18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Watchmen(2009)

Lynx • 2013-06-24, 14:08


Watchmen - opis z filmwebu:
"Akcja "Watchmen Strażnicy" rozgrywa się w latach 80 na Ziemi. Superbohaterowie uznani są powszechnie za banitów i nie mają żadnych praw. Jedynie niewielka ich grupa cały czas pracuje na rzecz ludzkości, ale pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. W 1985 r. w tajemniczych okolicznościach ginie Komediant, jeden z członków grupy superbohaterów, która została rozwiązana w roku 1977. Sprawę próbuje rozwiązać Rorschach, dawny kompan, który jest przekonany, że śmierć Komedianta nie była przypadkowa. Jego podejrzenia potwierdzają się. Wkrótce kolejni superbohaterowie stają się celami zamachów. Fabuła "Strażników" dzieje się na różnych płaszczyznach. Główny wątek opowiada o wydarzeniach z roku 1985, ale akcja cofa się do roku 1977 i do lat wcześniejszych, opowiadając historię alternatywnego świata i jego superbohaterów."

Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy film o superbohaterach jaki kiedykolwiek powstał, bohaterowi nie są tak wyidealizowani jak w innych filmach, każdy ma swoje wady, niektórych z nich można nawet nazwać socjopatami.

Jedna scena na zachętę:


Polecam :

Janiuszko

2013-07-10, 21:53
Po tej scence chyba się skuszę. Już słyszałem o filmie, ale miałem o nim inne wyobrażenie

Anderson88

2013-12-29, 13:47
Dobry film, w zadnym innym nie pokazano chyba superbohaterow w ten sposob. No i muzyka spoko