18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wirus nam nie straszny

~Angel • 2020-03-01, 18:39
Z takim wyposażeniem służby zdrowia możemy spać spokojnie.


Zibi69

2020-03-01, 22:11
Głos na bande czworga się nie zmarnował :D

FanatiCS

2020-03-01, 22:15
@blokern, nie strasz nie strasz bo się zesrasz. Ja już kilka epidemii i końców świata przeżyłem i za każdym razem była sraczka u panikarzy a za dwa lata nikt nie pamiętał o sprawie. Zobaczymy czy do końca roku nie umrze 500 000 osób a tego coronawirusa. Niedługo wybory w naszym k***idołku później w usa to się skończy pie**olenie o wirusach.

NataliaW

2020-03-01, 23:30
Wiewór napisał/a:

Pisowskie państwo. Fasada z bajek morawieckiego. Wszystko fajnie wygląda. A pod nią państwo z kartonu sklejonego gownem.
Jak tam pisowcy? Jeszcze nie czujecie bólu w dupie od tego jak was PiS pie**oli?
Co jeszcze mają odjebac?



No tak bo Jarek sam nadzorował zakup tych rękawiczek. Ale ty jesteś dzbanem o inteligencji szympansa z downem

Tr...........ty

2020-03-01, 23:52
NataliaW napisał/a:

No tak bo Jarek sam nadzorował zakup tych rękawiczek. Ale ty jesteś dzbanem o inteligencji szympansa z downem



Nikt z PiSu sam nie nadzoruje działań podlegającym instytucjom, ale politycy tej partii powołują ludzi odpowiedzialnych za wydawanie odpowiednich poleceń i egzekwowanie ich wykonania.

edmund

2020-03-01, 23:57
Wiewór napisał/a:

Pisowskie państwo. Fasada z bajek morawieckiego. Wszystko fajnie wygląda. A pod nią państwo z kartonu sklejonego gownem.
Jak tam pisowcy? Jeszcze nie czujecie bólu w dupie od tego jak was PiS pie**oli?
Co jeszcze mają odjebac?



idiotów, to narazie
napisz która alejka, nasram na twój grób

wilkoala

2020-03-02, 00:41
edmund napisał/a:

idiotów, to narazie
napisz która alejka, nasram na twój grób



Ale z ciebie burak.

bard1988

2020-03-02, 08:13
edmund napisał/a:

idiotów, to narazie
napisz która alejka, nasram na twój grób



Cytowany człowiek to chodzący przykład wyborcy partii narodowo socjalistycznej. Nic więcej w tej głowie, jedynie pogarda i szyderstwo. Przez was nie wstaniemy z kolan, widać to chociażby po służbie zdrowia.

CzerstWybut

2020-03-02, 08:33
bard1988 napisał/a:

Cytowany człowiek to chodzący przykład wyborcy partii narodowo socjalistycznej. Nic więcej w tej głowie, jedynie pogarda i szyderstwo. Przez was nie wstaniemy z kolan, widać to chociażby po służbie zdrowia.



Skoro wyborcy pisu są tacy ciemni i słabi to wytłumacz mi jak to sie stalo ze waszego zlepku partii złodzieji POKO nie wybrali ludzie? Dlaczego przegrywają wciąż ? Jak sie jest mądrym i sprytnym to chyba sie powinno być w czołówce a nie siedzieć w ostatnim rzędzie i narzekać jak to ch*jowo jest. Bardzo lubie jak ktoś pie**oli i narzeka na ludzi których wybrała wiekszość i uważa tą większośc za głupszych od siebie i swoich politykow.

:roll:

Czas sie pogodzić z demokracją kodomito

Wiewór

2020-03-02, 10:43
blokern napisał/a:

Szybkość ataku lub transmisyjność wirusa (szybkość rozprzestrzeniania się wirusa) jest wskazywana przez jego liczbę reprodukcyjną (Ro), która reprezentuje średnią liczbę osób, do których jedna zarażona osoba przekaże wirus.
Przy grypie pospolitej Ro wynosi 1,3. Czyli 1 zarażona osoba przekaże wirus pospolitej grypy 1,3 następnej osobie. 10 zarażonych przekaże 13 innym. 100 przekaże 130 itd.
Grypa pospolita z jaką się niektórzy z nas spotkali, zabija rocznie (oficjalnie): 290 000 - 650 000 ludzi oraz powoduje około 3 - 5 milionów przypadków poważnych chorób.
Okres inkubacji pospolitej grypy wynosi od 1 do 2 dni po zakażeniu wirusem, przez ten czas zarażamy innych oraz po upływie tego czasu mamy objawy np.: dreszcze, bóle ciała, gorączka itd.
Przy sars-ncov Ro wynosi wg. WHO (na 23 stycznia) 1,4-2,5. Inne badania wskazywały we wczesnej epidemii Ro między 3,6 a 4,0 oraz między 2,24 a 3,58. Najczęściej spotkam się jednak z definicją, że przy sars-ncov Ro wynosi: 3-4. Czyli 1 zarażona osoba przekaże wirus sars-ncov 3-4 następnym osobom. 10 zarażonych przekaże 30-40 osobom. 100 zarażonych przekaże 300-400 osobom itd. Przypomnę, przy pospolitej grypie mówiłem, że 100 zarażonych przekaże wirusa 130 osobom. Sars-ncov 300-400 osobom.
Okres inkubacji sars-ncov wynosi 2-14 dni, ale również mówi się o 0-27 dni. Przy pospolitej grypie mówiłem o 1-2 dniach po których mamy objawy i staramy się wiedząc o wirusie nie zarażać pozostałych.
Śmiertelność pospolitej grypy sezonowej wynosi 0,1-0,5% (tzn. umiera 1 do 5 na 1000 osób) - przypomnę, że mówimy o 290 000 - 650 000 zabitych przez pospolitą grypę na całym świecie.
Oficjalne dane mówią, że przy sars-ncov śmiertelność wynosi 3% (tzn. 30 na 1000 osób)
To który wirus więcej zabije w 2020 roku?



Dlaczego w takim razie WHO alarmuje, ostrzega i orzekła stan najwyższego zagrożenia z powody koronawirusa a nie grypy?

Daster napisał/a:

Czas sie pogodzić z demokracją kodomito



PiS i demokracja. Teraz to doj***łeś :mrgreen:

Pamiętasz głosowanie w sejmie?
"trzeba powtórzyć bo przegramy"?

Dopisywanie głosów na podkomisji?

Głosowanie na "dwie ręce".

aaaaaaaaaaaaaa

2020-03-02, 14:11
Wiewór napisał/a:

Dlaczego w takim razie WHO alarmuje, ostrzega i orzekła stan najwyższego zagrożenia z powody koronawirusa a nie grypy?
.



Ro 3 razy wyższe, dłuższy okres bezobjawowy, kilka-kilkanaście razy większa śmiertelność...
To wszystko powoduje, że gdyby nie wyjątkowe środki, to z powodu koronwirusa mogłoby umrzeć nie 500tys., a co najmniej 10mln.
Pandemia grypy "Hiszpanki" pochłonęła wg niektórych szacunków nawet 100mln osób.

edmund

2020-03-03, 21:10
wilkoala napisał/a:

Ale z ciebie burak.



jeśli chciałoś mnie obrazić, to
h*jnia z grzybnią wyszła

i troling wiewióra, analnego specjalisty od pie**olenia

Wiewór

2020-03-09, 20:46
@up oj fakt specjalista od pie**olenia to ja jestem. :-D
Żebyś wiedział co ja wczoraj z baba wyprawiałem.
Polucje byś mial przez miesiąc jakbym ci opowiedział stulejko.
Jeszce mnie kuts boli.

sa...........os

2020-03-27, 14:45
Ciekawe czy już pożegnali się z robotą pod pretekstem "siania paniki"...