18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wegetarianie wpadli na fajny pomysł

nowynick • 2017-04-11, 10:00
też bym wolał znać datę uboju

b0r000

2017-04-11, 10:04
Klasyczny strzał w stopę :D

~Velture

2017-04-11, 10:53
Znakomity pomysł. Popieram!

madafaka77

2017-04-11, 11:04
zwierzaka nie mozna zabic, mozna natomiast ubic jak turka, moskala czy tatarzyna...

IOI

2017-04-11, 12:39
"...data ZABICIA zwierzęta..."
po jakiemu to?

~kotka_w_piwnicy

2017-04-11, 12:50
Paranoja. Potem dzieją się takie "tragedie" jak w polskim programie kulinarnym. Dzieci miały okazję poznać zwierzęta, które potem ugotują - szok, niedowierzanie i dramat, że mięsko na drzewach jednak nie rośnie :lol: Popadanie ze skrajności w skrajność nigdy nie jest dobrym pomysłem. Miło dbać o kury nioski, żeby miały więcej przestrzeni w klatce niż taka pozwalająca zaledwie się obrócić oraz żeby świnie przed śmiercią jeszcze bardziej nie siwiały ze strachu. Ale przeżywanie, ze zwierzęta przeznaczone w przyszłości na ubój są faktycznie zabijane, to już pomieszanie z poplątaniem :homer:

darex99

2017-04-11, 13:31
Kilka kilometrów obok mojej rodzinnej miejscowości jest mały sklep mięsny (rodzinny, od ponad 60 lat już istnieje) ceny o 30 - 40 % wyższe niż w sklepach sieci mięsnych, bo jakość rewelacyjna, zero chemii i innego syfu, ludzie pokonują nawet ponad 100 km aby tam się zaopatrzyć w produkty. W tygodniu kolejki na 10-20 minut. Przed Świętami, majówką etc. kolejki nawet na ponad godzinę stania. Sklep ten od kiedy pamiętam zawsze ma oznaczenie daty uboju na swoich produktach. Podobne praktyki z oznaczeniem daty uboju spotkałem w sklepach w Niemczech, Hiszpanii oraz Norwegii. Dobra sprawa i takie oznaczenie powinno być moim zdaniem wymogiem.

Cz...........el

2017-04-11, 13:49
a dla wegetarianina data żniw, żeby zapłakał na losem prosa

eruaknem

2017-04-11, 14:25
Przypomniała mi się scena z "Rezerwatu" ze sklepu spożywczego, hehe

- Poproszę dewolaja.
- Panie, nie bierz pan tego dewolaja, bo to tu z tydzień już leży a toto wyłączane jest na noc!
- Eeeee, to co pani poleca?
- Weź se pan mielone.
- A ile one tu już leżą?
- Krócej!


waloos

2017-04-11, 14:49
@darex99 tylko musisz wiedzieć, że to i tak nigdy nie będzie smakowało jak mięso dawniej ubite przez rolnika na wsi.

Miałem koleżankę z małej wioski i tam wielu ludzi dalej żyje jak dawniej, czyli uprawia małe pole, przy domu hodują zwierzęta, są tam też często jakieś 2,3 świnie na świniobicie. I tak jak kiedyś ta świnia jadła resztki z gospodarstwa plus pszenicę czy inne ziarno, tak teraz oprócz niewielkiej ilości resztek wpie**ala kupioną paszę - bo tak jest taniej.

Więc jeśli tak robią zwykli ludzie, to nie licz na to że gdzieś ktoś hoduje świnie nie karmiąc ich paszami czy innymi preparatami. Różnica jest może tylko taka, że mniej antybiotyków i hormonów, ale takiego mięsa jak znają nasi rodzice to my już nigdy nie spróbujemy.

Inna sprawa, że tak dzieje się z całym żarciem. Niedługo będziemy jeść taki sam syf jak na zachodzie. Już jest problem aby kupić w miarę smaczny ser gouda który nie smakuje jak zeschnięty serek topiony.
Z chlebem k***a to samo, ludzie wpie**alają chleb z marketów, albo z dużych piekarni w których wszystko piecze się z gotowych mieszanek.
Prawdziwa piekarnia piekąca chleb z mąki, i na zakwasie to dziś ze świecą szukać. U mnie w miejscowości jest jedna, to zamykają ją o 10:00 bo nie mają już nic na półkach.

mega_lis

2017-04-11, 15:08
k***a przecież w niektórych marketach na opakowaniu jest data uboju. O ch*j to chodzi?

darex99

2017-04-11, 15:12
@waloos masz częściowo rację. Jeszcze 25 lat temu moi Dziadkowie właśnie zawsze takie 2 świnie mieli i było 2 X w roku wiejskie świniobicie. Mięso ambrozja. Podałem przykład sklepu jako jednego z nielicznych, gdzie mi produkty smakują i są bardzo wysokiej jakości - to mięso po kilku dniach nadal pachnie mięsem...natomiast z sieciówki, po 2 dniach już często jest oślizgłe, zapachu albo nie ma, albo zalatuje smrodkiem. Zgadzam się, że z jakością ogólnie jedzenia robi się dramat, a będzie jeszcze gorzej. Dlatego sklepy oferujące dobrą jakość mają ogrom klientów - i mówię tutaj o sklepach mięsnych jak i np. o przykładzie piekarni, który podałeś. Mam to szczęście, że niedaleko mnie taka właśnie tradycyjna piekarnia jest - chleb też droższy-wiadomo, bo około 5 zł, ale jest to chleb, który przez ponad 30 lat mojego życia jest identyczny i podobnie jak napisałeś, w godzinach porannych mają już wszystko sprzedane, a mają tylko 1 rodzaj chleba, wekę i jeden rodzaj bułek. Mam tez dostęp do owoców, warzyw i jajek wiejskich etc. wiadomo, że to nie to samo co 30 lat temu, ale z produktami ze sklepów, to przepaść. Zastanawiam się kto kupuje np. chleb w hipermarketach oferowany po 99 groszy. Czy są to tylko ludzie biedni czy także tacy janusze oszczędzania że chleb to chleb, jajko to jajko, a mięso to mięso ;)

krasnal_hałabała

2017-04-11, 20:10
No w sumie racja, niech wprowadzają, będzie łatwiej wybrać świeże mięso jak ktoś nie jest masarrzem albo rzeźnikiem i się nie zna to łatwiej będzie mu.