18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wąż i dzierzbowron (Gymnorhina tibicen)

Salieri16000 • 2019-02-21, 00:10
Pierwszy raz widzę taką akcję:


~Velture

2019-02-21, 00:27
Co to k***a dzierzbowron?

Salieri16000

2019-02-21, 00:45
~Velture napisał/a:

Co to k***a dzierzbowron?



Już spieszę z odpowiedzią...

Dzierzbowron to średniej wielkości czarno-biały ptak z rodziny ostrolotów, którego rodzimy zasięg obejmuje Australię i południową Nową Gwineę. Nazywany w języku angielskim Australian magpie – dosł. australijska sroka – ptak nie ma jednak nic wspólnego z eurazjatycką sroką, która jest przedstawicielem krukowatych. Dzierzbowron ma bogaty zasób skomplikowanych głosów. Jest wszystkożerny, a trzon jego zróżnicowanej diety stanowią bezkręgowce. Na ogół to osiadły i terytorialny ptak. W obrębie zasięgu jest to szeroko rozprzestrzeniony ptak, spotykany na co dzień – dobrze przystosował się do życia w siedliskach ludzkich. Jest to charakterystyczny ptak dla parków, ogrodów i farm w Australii i Nowej Gwinei. W całym tym obszarze gatunek żeruje i dokarmiany jest w domostwach, jednak na wiosnę niewielki odsetek gniazdujących ptaków (w większości samców) staje się agresywny i po zanurkowaniu z powietrza atakuje ludzi, którzy zbliżają się do gniazd, szczególnie rowerzystów.

Co ja bym zrobił bez cioci wiki?! ;)

~Velture

2019-02-21, 01:20
Salieri16000 napisał/a:

Już spieszę z odpowiedzią...
Dzierzbowron to średniej wielkości czarno-biały ptak z rodziny ostrolotów, którego rodzimy zasięg obejmuje Australię i południową Nową Gwineę. Nazywany w języku angielskim Australian magpie – dosł. australijska sroka – ptak nie ma jednak nic wspólnego z eurazjatycką sroką, która jest przedstawicielem krukowatych. Dzierzbowron ma bogaty zasób skomplikowanych głosów. Jest wszystkożerny, a trzon jego zróżnicowanej diety stanowią bezkręgowce. Na ogół to osiadły i terytorialny ptak. W obrębie zasięgu jest to szeroko rozprzestrzeniony ptak, spotykany na co dzień – dobrze przystosował się do życia w siedliskach ludzkich. Jest to charakterystyczny ptak dla parków, ogrodów i farm w Australii i Nowej Gwinei. W całym tym obszarze gatunek żeruje i dokarmiany jest w domostwach, jednak na wiosnę niewielki odsetek gniazdujących ptaków (w większości samców) staje się agresywny i po zanurkowaniu z powietrza atakuje ludzi, którzy zbliżają się do gniazd, szczególnie rowerzystów.
Co ja bym zrobił bez cioci wiki?!


Tyś k***a autostradę widział... :krejzi:

BundyR

2019-02-21, 04:29
u mnie to prawie codziennie takie akcje, tylko antenę mam inną

Halman

2019-02-21, 05:53
i jak on teraz zejdzie (spełznie)?

traf

2019-02-21, 06:07
HAL9000/2 napisał/a:

i jak on teraz zejdzie (spełznie)?



a skąd,właśnie zdobył skrzydła więc pofrunie :)

nowynick

2019-02-21, 08:00
mnie tam bardziej zastanawia jak on zamierza to zeżreć...

xiro

2019-02-21, 08:24
to tylkoi filmik pokazujacy ptaszka popelniajacego samobojstwo poprzez powieszenie sie na wezu :amused:

D3Ton

2019-02-21, 12:46
To jest dopiero "Winda do nieba" :D

powoluku

2019-02-21, 13:13
A gdzie to się odbywa żebym wiedział gdzie mam nie jechać.

ddss

2019-02-21, 20:50
wężu robi sobie siłkę z dzierzbowrona i tyle :)

Arab1311

2019-02-21, 21:49
Salieri16000 napisał/a:

Już spieszę z odpowiedzią...
Dzierzbowron to średniej wielkości czarno-biały ptak z rodziny ostrolotów, którego rodzimy zasięg obejmuje Australię i południową Nową Gwineę. Nazywany w języku angielskim Australian magpie – dosł. australijska sroka – ptak nie ma jednak nic wspólnego z eurazjatycką sroką, która jest przedstawicielem krukowatych. Dzierzbowron ma bogaty zasób skomplikowanych głosów. Jest wszystkożerny, a trzon jego zróżnicowanej diety stanowią bezkręgowce. Na ogół to osiadły i terytorialny ptak. W obrębie zasięgu jest to szeroko rozprzestrzeniony ptak, spotykany na co dzień – dobrze przystosował się do życia w siedliskach ludzkich. Jest to charakterystyczny ptak dla parków, ogrodów i farm w Australii i Nowej Gwinei. W całym tym obszarze gatunek żeruje i dokarmiany jest w domostwach, jednak na wiosnę niewielki odsetek gniazdujących ptaków (w większości samców) staje się agresywny i po zanurkowaniu z powietrza atakuje ludzi, którzy zbliżają się do gniazd, szczególnie rowerzystów.
Co ja bym zrobił bez cioci wiki?!



Można krócej, Australijski gołąb.

Maras0803

2019-02-23, 14:35
Pierwszy raz widzisz jak żmija opie**ala ptaka? Sprawdź telefon swojej kobiety to zobaczysz drugi raz.