18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

We Władykaukazie otwarto „Muzeum agresji USA i NATO”

Szron • 2014-04-18, 19:59
Biblioteka Narodowa w Osetii Północnej otworzyła stałą wystawę, poświęconą agresji USA i NATO, donosi dziennik Nasza Osetia.



Ekspozycja dotyczy wielu wydarzeń historycznych o charakterze wojennym. Sporo miejsca poświęcono m. in. wojnie w Wietnamie, bombardowaniu Belgradu w 1999 roku oraz konfliktom w Afganistanie, Iraku i Libii.

Oddzielna wystawa prezentuje temat starcia rosyjsko - gruzińskiego w sierpniu 2008 roku. Żaden z krajów uczestniczących w tym konflikcie nie jest członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wiaczesław Lagkuew, prezes przedsięwzięcia, powiedział że odbiera wiadomości z wielu regionów Rosji z prośbą „o uzupełnienie ekspozycji", ale brakuje miejsca mu miejsca na szerszą prezentację.


Powzięte z >>>>>>>>>>>>>


Od siebie dodam że inicjatywa jak najbardziej słuszna.
Ktoś w końcu wypunktował sk***ysyństwo NATO i USraela.

wudun

2014-04-18, 20:41
Rozumiem że wujek putin anektuje kraje tylko przez przejaw miłości do mniejszości narodowej

TEERRAZ

2014-04-18, 20:53
@up wiadomo, że nie. USA i Rosja to takie same sk***ysyny z tym, że USA w opinii miedzynarodowej chce być jako "obrońca demokracji"

Brzydkii

2014-04-18, 22:50
@up jak oglądaliście Iron Sky to tam pięknie są pokazane Stany Zjednoczone.

I2ufu5

2014-04-19, 14:47
Autorze wolałbyś być pod okupacją ruską czy zachodnią ??
oczywiście bez opcji: nie być pod okupacją

oc...........an

2014-04-19, 15:11
@I2ufu5 oczywiście, że pod okupacją Rosyjską! Zobacz jak żyją ludzie z Abchazji, Osetii czy Krymu! A teraz spójrz na Afganistan czy Irak. Rosja wycina kawałeczki państw w których żyją przychylni Rosji. Natomiast USA niszczy kraje.

PS: poczytaj sobie o latających dronach Husajna obamy i o tym jak np w Jordanii zabito jedną rakietą 15 osób, które okazały się być bardzo biednym klanem beduinów żyjących z hodowli wielbłądów. I to pierwszy przykład z brzegu.

I co? Zapomniałeś już o "bohaterskim" bombardowaniu Serbii przez 78 dni? Zapomniałeś już jak k***y amerykańskie bezczelnie bombardowały naszych Braci Słowian? A jak w Faludży wykorzystali do tłumienia "rebeliantów" biały fosfor i ile cywili zginęło od tej strasznej broni?

BongMan

2014-04-19, 15:33
Ruscy są w porządku, bo pokazują siłę i mówią wprost czego chcą. Nie to co zakłamane gnidy z zachodu, które z jednej strony podają ci rękę a z drugiej ładują ch*ja w dupę aż po same kule i jeszcze mówią że to dla twojego dobra, że chcą ci pomóc.
Czy ponad 1000 lat kontaktów Polski z zachodem to mało, żeby ludzie w końcu otworzyli oczy i zobaczyli jakie to są sk***ysyny? Przecież niszczenie Polski przez zachód zaczęło się już koło 900-go roku, kiedy szwabstwo narzuciło nam chrześcijaństwo, chociaż Słowianie mieli własną religię.

Brzydkii

2014-04-19, 18:58
@up BongMan kretynie jak Ruscy są tacy fajni, a zachód taki zły to dlaczego pracowałeś na krabach na zachodzie, a nie w Rosji? Czemu pie**oliłem, że w Holandii czy w UK gdzie tam robiłeś mogłeś sobie zarobić dobrze, a w post-komunistycznej Polsce nie? Trzeba było jechać do Rosji chorągiewko.

I2ufu5

2014-04-20, 15:52
DUST DEVIL napisał/a:

@I2ufu5 oczywiście, że pod okupacją Rosyjską! Zobacz jak żyją ludzie z Abchazji, Osetii czy Krymu! A teraz spójrz na Afganistan czy Irak. Rosja wycina kawałeczki państw w których żyją przychylni Rosji. Natomiast USA niszczy kraje.

PS: poczytaj sobie o latających dronach Husajna obamy i o tym jak np w Jordanii zabito jedną rakietą 15 osób, które okazały się być bardzo biednym klanem beduinów żyjących z hodowli wielbłądów. I to pierwszy przykład z brzegu.

I co? Zapomniałeś już o "bohaterskim" bombardowaniu Serbii przez 78 dni? Zapomniałeś już jak k***y amerykańskie bezczelnie bombardowały naszych Braci Słowian? A jak w Faludży wykorzystali do tłumienia "rebeliantów" biały fosfor i ile cywili zginęło od tej strasznej broni?



trochę mi się Ciebie żal zrobiło jak zobaczyłem avatar i opis ;-)
Ruscy w afganie nie byli nie, poczytaj troche ?
Zachód jak coś rozpie**ala to przynajmniej dba jakoś o tych biednych (liczne prezenty dla dzieci)
Ruscy jak się gdzieś wpie**olą to mają wszystko w dupie.

btw Obama to zły przykłąd zachodu bo on ma więcej z komunisty niż wolnościowca :idzwch*j:

BongMan

2014-04-20, 19:01
Brzydkii, pie**olony idioto (pierwszy mnie obraził), to proste jak ty. Plan UE był taki, żeby zmusić jak najwięcej Polaków do zapie**alania za granicą. Udało się ch*jom. Rosja jest w porządku nie jako miejsce żeby tam emigrować, tylko dlatego że wykazuje taką a nie inną postawę. Jeśli tego nie zrozumiałeś to tym bardziej jesteś debilem.

ulifont

2014-04-20, 19:49
DUST DEVIL
Ja nie mam braci Słowian, Słowianie się nienawidzą z zasady, tak było i tak pozostanie. Naszymi braćmi są Węgrzy. Wolałbym być pod okupacją amerykańską niż u kacapów.

I2ufu5
Podoba mi się twoja wypowiedź.

oc...........an

2014-04-23, 01:59
ulifont, nope, to Polacy mają odwieczny ból p*zdy o wszystkich - Ruscy komuch, Ukraińcy banderowcy, Białorusini zwierzęta, Serbowie ch*je, a Bułgarzy biedaki. Czesi zdrajcy, a Słowacy to ci sami Czesi. Taka jest u nas retoryka. Węgrów lubimy tylko dlatego, że z nimi nie graniczymy i ponieważ mieliśmy podobne zawirowania historyczne.

Natomiast przeciętny Bułgar lubi Słowian, lubi nazywać Polaków braćmi Słowianami i się cieszy że spotyka 'mentalnego' rodaka. Przeciętny Ukrainiec bardzo szanuje Polaków i stara się utrzymywać ciepłe relacje z nimi. Rosjanin nie ma nic do Polaków i odnajduje w nas strasznie dużo podobieństw (np nienawiść do rządu). Tak się po prostu złożyło, że Polacy z jakiegoś powodu czują się od innych narodów Słowiańskich lepsi. Taki mamy paskudny charakter jako nacja. A to nie dobrze, bo co jak co, ale do zachodu i ich liberalności (i zarobków) mamy jeszcze bardzo daleko, a wróżony nam wskaźnik HDI na 2030 raczej nie napawa entuzjazmem...



I2ufu5, super, po zabiciu niechcący matki bo dron znów pomylił koordynaty, osierocone dziecko może liczyć na paczkę amerykańskich żelków. Zaiste, chwała bohatyrom z zachodu :roll:

No i pokaż mi jak zachód zadbał o tych biednych w Iraku? Bo z tego co ostatnio sprawdzałem jest to już państwo w rozkładzie.

Nope, nie Ruscy, a Związek Radziecki, który m.in. nie miał podpisanych (w odróżnieniu od Federacji Rosyjskiej) konwencji. Od 1989 zabitych przez Rosję w ramach działań wojennych można by spakować do jednego autobusu. Natomiast na zabitych przez USA po 1989 nie starczyłoby promu...

PS: przed Husajnem był Bush, a przed nim był Clinton i każdy z nich ma bogatą kolekcję złamanych konwencji i wszyscy oni bardzo wydatnie przysłużyli się branży grabarskiej... :idzwch*j:

ulifont

2014-04-23, 16:31
DUST DEVIL
Wiesz co mam cholernie dziwne wrażenie, że jesteś od ruskich?

oc...........an

2014-04-24, 19:28
ulifont, chciałbym ziomeczku :C Niestety ciągle jestem na usługach Ruchu Palikota i Komunistycznej Partii Polski i płacą mi oni od posta ;)

A tak na serio - po prostu spotkałem wielu Bułgarów, Rosjan, Ukraińców i Serbów i znam ich retorykę i poglądy na polaków ;)

ulifont

2014-04-25, 13:22
DUST DEVIL
no to w porządku, mnie tam mityczne lewactwo nie interesuje, biedę umysłową u korwinowców tępię, a jeśli chodzi o Słowian to nie lubię ich z zasady.