18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wiedźmin - Hamerykański trailer

Sushy • 2014-01-04, 20:58
Jak zawsze przekolorowana zapowiedź filmu, oraz dubbing w j. angielskim

Zarammoth

2014-01-04, 21:00
Powiem wam, że mam nadzieję, że Wiedźmin 3 rozsławi Geralta jeszcze bardziej i może np. HBO weźmie się za zrobienie porządnego serialu na miarę GoT. A piwa nie ma za przypomnienie o tym naszym gniocie :-/

PogromcaDziewic

2014-01-04, 21:08
A ja mam nadzieje, że Wiedźmin 3 będzie tak klimatyczny jak pierwsza część. Dwójka kompletnie zabiła słowiański klimat tej gry niestety, choć to naprawde niezła gra.

Smutas

2014-01-04, 21:14
Qrwa, znowu obciach przed Amerykanami?

mo...........et

2014-01-04, 21:15
Nie żebym się dopie**alał do twórcy tego trailera ale, jak dla mnie, z tego materiału nie da się nic zrobić. Totalnie Wieśka sp***olili, nic tu nie da fajny, szybki montaż i dobra nuta. I jeszcze jak zobaczyłem Paździocha... k***a, aż się poplułem. Piwo za Mariana.

kaelem

2014-01-04, 21:18
Polski Pit kurka z żebra

bloodwar

2014-01-04, 21:28
Wiedźmin, co by o nim nie mówić, był jedną z pierwszych i dość ambitnych prób zmierzenia się polskiej kinematografii ze światem fantasy i za to nalezy się szacunek całej zaangażowanej w jego produkcję ekipie. Choć rzeczywiście - mając taki budżet i piersi Wolszczakowej do dyspozycji mogli zrobić mocny, mało cukierkowy film dla tru fanów, niestety powstała bajkowa produkcja dla gimbazy mająca niewiele wspólnego z klimatem pierwowzrou książkowego. Po obejżeniu zjawiskowego trailera do gry Wiedźmin 2 (tego ze statkiem i magiem-skrytobójcą) sugerowałbym raczej, żeby ktoś zainteresował się stworzeniem pełnowymiarowego filmu w technice CGA, z "dorosłym" klimatem w stylu Gry o Tron tzn skrytobójstwa, wbijanie na pal, śmierć dobrych bohaterów i triumf złych etc. (+ piersi Wolszczakowej, mogą być komputerowe :-) a nie kolejnej cukierkowej podróbki LoTR.

PS: Na ekranizację wciąż czeka świetna "Achaja", która też ma mocny klimat (min. torturowanie łechtaczki głównej bohaterki już w pierwszym tomie, gwałty i dominację ZŁA i to takiego prawdziwego ZŁA z duzych liter) oraz wiele ciekawych książek w klimacie szlacheckiej Polski XVII wieku (Komuda, Piekara itd.)

McMenel

2014-01-04, 21:45
Za trailery 2 i 3 odpowiada Bagiński i jego ekipa animatorów. I zgodzę się ze zdaniem iż 2 nie miała tak fajnego klimatu jak numerek jeden. Za ładnie i za pięknie było. Wiedźmin to brud , szczochy i smród. To brak koloryzowania świata. W nr 1 był właśnie taki. Nieco szary nieco pozbawiony kolorów ale przez to bardziej zionął klimatem niż nr2.

znawca

2014-01-04, 22:20
0:26 Rysiek z Klanu?

go...........ek

2014-01-04, 23:55
bloodwar napisał/a:



PS: Na ekranizację wciąż czeka świetna "Achaja", która też ma mocny klimat (min. torturowanie łechtaczki głównej bohaterki już w pierwszym tomie, gwałty i dominację ZŁA i to takiego prawdziwego ZŁA z duzych liter) oraz wiele ciekawych książek w klimacie szlacheckiej Polski XVII wieku (Komuda, Piekara itd.)



wiedźmina uwielbiam przeczytałem każdą część po 7 razy i znowu zaczynam czytać i uważam, że filmu nie zrobią tak dobrego jak książka, tak samo na hobbicie się rozczarowałem a "Achaja" słyszałem że dobre ale nie można nigdzie kupić:// w żadnej księgarni, trzeba czekać

Kr...........53

2014-01-05, 01:40
Może nie był zbyt dobry, ale obsada aktorska FENOMENALNA!

bloodwar

2014-01-05, 11:18
gozdek napisał/a:


"Achaja" słyszałem że dobre ale nie można nigdzie kupić:// w żadnej księgarni, trzeba czekać



"Achaja" jest dostępna w każdym Empiku, zwłaszcza ostatnio kiedy wyszła "Królowa Achaja" (dalsza część trylogii) a jak coś IMHO opłaca się zamówić i czekać bo książka świetna, taki feministyczny Wiedźmin :-)

Hangman108

2014-01-05, 13:00
@bloodwar Chodziło ci o technikę CGI, czy CGA, to jeszcze coś innego?

sługaSzatana

2014-01-05, 16:01
Nie ma co liczyć na żaden film, ani serial. Sapkowski sam powiedział, że każdego, kto przyjdzie do niego po zgodę na nakręcenie, wyjebie za drzwi.

bloodwar

2014-01-05, 16:14
Hangman108 napisał/a:

@bloodwar Chodziło ci o technikę CGI, czy CGA, to jeszcze coś innego?



A jaka jest różnica między CGI a CGA? Napisałem CGA jako skrót od "computer-generated animation" a nie wyszczególnienie jakiejś konkretnej techniki. Zastosowana technika jest mi obojętna - wszystko jest lepsze niż połączenie żywych aktorów i scenografii z tanim komputerowym smokiem (wyglądającym jakby animator który go robił miał do dyspozycji jedynie painta i darmowy program 3D) i do tego gumowe ciała upolowanych potworów. Najchętniej widziałbym tak jak pisałem wcześniej - topowego, uznanego grafika Bagińskiego, sztab dobrych animatorów, zaawansowaną technologię motion-capture, dobry komp do renderu i jazda, niech zrobią coś w stylu polskiego Beowulfa, niech wrzucą do filmu sceny batalistyczne, efekciarskie wykorzystanie magii (jak np. to zamrażanie z trailera W2) etc. Jak Sapkowski się wypnie i nie da praw to zawsze zostaje Achaja - w której tez jest magia, też są emocjonujące pojedynki, wątek miłosno-erotyczny a do tego bardziej spektakularne niż w Wiedźminie sceny batalistyczne i ciekawsza sceneria (min. pustynie, lasy elfów etc)