk.
Widać Wydzial Postepowań Administracyjnych Warszawa i ustawa o Broni i Amunicji uznały, że nie jestem baranem.

neron666@interia.eu

2013-04-08, 09:56
ja jestem przeciwny , żeby Polska pod tym względem przypominała USA , w Polsce jest za dużo tępego dresiarstwa , któremu taki dostęp do broni mógłby wyjść bokiem , sprzedał by taki dres parę stuk zioła czy czegoś podobnego i ma na gnata , a z jego ideologia to zbyt niebezpieczne .

q800

2013-04-08, 10:15
neron666@interia.eu napisał/a:

ja jestem przeciwny , żeby Polska pod tym względem przypominała USA , w Polsce jest za dużo tępego dresiarstwa , któremu taki dostęp do broni mógłby wyjść bokiem , sprzedał by taki dres parę stuk zioła czy czegoś podobnego i ma na gnata , a z jego ideologia to zbyt niebezpieczne .



Ustawa, ktora obecnie funkcjonuje po nowelizacji nie jest zła. W tej chwili, każdy zdrowy psychicznie, pełnoletni i spełniający okreslone warunki obywatel może otrzymać pozwolenie na dowolną ilość sztuk broni. Problem polega jak zwykle w Polsce na urzędniczej samowoli i mówiąc wprost na łamaniu przez urzędników policyjnych prawa, które im się nie podoba. WPA Łódź jest światłym przykładem praworządności. Pozwolenia dostaje sie tam od ręki i bez rzucania klód pod nogi i w pełnej zgodności z Ustawą oBiA. Na drugim biegunie jest WPA Katowice. Ale coraz więcej ludzi wygrywa w sądach z policją i sobiepaństwem jej umundurowanych urzędników.

St...........el

2013-04-08, 12:07
Wk***iają mnie ludzie, których jedynym "argumentem" przeciw jest to, że mamy dużo dresiarstwa lub Polacy to debile. Niby na jakiej podstawie tak sądzicie? j***ni hipokryci, w 90% my wielcy patrioci, lepsi od zachodniego chlewu, ale jak przychodzi co do czego, to nagle my jesteśmy ci gorsi. sp***alać z takim patriotyzmem!

NieWeszles

2013-04-09, 04:05
SadystycznyRoman napisał/a:

W Polsce też powinien być łatwiejszy dostęp do broni. I tak każdy kto chce kogoś zabić tą broń załatwi, a tak to to przynajmniej broń byłaby zarejestrowana i można by łatwiej namierzyć zabójcę po łuskach czy też pociskach jeżeli zakupiłby ją legalnie.



Jak żyję tu ponad 20 lat to o napadzie z użyciem broni słyszałem może 5 razy. Więc niech nikt mi nie pie**oli głupot, że trzeba mieć broń aby się czuć bezpiecznie.

I tak większość z Was tutaj jest za głupia i ze swoimi popie**olonymi poglądami nie przelibyście testu i finalnie nie otrzymalibyście pozwolenia na broń.

St...........el

2013-04-09, 16:00
NieWeszles, ulżyło ci? Lepiej poczytaj wiadomości. Skądś 600 przestępstw z bronią w ręku się bierze, a mamy sporą ilość napadów z nożami, gwałtów i innych. Broń nie jest tylko do strzelanin, kretynie. Poza tym w myśl obecnego prawa, większość nie miałoby problemu z załatwieniem półautomatycznego karabinka, wbrew temu co mówisz. Problemem jest zbędna biurokracja i czepianie się obywateli.

q800

2013-04-10, 10:17
Nie weszłeś ma w pewnym sensie rację. Broń kojarzona jest przede wszystkim z ochroną osobistą. Obiektywnie mało kto chce mieć takie pozwolenie, nie ma szans go dostać, ani nie jest specjalnie potrzebna. Ale za to jest sporo sportowców i kolekcjonerów, pasjonatów, ktorzy lubią broń i chcą ją mieć dla mania dla sportu i rekreacji. Tym obecna ustawa daje teoretycznie nieograniczone możliwości. Teoretycznie, bo ustawa ustawą, a nadal w prl-u tkwimy i zapisy tej ustawy są często przez policję łamane. Tego dotyczy cała dyskusja. To jest prawdziwy problem a przepisy regulujace dostęp do broni, a raczej ich wykonastwo, są papierkiem lakmusowym w dyskusji czy polska to obywatelskie panstwo prawa czy ponadustawowa władza urzędnika nad obywatelem. Ustawa jasno mowi jakie warunki musisz spelnić i jakie dokumenty przedłozyć, aby dostac pozwolenie bez laski i wydziwiania. Nie są to jakies straszne wymagania. Kto chce, bez problemu je spelni. Troche czasu i trochę kasy. Ale urzędnik w polszy zasranej wie lepiej, mimo klarownej ustawy. Teraz sobie wyobrazcie, że tak samo jest przy wydawaniu prawa jazdy. Nie dziwcie sie tez, że ściga was urząd skarbowy i rujnuje wam życie, bo urzędnik popełnił błąd.zrobią mu coś? HAhahah. To dziki wschodni kraj. Polecam poczytać Ustawę o Broni i Amunicji i wejść na forum broń iweb.