18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Winny kolizji, choć jechał karetką na sygnale

voidinfinity • 2016-10-26, 14:13
Cytat:

Chociaż Tomasz Kafara jechał na sygnale i nawet nie drasnął żadnego samochodu, został skazany za spowodowanie kolizji. 13 maja pokonał zakorkowany most w Rzeszowie jadąc środkiem przeprawy. Kilkanaście dni później dowiedział się, że kierowca jadącej z naprzeciwka skody, tuż po minięciu karetki, zawadził o betoniarkę i uderzył w barierę. Winę za to ponosi właśnie kierowca karetki.





Cytat:


- Z tego zdarzenia jest zapis wideo rejestratora, który jasno pokazuje, kto jest winien tego zdarzenia. Kamerka pokazuje zarysy karetki około 115 metrów przez kierowcą skody. Jej kierowca miał czas na reakcję. On minął się z nami i dopiero wtedy to wszystko się rozegrało, zahaczył o betoniarkę. Nie musiał wykonać takiego manewru, mógł spokojnie zwolnić i schować się za betoniarkę - przekonywał Tomasz Kafara.



Cytat:


Innego zdania jest kierowca skody. - Nie słyszałem ani nie widziałem karetki. Od momentu kiedy ją zobaczyłem, miałem bodajże 3, góra 4 sekundy do kolizji. On wjechał na przeciwny pas na przeprawie mostowej. Dla mnie bez dwóch zdań jest winny. 17 lat pracowałem w policji, sam jeździłem na tzw. bombach i można dużo, ale nie wszystko. To była po prostu fantazyjna jazda, co tu dużo mówić - stwierdził.



źródło

pikpok

2016-10-26, 14:25
O! Proszę jak ta sytuacja pokazuje że wciąż żyjemy w Państwie policyjnym i to w dodatku z ułomną i c**owatą policją (przynajmniej w tym rejonie). Jak można być taką p*zdą, mając tak długi dystans, żeby wpie**olić się pod betoniarkę. Baba z sądu za bezmózgowie i policjant do wyjebki od razu. A żeby p. Tomek wiózł krew dla jego k***a córki, ciekawe czy by tak pie**olił...

~Angel

2016-10-26, 14:29
Jazda na sygnale nie zwalnia kierowcy pojazdu od zachowania bezpieczeństwa. Przed wykonaniem manewru musi być pewny że nie zagraża innym użytkownikom ruchu i mieć świadomość o ograniczonym zaufaniu na drodze.

janlew

2016-10-26, 14:31
Karetka miała pecha bo trafiła na psa. Kurestwo. To tylko pokazuje ile jeszcze zmian w tym państwie potrzeba.
Największa klika to własnie sądy, służby i policja. Trza by wywalić każdego kto w PZPR, UB, SB był lub miał ojca/matkę. Nic im nie będzie jak popracują uczciwie na kasie zgodnie z kwalifikacjami. Nie będą przynajmniej mieli czasu na KODy łazić.

voidinfinity

2016-10-26, 14:32
Angel napisał/a:

Jazda na sygnale nie zwalnia kierowcy pojazdu od zachowania bezpieczeństwa. Przed wykonaniem manewru musi być pewny że nie zagraża innym użytkownikom ruchu i mieć świadomość o ograniczonym zaufaniu na drodze.



Następnym razem kierowca karetki stanie grzecznie w korku i poczeka na skórę :amused:

~Angel

2016-10-26, 14:40
:roll:
Następnym razem kierowca karetki nawet nie zwolni wjeżdżając na skrzyżowanie mając czerwone światło bo przecież sygnały włączone. To że jedzie ratować czyjeś życie czy zdrowie nie zwalnia go od narażania innych na jego utratę.