18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wielkanoc w Grecji

krzyks_06.0 • 2018-04-10, 14:07
Podobno ich najważniejsze święto roku. Tak się tam świętuje. ;-)


Arathnmor

2018-04-10, 14:32
Mieć takie zajebiste fajerwerki i nie przywitać nimi imigrantów na granicy...

Volfodzio

2018-04-10, 15:00
OCB? Przecież u nas też strzelało się w niedzielny poranek, niestety tradycja zdechła.

Noside

2018-04-10, 15:10
Gdzie się podziewają krzewiciele Polonofobii w tematach pokazujących prawdę o ich idealnym laickim państwie?

charterox

2018-04-10, 16:37
Może ktoś powiedzieć czym tak nak***iają?

BKKWK

2018-04-10, 16:46
To ich stać na cokolwiek?

Foftek

2018-04-10, 16:51
Grecy to banda idiotów. Pracowałem tam łącznie około pół roku. Zwykłe nieroby mają te swoje siesty pracują po cztery godziny dziennie i żeby to pracą nazwać. To co normalny człowiek robi nie śpiesząc się dajmy na to tydzień to te zjeby robią miesiąc. Po pobycie tam wszystko co związane z tymi żebrakami którym trzeba pomagać, bo bankrutują wiecznie, wk***ia mnie do granic możliwości.

FransFr

2018-04-10, 17:16
Foftek napisał/a:

Grecy to banda idiotów. Pracowałem tam łącznie około pół roku. Zwykłe nieroby mają te swoje siesty pracują po cztery godziny dziennie i żeby to pracą nazwać. To co normalny człowiek robi nie śpiesząc się dajmy na to tydzień to te zjeby robią miesiąc. Po pobycie tam wszystko co związane z tymi żebrakami którym trzeba pomagać, bo bankrutują wiecznie, wk***ia mnie do granic możliwości.



Nie bez powodu pewnien ekonomista stwierdził że Grecja to synonim przewlekłego kryzysu. Poza kilkoma momentami w historii to oni są non stop bankrutami.

siwybis

2018-04-10, 18:55
Mołotow Festiwal :)

krzyks_07.0

2018-04-11, 09:31
Ja pie**ole. Sami niszczą infrastrukturę a potem o dotacje się proszą.

Misiek_KRK

2018-04-11, 10:30
Foftek napisał/a:

Grecy to banda idiotów. Pracowałem tam łącznie około pół roku. Zwykłe nieroby mają te swoje siesty pracują po cztery godziny dziennie i żeby to pracą nazwać. To co normalny człowiek robi nie śpiesząc się dajmy na to tydzień to te zjeby robią miesiąc. Po pobycie tam wszystko co związane z tymi żebrakami którym trzeba pomagać, bo bankrutują wiecznie, wk***ia mnie do granic możliwości.



Zgadzam się z Tobą. Byłem tam dwa razy na wczasach. Raz na lądzie, drugi raz Malia (Kreta). Ogólnie hotele klasy 4,5gwiazdki to jak u nas 3. Zaniedbane, syfiaste, sprzątanie tylko "ryneczku", a pod łóżkami i szafami piach i kurz. Prysznice zagrzybione. Ale najlepsze jak poszliśmy kupić prezenty dla znajomych. Wchodzimy do sklepu a Pani (jak się okazało właścicielka) wyprasza nas bo teraz jest siesta. Wk***ieniu poszlismy nad morze. Wracając wstąpiliśmy do innego sklepu, a tam znowu przerwa bo obiadowa :)

Wiewór

2018-04-11, 11:47
Foftek napisał/a:

Grecy to banda idiotów. Pracowałem tam łącznie około pół roku. Zwykłe nieroby mają te swoje siesty pracują po cztery godziny dziennie i żeby to pracą nazwać. To co normalny człowiek robi nie śpiesząc się dajmy na to tydzień to te zjeby robią miesiąc. Po pobycie tam wszystko co związane z tymi żebrakami którym trzeba pomagać, bo bankrutują wiecznie, wk***ia mnie do granic możliwości.


Nieroby. Odezwał się przedstawiciel narodu pracusiów, którzy sprzedali za picet złoty Polskę lewakom socjalistom.
Grecy szanują siebie i swoje życie bez stresu. Nie są niewolnikami we własnym kraju jak Polacy.
Pomimo kryzysu maja poziom życia o którym polski nedzarz może tylko śnić.
Grek woli siedzieć na plaży z rodziną i żyć skromnie niż dać się ponizac za grosze.
Jedynymi idiotami w Europie są Polacy, którzy dają się jebnac podatkami jak za faraona i zapie**alaja 12h 7 dni w tygodniu. W praktyce to jest zerowa wydajność pracy bo wszyscy łaza po firmie bez celu i udają, że pracują a szef udaje, że płaci.

FransFr

2018-04-11, 14:23
Abraxus napisał/a:


Nieroby. Odezwał się przedstawiciel narodu pracusiów, którzy sprzedali za picet złoty Polskę lewakom socjalistom.
Grecy szanują siebie i swoje życie bez stresu. Nie są niewolnikami we własnym kraju jak Polacy.
Pomimo kryzysu maja poziom życia o którym polski nedzarz może tylko śnić.
Grek woli siedzieć na plaży z rodziną i żyć skromnie niż dać się ponizac za grosze.
Jedynymi idiotami w Europie są Polacy, którzy dają się jebnac podatkami jak za faraona i zapie**alaja 12h 7 dni w tygodniu. W praktyce to jest zerowa wydajność pracy bo wszyscy łaza po firmie bez celu i udają, że pracują a szef udaje, że płaci.



Trochę kuriozalne porównanie w kontekście "sprzedajności", bo jednak w moim przekonaniu doprowadzenie do całkowitej i długofalowej niewydolności aparatu państwowego Grecji poprzez jej niepochamowane zadłużanie się w unijnej kasie jest po stokroć gorsze a niżeli krótko okresowa korupcja polityczna elektoratu za pomocą 500+. Takie są uroki socjal demokracji obecnej europy.

Po drugie, porównywanie krwiożerczości fiskusa polskiego i greckiego to pomyłka, u nas panuje o wiele głębszy reżim w tej kwestii, a w Grecji wszyscy mają wyj***ne na aparat państwowy (do czasu aż przybył niemiecki egzekutor majątkowy).

Wybacz ale muszę to powiedzieć, jeżeli dla Ciebie stopień hedonizmu jest wyznacznikiem niewolnictwa to najlepiej wogóle zlikwidować apart państwowy i niech zapanuje skrajny liberalizm, tylko kto wtedy ochroni Twój stan posiadania skoro nie będzie jednego unormowanego systemu zasad z przynajmniej średnio rozgarniętym egzekutorem tych praw?

I nazywanie w obecnej chwili Polaków idiotami jest mocnym przegięciem, wszyscy dostosowywują się do czasów w jakich im przyszło żyć i nie są pod absolutnie żadną presją w kwestiach zarobkowych (może i było tak z 10 lat temu). A to że praca jest ciężko obciążona fiskusem, to cóż, nie jest to wina nikogo kto dziś ma siły aby robić po 12h 7 dni w tygodniu (nie znam takich), tylko odchodzących na emeryturę pokoleń które za socjalne bezpieczeństwo zadłużyli dzieci i jeszcze nienarodzonych. No i teraz, czym się mogli kierować przy urnach? Tym samym co Ci wypunktowałem, czyli egoistyczny hedonizm stawiający na "tu, teraz, i tylko dla mnie" bez najmniejszej troski o długofalowe konsekwencje.

Sytuacja powinna się wyklarować w perspektywnie najbliższych 20-30 lat gdy ostatecznie upadnie system emerytalny, a to otworzy możliwości na nowe rozdanie, i gwarantuję Ci, że ci którzy do tego momentu będą tyrać na ten system nie łykną już żadnej medialnej papki.

Wiewór

2018-04-11, 14:39
Masz dużo racji ale nie nazwał bym życia Greków hedonizmem. Oni pracują by żyć a Polak żyje, żeby pracować. Praca ma być źródłem dochodu aby można było robić to na co masz w życiu ochotę. W Polsce jest to niemożliwe bo polskie zarobki nie pozwalają na żadne godne wymarzone życie. Życie w Polsce to wegetacja. Nie ma czasu się niczym cieszyć bo siedzisz i kombinujesz jak przeżyć do kolejnej pensji.

FransFr

2018-04-11, 14:47
Abraxus napisał/a:

Masz dużo racji ale nie nazwał bym życia Greków hedonizmem. Oni pracują by żyć a Polak żyje, żeby pracować. Praca ma być źródłem dochodu aby można było robić to na co masz w życiu ochotę. W Polsce jest to niemożliwe bo polskie zarobki nie pozwalają na żadne godne wymarzone życie. Życie w Polsce to wegetacja. Nie ma czasu się niczym cieszyć bo siedzisz i kombinujesz jak przeżyć do kolejnej pensji.



To tzw kombinatorstwo przynosi rezultaty, bo lwia część wynagrodzeń pracowniczych jest poza zasięgiem fiskusa (szara strefa), czego potwierdzeniem jest dziura w CIT na którą klasa polityczna nie ma złotego środka. Bo u nas w europie prowadzi się biznes dla strat, parafrazując klasyka. I to nie jest widzi misie tylko fakt z życia co bardziej rozgarniętych.