18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wezwanie do zapłaty - czarny czwartek

Dr.Kafar • 2013-11-08, 17:45
Hej, oto moje dzisiejsze znalezisko w skrzynce pocztowej:



Filmu oczywiście nie ściągałem, brzydzę się kradzieżą :mrgreen:

Ogólnie z czego zauważyłem po krótkich poszukiwaniach w internetach, sporo osób dostało podobne wezwania, tutaj zamknięty już temat na forum prawnym:

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/480408-otrzymalem-list-z-poleceniem-zaplaty-9.html

Po cóż zakładam więc tu temat? Po pierwsze ciekawi mnie ilu sadolów i sadolek otrzymało podobne wezwania i kiedy. Po drugie uważam, że to jakieś naciąganie. Już miałem smutnych panów na chacie i wiem, że wygląda to inaczej - pierw pukają do drzwi, potem włażą brudnymi buciorami i chcą zabierać kompa. Tutaj jednak pierw otrzymałem ostrzeżenie i to od samego niby poszkodowanego... No nic, przeca jestem niewinny, tylko nie widzi mi się wstawać 5 po 6 rano ;D

Osobiście uważam, że można by złożyć zawiadomienie o próbie wyłudzenia, wszak każą mi płacić za coś co jest tylko podejrzeniem. No nie wiem, może mamy jakiegoś prawnikusa sadolusa? Ja osobiście olewam takie wezwania, tym bardziej iż przyszło listem zwykłym, a nie poleconym... :idzwch*j:

The.prophecy

2013-11-09, 15:27
Provider ma całą listę, komu i o której godzinie udostępnił dane IP. Więc nic tu nie da zmienne IP. Napisz do swojego dostawcy a przyśle ci dokładną listę kiedy i o której godzinie jakie IP ci przyznali.
Rejestrowanie tych danych to ich obowiązek.

fine666

2013-11-09, 15:41
alexanderlander napisał/a:

Witajcie moi mili
Moja znajoma tez dostala takie pismo tyle ze jakis czas temu
Wziela prawnika ktory obiecywal ze nie ma dowodow i sprawa bedzie wygrana .
Niestety z tego co sie dowiedzialem dane transferu czas i data posiada provider co nie bylo do podwazenia.Pan adwokat za sprawe wzial 800 zl a moja znajoma pokryla koszta sądowe plus zaplata dla wlasciciela praw autorskich razem ok 2000 zl splaca to jeszcze bo w takich sprawach powiedzieli jej ze jej dane znajda sie w KRD a wtedy ani kredytu ani nic i klopoty.
Ja osobiscie jak sciagam to u kolego lub znajomych nie chce miec klopotow ;)
pozdrawiam.



Tak a Ty się k*rwa zarejestrowałeś tylko po to by nam to napisać.
W dodatku na innych stronach podobnej treści wiadomości, wszystkie osoby z 1 postem i niemal identyczną budową wypowiedzi.
Powiedz im wprost lepiej by przelali Ci, te 550zł.

Dr.Kafar

2013-11-09, 15:58
alexanderlander napisał/a:

Witajcie moi mili
Moja znajoma tez dostala takie pismo tyle ze jakis czas temu
Wziela prawnika ktory obiecywal ze nie ma dowodow i sprawa bedzie wygrana .
Niestety z tego co sie dowiedzialem dane transferu czas i data posiada provider co nie bylo do podwazenia.Pan adwokat za sprawe wzial 800 zl a moja znajoma pokryla koszta sądowe plus zaplata dla wlasciciela praw autorskich razem ok 2000 zl splaca to jeszcze bo w takich sprawach powiedzieli jej ze jej dane znajda sie w KRD a wtedy ani kredytu ani nic i klopoty.
Ja osobiscie jak sciagam to u kolego lub znajomych nie chce miec klopotow ;)
pozdrawiam.



No proszę, czyżbyśmy trafili osobę rozsyłającą te zawiadomienia? Już gościu na kilku stronach w podobnych sprawach wypowiadał się identycznie i specjalnie po to się rejestrował...

The.prophecy

2013-11-09, 16:11
A jak, ktoś musi podkręcać atmosferę strachu :brawo:

"dobrowolne" skoro macie tyle dobrej woli to płaćcie i dajcie się :doggy:

Było już, "na wnuczka", "na policjanta", teraz "na adwokata".
Kamasutra - powstała w Indiach a my dopisujemy do niej własne rozdziały.

Pallar_Anders_Visa

2013-11-09, 19:12
Nikogo nie zastanawia, że pokrzywdzony - Baseprotect GmbH to firma z Niemiec? Czego chcą od polskiego filmu?

Miałem już przygodę z naciągaczami (firma KVI Sp. z o.o.), którzy byli firmą-słupem dla firmy-matki z Niemiec. Tam aktualnie jest to bardzo popularna forma rozrywki - takie naciąganie. Widać zmienili nieco taktykę.

Zeely

2013-11-09, 19:20
Pierwsza rzecz. Czy pismo posiada pieczątkę i podpisy naniesione ręcznie? Poza tym jeśli akcje miała miejsce w 1994 roku minął okres pięciu lat, który w tym przypadkiem doprowadziłby do przedawnienia sprawy. I w ogóle gdzie strona 2 z 2? ;>

zonk

2013-11-09, 19:27
Dziwna ta Polska, ponoć u nas jest najdłuższy okres trzymania informacji przez providera.

strupek69

2013-11-09, 19:41
Na przyszłość korzystajcie z i2p. Nie będzie niespodzianek.
Pozdrawiam Was.

Mizantrop

2013-11-09, 22:34
Masterof napisał/a:



Przeważnie za darmo jest w lepszej jakości. Mnie tam stać wydać 10 zł na miesiąc i mogę spać spokojnie, no ale ja pracuję, a nie siedzę w necie 24h płacząc, że bida i pracy ni ma :-|



Nie uwierzę, że są na świecie ludzie którzy marnują kilka godzin łącza dla przyjemności obcych ludzi, żeby Ci mogli sobie pooglądać film ZA DARMO w full hd

adam_c

2013-11-10, 00:41
Zeely napisał/a:

Pierwsza rzecz. Czy pismo posiada pieczątkę i podpisy naniesione ręcznie? Poza tym jeśli akcje miała miejsce w 1994 roku minął okres pięciu lat, który w tym przypadkiem doprowadziłby do przedawnienia sprawy. I w ogóle gdzie strona 2 z 2? ;>


Rok 1994 to nie czas akcji. To czas powstania ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych ;)

Pizkes

2013-11-10, 01:45
Tylko że wiele osób dalej myli pewne pojęcia. Ściąganie plików z internetu, to nie kradzież, k***a! Ty to kopiujesz, bez uiszczenia opłaty. Nie podpie**alasz komuś rzeczy uniemożliwiając osiąganie z niej dalszych zysków. On nie traci nic na twoim "przestępstwie", on po prostu nie zarabia. To tak, jakby się weszło na prom nie płacąc za bilet.

boberm

2013-11-10, 11:08
Jak można ściągać z torrentów bez peerblocka :trzesieee:

pan_lektor

2013-11-11, 01:08
Pallar_Anders_Visa napisał/a:

Nikogo nie zastanawia, że pokrzywdzony - Baseprotect GmbH to firma z Niemiec? Czego chcą od polskiego filmu?

Miałem już przygodę z naciągaczami (firma KVI Sp. z o.o.), którzy byli firmą-słupem dla firmy-matki z Niemiec. Tam aktualnie jest to bardzo popularna forma rozrywki - takie naciąganie. Widać zmienili nieco taktykę.



Z tego co przeczytalem, firma zajmuje się właśnie wyszukiwaniem IP, pobierających nielegalnie, a mógł zgłosić się polski klient.

Ktoś wyżej napisał, że tepsa stracilaby połowę klientów za udostępnienie danych prokuraturze. Pokolenie JP, czy zwykły idiotyzm?

foxfck

2013-11-12, 03:52
Ku*wa, ale kancelaria hajsu ma, stać ich na pieczątki niewykrywalne dla skanerów... je*ani...
A może są na drugiej części listu?

A z racji, że to również mój pierwszy post to tylko napiszę, że znajomy kumpel nieznajomego kuzyna ściągał filmy z internetów i mu też przyszło takie samo pismo, i też to olał, i też przyszli smutni panowie, i 5 kafli w plecy...

Nie napiszę też, że to na pewno fejk, bo jak Ci w pierdlu dupę będą haratać, to mi smutno będzie :D

The.prophecy

2013-11-13, 22:12
@UP:



Skupić się, by akcji nie przegapić!