18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wezwanie do zapłaty - czarny czwartek

Dr.Kafar • 2013-11-08, 17:45
Hej, oto moje dzisiejsze znalezisko w skrzynce pocztowej:



Filmu oczywiście nie ściągałem, brzydzę się kradzieżą :mrgreen:

Ogólnie z czego zauważyłem po krótkich poszukiwaniach w internetach, sporo osób dostało podobne wezwania, tutaj zamknięty już temat na forum prawnym:

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/480408-otrzymalem-list-z-poleceniem-zaplaty-9.html

Po cóż zakładam więc tu temat? Po pierwsze ciekawi mnie ilu sadolów i sadolek otrzymało podobne wezwania i kiedy. Po drugie uważam, że to jakieś naciąganie. Już miałem smutnych panów na chacie i wiem, że wygląda to inaczej - pierw pukają do drzwi, potem włażą brudnymi buciorami i chcą zabierać kompa. Tutaj jednak pierw otrzymałem ostrzeżenie i to od samego niby poszkodowanego... No nic, przeca jestem niewinny, tylko nie widzi mi się wstawać 5 po 6 rano ;D

Osobiście uważam, że można by złożyć zawiadomienie o próbie wyłudzenia, wszak każą mi płacić za coś co jest tylko podejrzeniem. No nie wiem, może mamy jakiegoś prawnikusa sadolusa? Ja osobiście olewam takie wezwania, tym bardziej iż przyszło listem zwykłym, a nie poleconym... :idzwch*j:

Nihilista

2013-11-09, 02:42
Chciałem porozmawiać, a nikt nie odbiera..
To może tak z dedykacją:
Serdecznie pozdrawiam wszystkich krawaciarzy i wymienioną specjalistkę od krawatów. Tytułem 14701. No i może jeszcze 14702 i 3, z ewentualną nawiązką.
Doczytaliście kto w tej sprawie jest pokrzywdzony? Powinni z góry umorzyć za niewielką szkodliwość społeczną. A tak na poważnie, za głupie. Po prostu niemożliwe. Zwykła próba wyłudzenia.

crossdressphyxia

2013-11-09, 08:17
Skoro przyszło listem zwykłym, to pozamiatane.
Pobieraczek też wysyłał takie ch*jostwa zwykłym listem.
Polecony podpisujesz przy odbiorze a tu?

-"Panie, ja nic nie wiem, jaki list, nic nie dostałem i ch*j"

Kto mi k***a udowodni, że go odebrałem?Matka też buszowała po necie, założyła konto na pobieraczku i potem przyszło coś podobnego, juch chciała wyskakiwać ze stówki ale się powstrzymała.Od roku jest cisza i ch*j im w dupę.

Krak

2013-11-09, 08:46
Dr.Kafar napisał/a:

Hej, oto moje dzisiejsze znalezisko w skrzynce pocztowej:



Rzekłbym, że to fejk.
Szukają frajerów do płacenia na różne sposoby.
Zapewne jak zechcesz zapoznać się z tą sprawa okaże się, że nie istnieje.

kufer111

2013-11-09, 09:47
dla sciągających z torrentów polecam program perrblock http://www.peerblock.com/\\

zobaczycie ile tego monitorującego scierwa chce sie z nami połączyć

~Angel

2013-11-09, 10:17
Masterof napisał/a:

Ale po jaki ch*j ściągać coś w obecnych czasach ? Filmy, czy muzyka są spokojnie dostępne na wielu stronach. Jebnij se playliste na yt i masz z głowy ściąganie i prawników.



Nie każdy ma ochotę oglądać filmu w jakości divix z dźwiękiem stereo.

vladimir115

2013-11-09, 10:46
qutank napisał/a:

Dziewczyna kuzyna była jakiś czas temu w Niemczech u wujka, miała własnego laptopa, podłączyła się do sieci wiadomo.
Po jakimś czasie, dostała pismo, a w Polsce była już kawał czasu - nie wiem czy skonstruowane tak samo, lecz także wzywające do zapłaty bodajże 5000 euro, w pierwszej chwili gdy usłyszałem ta historie pomyślałem że ktoś chce wyłudzić pieniądze, lecz ona skonsultowała się z wujkiem, on z kolei z prawnikiem itd itd.

Okazało się że musi zapłacić, jest całkowicie prawomocne pismo, żadne oszustwo. Odwołała się i w ogóle zainterweniowała i karę złagodzono.

Dodam że u niej także wykryto jakiś plik, jakiegoś niby filmu którego nigdy nie oglądała, nawet nie ściąga w zasadzie takich rzeczy z sieci.
A film jeszcze nie był w kinach nawet podobno..

Warto się skonsultować z jakimś prawnikiem, czy zadzwonić na jakąś darmową linię porad - a na przyszłość po prostu skasować z utorenta plik i nie udostępniać.



Była u wujka, podłączyła się do sieci i potem dostała pismo w Polsce, na polski adres? Skąd wiedzieli, że to ona? Wykryto u niej plik, którego nigdy nie oglądała, ani nigdy nie ściagała? To skąd on tam się u niej wziąl? Nie jestes wiarygodny z tą swoją historią.

Mizantrop

2013-11-09, 10:59
Angel napisał/a:



Nie każdy ma ochotę oglądać filmu w jakości divix z dźwiękiem stereo.



Też nie rozumiem ludzi oglądających filmy online w jakości .cam w XXI wieku, w czasach gdzie film full hd ściąga się w max 20 minut

Masterof

2013-11-09, 11:39
Mizantrop napisał/a:



Też nie rozumiem ludzi oglądających filmy online w jakości .cam w XXI wieku, w czasach gdzie film full hd ściąga się w max 20 minut



No tak, serwisy udostępniające filmy, gdzie często wymagane jest konto premium mają jakość CAM, a w tym samym momencie jakieś gimbusy ściągające wszystko z netu posiadają już wersje Blu-ray i rozdają ją za darmo na lewo i prawo. Logiczne.

Mizantrop

2013-11-09, 11:40
Masterof napisał/a:



No tak, serwisy udostępniające filmy, gdzie często wymagane jest konto premium mają jakość CAM, a w tym samym momencie jakieś gimbusy ściągające wszystko z netu posiadają już wersje Blu-ray i rozdają ją za darmo na lewo i prawo. Logiczne.



No właśnie - premium. Trzeba być idiotą żeby płacić za coś co jest powszechnie dostępne za darmo w lepszej jakości

Masterof

2013-11-09, 11:54
Mizantrop napisał/a:



No właśnie - premium. Trzeba być idiotą żeby płacić za coś co jest powszechnie dostępne za darmo w lepszej jakości



Przeważnie za darmo jest w lepszej jakości. Mnie tam stać wydać 10 zł na miesiąc i mogę spać spokojnie, no ale ja pracuję, a nie siedzę w necie 24h płacząc, że bida i pracy ni ma :-|

The.prophecy

2013-11-09, 12:06
Pobierać to się umie, ale o niecytowaniu wiadomości powyżej to żaden nie słyszał?

piogo27

2013-11-09, 12:39
Dlatego mimo wszystko lepiej mieć neta w jakiejś tepsie, netjaczu czy w innym znanym operatorze, bo gdyby taka sprawa u nich wybuchła, że udostępnili dane abonenta to straciliby z 50% klienteli. A po drugie to szyfrować szyfrować i jeszcze raz szyfrować do k***y nędzy i biedy, i wyj***ć windowsa, linuks już go przegonił.

alexanderlander

2013-11-09, 14:36
Witajcie moi mili
Moja znajoma tez dostala takie pismo tyle ze jakis czas temu
Wziela prawnika ktory obiecywal ze nie ma dowodow i sprawa bedzie wygrana .
Niestety z tego co sie dowiedzialem dane transferu czas i data posiada provider co nie bylo do podwazenia.Pan adwokat za sprawe wzial 800 zl a moja znajoma pokryla koszta sądowe plus zaplata dla wlasciciela praw autorskich razem ok 2000 zl splaca to jeszcze bo w takich sprawach powiedzieli jej ze jej dane znajda sie w KRD a wtedy ani kredytu ani nic i klopoty.
Ja osobiscie jak sciagam to u kolego lub znajomych nie chce miec klopotow ;)
pozdrawiam.

tranzystor

2013-11-09, 14:44
Dr.Kafar napisał/a:

Hej, oto moje dzisiejsze znalezisko w skrzynce pocztowej




Widzisz, nawet kraść trzeba potrafić :-P